Litwini pokonali Francuzów

2014-07-25, 07:11
(0 głosów)
Litwini pokonali Francuzów Fot. diana/efoto.lt

Na młodzieżowych mistrzostwach Europy (do lat 18.) pomyślnie zmagania rozpoczęła reprezentacja Litwy, która w pierwszym pojedynku pokonała kadrę Francji 75:72 (24:15; 19:23; 11:10; 21:24).

Podopieczni Sauliusa Štombergasa bardzo dobrze rozpoczęli starcie z Francuzami - od razu przejęli inicjatywę i po czterech minutach prowadzili 15:4.

Bardzo dobrze w ataku spisywał się Martynas Varnas. W drugiej odsłonie litewscy koszykarze nieco spuścili z tonu i Francuzi zaczęli odrabiać straty i nawet uzyskali jednopunktowe prowadzenie (30:31), ale wtedy „do pracy" zabrał się Domantas Sabonis i Litwini na długą przerwę udali się z zapasem pięciu punktów.

W trzeciej i czwartej kwarcie gra toczyła się ze zmiennym szczęsciem, ale to nasi koszykarze koszykarze kontrolowali grę i narzucali warunki.

W końcówce spotkania Francuzi poderwali się do ataku, ale Litwini nie dali się zbić z tropu i obronili zwycięski wynik.

Najwięcej punktów – 21 - dla reprezentacji Litwy zdobył Domantas Sabonis, który miał też 12 zbiórek. Dzielnie mu sekundował 17-letni Martynas Varnas, który na konto drużyny zaliczył 18 pkt.