El. MŚ 2018: Pierwsze zwycięstwo litewskich piłkarzy

2016-10-12, 07:38
(0 głosów)
El. MŚ 2018: Pierwsze zwycięstwo litewskich piłkarzy © BFL (Karolis Kavolėlis)

11 października to dla reprezentacji Litwy w piłce nożnej data szczególna. Tego dnia bowiem litewscy piłkarze wywalczyli pierwsze zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw świata.

We wtorek podopieczni Edgarasa Jankauskasa pokonali w Wilnie reprezentację Malty 2:0.

W 76 minucie bramkę strzelił Fiodoras Černychas. Za kilka minut wynik podwoił Arvydas Novikovas, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

To pierwsze zwycięstwo Litwinów w trwających eliminacjach mistrzostw świata.

W rankingu FIFA Litwa zajmuje 117 miejsce, a Malta plasuje się na 176 pozycji.