Dzień Światełka w Mickunach

2017-12-06, 17:20
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już się stało tradycją, że wspólnota żłobka-przedszkola w Mickunach obchodzi w grudniu Dzień Światełka.

W tym roku Dzień Światełka świętowaliśmy 4 grudnia, kiedy się rozpoczął radosny okres oczekiwania na Narodziny Pana Jezusa. Wówczas w kościele i w domach zapalane są świece, jako symbol oczekiwania i znak zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia.

Podczas przygotowań do Dnia Światełka rodzice wraz z dziećmi własnoręcznie robili lampioniki, które potem były prezentowane w przedszkolu, a 4 grudnia były zapalone i w rączkach małych dzieci były niesione ulicami Mickun, od przedszkola do kościoła, gdzie na naszą wspólnotę czekał ksiądz proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Waldemar Ulczukiewicz. Weszliśmy do kościoła, w którym były zgaszone światła, wiele radości dzieciakom sprawiła możliwość oświetlenia świątyni swymi latareczkami.

Ksiądz proboszcz przywitał wszystkich bardzo ciepło i uroczyście, zadawał pytania, zachęcał do wspólnej modlitwy, opowiadał dzieciom, dlaczego okres Adwentu jest tak dla nas ważny, na kogo teraz czekamy, dlaczego światełko, które przynieśliśmy do kościoła, ma znaczenie dla człowieka, tego najmniejszego i tego największego. Podczas Mszy św. śpiewaliśmy razem pod dźwięk gitary, akompaniowała nam nauczycielka muzyki naszego przedszkola p. Elita Jurkevičienė. Na naszym Dniu Światełka była też obecna starosta gminy Mickuny p. Renata Mickiewicz, która wzięła udział w uroczystej Mszy św. i w drugiej części uroczystości w Domu Wspólnoty, gdzie czekało na nas pyszne gorące kakao z bułeczkami. Mieliśmy okazję raz jeszcze podzielić się wrażeniami z tegorocznego wspólnego spotkania.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej naszej pięknej tradycji, m.in. rodzicom i dziadkom, pracownikom przedszkola, staroście gminy Renacie Mickiewicz za obecność, administrator Ośrodka kultury w Mickunach Alionie Wengrowskiej za zdjęcia i udekorowanie sali oraz ks. proboszczowi Waldemarowi Ulczukiewiczowi za poparcie naszej inicjatywy.

Bożena Stelmakowa
Dyrektor żłobka-przedszkola w Mickunach

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Poniedziałek, 23 maja 2022 

    J 15, 26 – 16, 4a

    Słowa Ewangelii według świętego Jana

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kiedy przyjdzie Wspomożyciel, którego Ja poślę wam od Ojca – Duch Prawdy, który pochodzi od Ojca, On będzie świadczył o Mnie. Wy także powinniście dawać świadectwo o Mnie, gdyż jesteście ze Mną od początku. Powiedziałem wam to wszystko, abyście się nie załamali. Usuną was ze wspólnoty synagogalnej, a nawet nadchodzi godzina, kiedy każdy, kto pozbawi was życia, będzie uważał, że tak oddaje cześć Bogu. Uczynią to, ponieważ nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Powiedziałem wam to wszystko, abyście przypomnieli sobie, gdy nadejdzie ich godzina, że to wam oznajmiłem”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24