Liga Mistrzów: hat-trick Lewandowskiego

2022-03-09, 00:07
(0 głosów)
Liga Mistrzów: hat-trick Lewandowskiego Fot. pixabay.com

Bayern Monachium pokazał moc i wysoko pokonał RB Salzburg w meczu rewanżowym 1/8 finału piłkarskiej LM. Tym samym monachijczycy zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu przed dwoma tygodniami młody zespół z Salzburga na własnym obiekcie zaprezentował się odważnie i zanotował cenny remis 1:1 z doświadczoną i utytułowaną drużyną Bayernu. Rewanż w Monachium był jednak pokazem siły zwycięzców LM z sezonu 2019/2020. Lewandowski i koledzy zwyciężyli wysoko 7:1, już do przerwy prowadzili 4:0 i praktycznie rozwiali nadzieje przyjezdnych na korzystny wynik.

Robert Lewandowski ustrzelił klasycznego hat-tricka, czyli zdobył trzy bramki w jednej połowie meczu. Najpierw dwukrotnie wywalczył rzut karny i skutecznie egzekwował jedenastki, później wymusił błąd obrony Salzburga i strzelił jedną z łatwiejszych bramek, dobijając z bliska piłkę odbitą od słupka. Przy ostatnim trafieniu Sane to Polak popisał się znakomitą asystą, dogrywając piłkę piętą koledze wychodzącemu na pozycję strzelecką.

Bayern Monachium - RB Salzburg 7:1, bramki: Lewandowski (12 min, 21, 23) Gnabry (31) Muller (54, 83) Sane (85) - Kjaergaard (70)