ME w kolarstwie torowym: kolejne medale Polaków

2014-07-24, 06:26
(0 głosów)
ME w kolarstwie torowym: kolejne medale Polaków Fot. Rex Boggs // flickr.com

Kolejne trzy medale zdobyli reprezentanci Polski w odbywających się w portugalskiej Anadii mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym. W sumie mają w dorobku pięć krążków.

W środę po srebrne medale sięgnęli młodzieżowcy (U23) w sprincie drużynowym oraz juniorki w wyścigu na dochodzenie. Brąz wywalczył Daniel Staniszewski w indywidualnym wyścigu na dochodzenie juniorów.

W finale sprintu drużynowego polski zespół (Mateusz Lipa, Mateusz Rudyk i Patryk Majkowski) uzyskał czas 44,910 s, przegrywając z Holandią – 44,564 s. Trzecie miejsce zajęli Niemcy, a czwarte Francuzi.

Bez kompleksów walczyły w finale polskie juniorki z ekipą Wielkiej Brytanii. Nikol Płosaj, Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska i Natalia Radzicka - 4,47,513 przegrały z faworyzowanymi Brytyjkami – 4.39,707, ale w klasyfikacji wyprzedziły zespoły Francji i Rosji. Srebrny medal odebrała także Agata Drozdek, która jechała w drużynie w eliminacjach.

W konkurencji indywidualnego wyścigu na dochodzenie juniorów zwyciężył Portugalczyk Ivo Oliveira pokonując w finale Francuza Corentina Ermenaulta. Staniszewski w walce o brązowy medal wygrał z Brytyjczykiem Matthew Wilsonem. PAP