Wydrukuj tę stronę

Kowalczuki – zwycięzcą Igrzysk Sportowych Starostw Rejonu Wileńskiego

2016-06-17, 13:42
(1 głos)
Kowalczuki – zwycięzcą Igrzysk Sportowych Starostw Rejonu Wileńskiego Fot. organizatorów

W Kowalczukach finiszowały Igrzyska Sportowe Starostw Rejonu Wileńskiego, które trwały prawie miesiąc.

Igrzyska rozpoczęły się 28 maja zawodami w tenisie stołowym i rzutkach. Gospodarzami igrzysk były Zujuny. W tenisie stołowym najlepiej powodziło się sportowcom Niemenczyna, a w rzutkach zwyciężyli przedstawiciele Kowalczuk.

4 czerwca w Awiżeniach odbyły się zawody w siatkówce plażowej, w których po raz kolejny zwyciężyli przedstawiciele Bujwidz. W Niemieżu zebrali się miłośnicy szach i warcabów. W szachach najlepiej spisali się przedstawiciele Niemeczyna, zdobywając złote medale, a w warcabach prym wiedli gospodarze, przedstawiciele Niemieża.

Igrzyska Starostw Rejonu Wileńskiego zakończyły się zawodami koszykówki 3x3, piłki nożnej i trójboju wśród starostów. W piłce nożnej zwycięstwo odniosła drużyna z Kowalczuk, a w koszykówce do lat 40 najlepiej powodziło się przedstawicielom Zujun.

Koszykarze z Niemenczyna zwyciężyli w grupach wiekowej 41 i starsi. Jedyną drużyną żeńską w zawodach koszykówki była drużyna z Kowalczuk. Paniom wręczono złote medale. Mieczysław Borusewicz był najlepszy w trójboju wśród starostów.

Po podsumowaniu wyników drużynowo zwycięzcami Igrzysk Sportowych Starostw Rejonu Wileńskiego zostali przedstawiciele Kowalczuk, zdobywając 205 punktów starosta – Krystyna Gierasimowicz. Drugie miejsce wywalczyli sportowcy z Niemenczyna (186 pkt.) – starosta Mieczysław Borusewicz. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci gminy Zujuny (66,5 pkt.) – starosta Mirosław Gajewski.

Zwycięzcy Igrzysk 3 września będą reprezentowali rejon wileński w Solecznikach na Republikańskich Igrzyskach Starostw Litwy.

Jednocześnie odbyły się otwarte mistrzostwa rejonu wileńskiego w lekkiej atletyce. W zawodach aktywnie uczestniczyli sportowcy z Jęczmieniszek, Podbrzezia, Niemenczyna, Kowalczuk Ławaryszek i Mickun. Sportowcy rywalizowali w 4 grupach wiekowych na dystancjach 100, 400, 800, 1000, 1500, 2000 i 3000 metrów.