Piłka nożna: zwycięstwo z Andorą gwarantuje Polsce baraże w walce o mundial

2021-11-13, 00:05
(1 głos)
Kamil Jóźwiak i Robert Lewandowski Kamil Jóźwiak i Robert Lewandowski fot. Facebook/Łączy nas piłka

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Andorę 4:1 i zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Oznacza to awans do baraży o mistrzostwa świata Katar 2022.

Mecz rozpoczął się od czerwonej kartki dla zawodnika Andory już w pierwszej minucie. Biało-czerwoni wykorzystali grę w przewadze, wychodząc na prowadzenie po golach Lewandowskiego i Jóźwiaka. Jednak w końcówce pierwszej połowy Andora uzyskała kontaktowe trafienie, na które szybko, w doliczonym czasie gry, odpowiedział Milik. Do przerwy Polska prowadziła 3:1.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji. Wynik ustaliła kolejna bramka Lewandowskiego. W końcówce meczu na murawie pojawił się debiutant Matty Cash, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo.

Teoretycznie Polska zachowała szansę na zwycięstwo w grupie i bezpośredni awans, jednak jest to mało prawdopodobne. W ostatniej kolejce, w najbliżyszy poniedziałek 15 listopada, biało-czerwoni podejmą w Warszawie Węgrów, a lider grupy Anglia zagra na wyjeździe z najsłabszym zespołem San Marino. Już teraz Polska ma pewne drugie miejsce i baraże o przyszłoroczny mundial.

Andora – Polska 1:4
Bramki Joan Cervos (45 min) – Robert Lewandowski (6, 73), Kamil Jóźwiak (11), Arkadiusz Milik (45+2)

W innych meczach tej grupy Anglia wygrała z Albanią 5:0, a zespół Węgier pokonał San Marino 4:0.