Medale biatlonistów z Niemenczyna

2016-09-20, 13:49
(3 głosów)
Medale biatlonistów z Niemenczyna Fot. SzSSRW

W Ignalinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Litwy Młodzieży Szkolnej w biatlonie. W zawodach wzięli udział sportowcy z Wisagini, Ignaliny, Onikszt, Wilna i rejonu wileńskiego – wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna.

Biatloniści rywalizowali w sprincie na nartorolkach i krosie.

W grupie wiekowej chłopców 1998-1999 r ur. w sprincie na 7,5 km startował Nikita Romanow. Nasz biatlonista był bardzo szybki i mimo kilku niecelnych strzałów oraz pokonaniu karnych okrążeń był pierwszy na mecie. Nikita dystans 7,5 km pokonał za 21 minutę 6 sekund, zdobywając złoty medal uczniowskich mistrzostw Litwy w biatlonie.

Romuald Aleksandrow i Rusłan Pukszto startowali na dystansie 6 km. Romek zajął 6 miejsce, a Rusłan Pukszto – był 7.

Bardzo dobrze wystąpiły Wiktoria Romanowa i Kamila Jakubauskaitė. Wiktoria zdobyła złoty medal, dystans 4 km pokonała za 13 minut 14 sekund. Kamila finiszowała na 3 miejscu (16 minut 24 sekundy).

Bardzo dobrze rejon wileński repzentowali Jakub Giedrys i Marek Griniuk, którzy po raz pierwszy wzięli broń do rąk. Najmłodsi biatloniści rywalizowali w biegu 3x1 km. Na ostatnim okrążeniu biatloniści z Niemenczyna między sobą walczyli o 1 miejsce i szybciej o 2 sekundy ostatni kilometr pokonał Marek Griniuk, zdobywając złoty medal (11 minut 12 sekund). Srebrnym medalem został nagrodzony Jakub Giedrys.

Gratulujemy medalistom: Wiktorii, Kamili, Nikicie, Markowi, Jakubowi i życzymy sukcesów w przyszłości.