Polak powiększa przewagę w Grand Prix na żużlu

2022-06-27, 12:56
(0 głosów)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com/ larsliljesvard

W Gorzowie odbyła się kolejna runda żużlowej Grand Prix. Bartosz Zmarzlik zajął trzecie miejsce, ale umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

To była piąta odsłona tegorocznej Grand Prix na żużlu. W Gorzowie Wielkopolskim zwyciężył Duńczyk Anders Thomsen. Drugi był Martin Vaculik, a podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik. W finale jechał również Patryk Dudek, który ostatecznie zajął czwarte miejsce.

W klasyfikacji generalnej GP po pięciu zawodach prowadzi Bartosz Zmarzlik (78 pkt) przed Duńczykiem Leonem Madsenem (60) oraz Słowakiem Martinem Vaculikiem (53). Z pozostałych Polaków najwyżej plasuje się Maciej Janowski, który jest czwarty (53), natomiast Patryk Dudek zajmuje ósme miejsce (49).