Wrażenia z wakacji dzieci i młodzieży ze szkoły w Mościszkach

2019-09-05, 14:21
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wrażenia z wakacji dzieci i młodzieży ze szkoły w Mościszkach Fot. organizatorów

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły w Mościszkach byli zaproszeni na wakacje do Polski. Od wielu lat nasza placówka oświatowa jest pod opieką wspólnoty „Pilscy Patrioci”. Organizacja ta dwa razy do roku wspiera społeczność szkoły paczkami żywnościowymi, gospodarczymi. Ale najcenniejszym darem  są więzi międzyosobowe, przyjaźnie i wymiana doświadczeń bycia Polakiem dziś.

Jak i każdego roku niezwykłą przygodą i wartością są kolonie naszych uczniów. Zorganizowane bardzo solidnie. Było wiele wycieczek do polskich miast, w tym roku gościły nas Kielce. Tu serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego, który osobistym zaangażowaniem i inicjatywą wspierał pobyt naszych dzieci w Polsce. Zwiedziliśmy Elektrownię w Połańcu, starówkę w Kielcach, muzeum, osadę średniowieczną w Hucie Szklanej uczestnicząc w warsztatach średniowiecznych. Byliśmy w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego oraz zwiedziliśmy tam obecny klasztor, podziwialiśmy przepiękne widoki z wieży kościelnej. Odwiedziliśmy też centrum edukacji i kultury „Szklany Dom” – Dworek Stefana Żeromskiego, zamek królewski w Chęcinach, Geopark w Kielcach – Centrum Geoedukacji, Park Jurajski w Bałtowie.

Oczywiście dla najmniejszych wśród atrakcji znalazły się takie miejsca jak basen, stadion. Park Rozrywki i Miniatur pozwolił nam przenieść się myślami niemal przez cały świat w pigułce i poznać najpiękniejsze zabytki architektury całego świata.

No i oczywiście Góry Świętokrzyskie! Pokonywanie trudności nie tylko budowało wytrwałość dzieci, ale też wrażliwość na piękno polskich krajobrazów. Wśród niezwykłych cudów natury znalazł się dąb „Bartek” – najstarsze drzewo w Polsce.

I to wszystko tylko za siedem dni! Pragniemy w imieniu wdzięcznych rodziców i dzieci serdecznie podziękować sponsorom tego niezwykłego pobytu – prezesowi Elektrowni Połaniec, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego, spółce Energetyka Cieplna Sp. Z.o.o., kibicom KSZO z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz naszym przyjaciołom ze Stowarzyszenia Pilscy Patrioci”, na czele których z ogromnym zaangażowaniem służył pomocą pan Przemek Leniec z małżonką.

Na szczególne słowa uznania zasługuje ks. Jarosław Wąsowicz. Od niepamiętnych czasów darzy nas swoją życzliwością, służy jako kapłan i wychowawca młodzieży udzielając sakramentów.

Dziś wróciliśmy do naszej szkoły pełni wrażeń z pobytu w Polsce, ubogaceni dziedzictwem duchowym i kulturalnym naszej Macierzy oraz doświadczyliśmy ogromnej miłości naszych rodaków, za co niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi!

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24