Piłkarze rejonu wileńskiego wrócili z Polski ze srebrnym medalem

2016-10-12, 12:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piłkarze rejonu wileńskiego wrócili z Polski ze srebrnym medalem Fot. Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego

W dniach 3-7 października w Pułtusku odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Young Polonia Cup 2016” z udziałem 6 zespołów z Polski, Białorusi i Litwy. Zawody odbyły się według systemu „każdy z każdym”, a rozgrywki trwały trzy dni.

W pierwszym spotkaniu reprezentacja rejonu wileńskiego zwyciężyła 4:0 z zespołem Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Pułtusku. W drugim spotkaniu wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego 7:1 pokonali piłkarzy z Jaszun z rejonu solecznickiego.

W drugim dniu zawodów nasz zespół rozpoczął od zwycięstwa nad piłkarzami Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku z wynikiem 4:0. Następne spotkanie z drużyną miasta Pułtusku nasi piłkarze rozpoczęli bardzo dobrze, w pierwszych minutach zdobywając bramkę i obejmując prowadzenie. Do przerwy nasi piłkarze raz jeszcze pokonali bramkarza drużyny Pułtusku i prowadzili z wynikiem 2:0. W drugiej połowie meczu nasi piłkarze nie oddali inicjatywy i zdobyli jeszcze jedną bramkę, na co gospodarze odpowiedzieli jednym celnym strzałem. Finałowy gwizdek sędziego zanotował wynik 3:1 na korzyść piłkarzy rejonu wileńskiego.

W ostatnim spotkaniu mieliśmy groźnego rywala – zespół z Grodna, który wygrał 3 mecze i miał jedną przegraną. Nasi piłkarze dzielnie walczyli na boisku, ale tym razem przedstawiciele Białorusi byli nieco lepsi w końcowej fazie ataku i zwyciężyli z wynikiem 3:0, zdobywając 12 punktów i zajmując pierwsze miejsce. Piłkarze rejonu wileńskiego także uzbierali 12 punktów, lecz mieli gorsze saldo bramkowe i zajęli drugie miejsce, zdobywając srebrne medale i puchar. Trzecie miejsce zajęli piłkarze miasta Pułtusku.

Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany Lukas Kazakewiczius. Najlepszym piłkarzem rejonu wileńskiego został Riczardas Jadziawiczius, strzelając 8 bramek.

Drużyna rejonu wileńskiego składała się z piłkarzy z Rudominy, Niemieżu, Niemenczyna, Mariampola i Kowalczuk.

W wolnym od meczów czasie piłkarze mieli możliwość zwiedzić starówkę i okolice Pułtuska, relaksowali na pływalni. W czwartym dniu pobytu odbyli wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzili Starówkę, Łazienki, Zamek Królewski.

Nagrody dla zwycięzców i medalistów wręczył wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Krzysztof Łachmański.