Piłka nożna: wielkie emocje w finale Ligi Europy

2022-05-19, 11:10
(0 głosów)
Piłka nożna: wielkie emocje w finale Ligi Europy Fot. Twitter.com/@eintracht_eng

Po niezwykle emocjonującym meczu zwycięzcą tegorocznej edycji LE został Eintracht Frankfurt.

Finał rozegrano w hiszpańskiej Sevilli na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Po niezwykle wyrównanym pojedynku dopiero po rzutach karnych niemiecki zespół pokonał szkocki Glasgow Rangers.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. W serii rzutów karnych jedynym pechowcem okazał się doświadczony Aaron Ramsey.

To pierwszy triumf piłkarzy Eintrachtu w europejskich pucharach od 42 lat, gdy w 1980 roku wygrali Puchar UEFA.

W edycji LE 2021/22 Eintracht nie przegrał żadnego z 13 rozegranych spotkań. W nagrodę za odniesione zwycięstwo, w przyszłym sezonie zespół z Frankfurtu po raz pierwszy w historii wystąpi w prestiżowej Lidze Mistrzów.

Eintracht Frankfurt – Rangers FC 1:1. Bramki: Borre (69) – Aribo (57). Karne: 5:4