Powrót, gole i kolejne rekordy Lewandowskiego

2018-01-22, 00:15
(1 głos)
Robert Lewandowski  Robert Lewandowski © Scanpix/AFP Fot. GUENTER SCHIFFMANN

Po przerwie spowodowanej urazem kolana Robert Lewandowski zagrał w ligowym meczu Bayernu Monachium przeciwko Werderowi Brema. Bawarczycy wygrali 4:2, a Polak strzelił dwie bramki i zapisał się w kronikach czołowego niemieckiego klubu.

Lewandowski miał wydłużoną przerwę świąteczno – noworoczną, by wyleczyć kontuzję i wrócić do pełni sił. To był jego pierwszy mecz w 2018 roku. Polak zdobył dwie efektowne bramki, obie po strzałach głową, przyczyniając się do zwycięstwa lidera Bundesligi.

Przy okazji kapitan reprezentacji Polski, strzelając 93 i 94 ligową bramkę w barwach Bayernu, został najskuteczniejszym zagranicznym piłkarzem tego klubu. Wyprzedził kolegę z drużyny Holendra Arjena Robbena, który ma na swoim koncie 93 gole.

Ponadto Lewandowski jako pierwszy w historii Bayernu zdobył co najmniej jedną bramkę w pierwszych dziewięciu potyczkach sezonu na stadionie w Monachium. W sumie „Lewy” na boiskach Bundesligi strzelił już 168 goli, 94 w Bayernie i 74 w swoim poprzednim klubie Borussii Dortmund.

Bayern pewnie zmierza po mistrzostwo Niemiec, a polski napastnik prowadzi w klasyfikacji strzelców z 17 trafieniami.