Wydrukuj tę stronę

Spadek Kwiatkowskiego

2014-07-13, 22:04
(0 głosów)

Niemiec Tony Martin wygrał po samotnej ucieczce dziewiąty etap wyścigu kolarskiego Tour de France z Gerardmer do Miluzy długości 170 km. Liderem klasyfikacji generalnej został Francuz Tony Gallopin. Michał Kwiatkowski spadł z czwartego na szóste miejsce.

Kolarz grupy Omega Pharma-Quick Step uciekał przez 155 kilometrów, z czego ostatnie 60 samotnie. To jego trzecie etapowe zwycięstwo w „Wielkiej Pętli".

Drugiego na mecie Szwajcara Fabiana Cancelarę (Trek) i trzeciego Belga Grega Van Avermaeta (BMC Racing) wyprzedził o dwie minuty i 45 sekund.

29-letni Martin jest specjalistą przede wszystkim od jazdy indywidualnej na czas. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo świata w tej konkurencji (2011-13), a raz wicemistrzostwo olimpijskie (2012).

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu awansował na 30. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Żółtą koszulkę zdobył Tony Gallopin (Lotto). Francuz w niedzielę dotarł do mety 16. Dotychczasowy lider Włoch Vincenzo Nibali z Astany, który zajął na dziewiątym etapie 25. miejsce i stracił do triumfatora 7.46, spadł na drugą lokatę. Obecnie traci do Gallopina nieco ponad półtorej minuty.

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) był w niedzielę 63., przyjechał w głównej grupie, z dotychczasowym liderem i w „generalce" spadł z czwartego na szóste miejsce. Strata polskiego kolarza do Gallopina wynosi równo cztery minuty.

Wyższe miejsce z Polaków zajął w Miluzie kolega Kwiatkowskiego z grupy Michał Gołaś, który przyjechał na metę 47.

W poniedziałek, w dniu święta narodowego Francji, kolarzy startujących w Tourze czeka bardzo trudny etap z Miluzy do La Planche des Belles-Filles w Wogezach (161,5 km). Relacja na żywo w Eurosporcie.