Piłka ręczna: Wysoka wygrana Polek w eliminacjach Mistrzostw Europy

2021-10-07, 13:49
(1 głos)

W pierwszym meczu eliminacji ME 2022, rozegranym w Opolu, polskie piłkarki ręczne wysoko pokonały reprezentację Litwy 36:22.

Odmłodzona drużyna Biało-Czerwonych na boisku pojawiła się po niemal półrocznej przerwie. Podopieczne trenera Arne Senstada bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, szybko wypracowując przewagę 5:0. Polki wyraźnie dominowały, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:12. Po zmianie stron Litwinki ruszyły do odrabiania strat. Po 42. minutach gry było już tylko 26:20. W końcówce meczu Biało-Czerwone odzyskały kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrały 36:22.

W kolejnym pojedynku, już w najbliższą niedzielę, Polki zmierzą się na wyjeździe ze Szwajcarkami.

W grupie z Polską rywalizują Rosja, Szwajcaria i Litwa. Do Mistrzostw Europy awansują dwa najlepsze zespoły.

***

Polska – Litwa 36:22 (22:12)

Polska: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik – Oktawia Płomińska (2 bramki), Monika Kobylińska (2), Magda Balsam (3), Marta Gęga (2), Sylwia Matuszczyk (5), Adrianna Górna (4), Aleksandra Rosiak (4), Aleksandra Dorsz (1), Natalia Nosek (4), Julia Niewiadomska (1), Karolina Kochaniak-Sala (1), Kinga Achruk, Romana Roszak (2) oraz Dagmara Nocuń (5)

Litwa: Benita Sliupaitė, Evita Zilionytė – Simona Kolosovė (5 bramek), Viltė Lubytė, Roberta Stropė (7), Karolina Sparnauskaitė (2), Audinga Kniubaitė (2), Greta Kavaliauskaitė, Rita Repeckaitė (3), Dovilė Navikaitė, Greta Burkaitė, Emilė Aglinskaitė, Greta Sadauskaitė (3) oraz Juratė Zilinskaitė