Dzień światełka w przedszkolu w Mickunach

2016-12-14, 16:13
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dzień światełka w przedszkolu w Mickunach Fot. archiwum przedszkola

13 grudnia zapisze się do historii żłobka-przedszkola w Mickunach jako dzień światła, oczekiwania i nowych przeżyć. Otóż w tym dniu obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Światełka.

Adwent, okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, postanowiono przeżyć inaczej, tworząc latarenki, ciesząc się czasem spędzonym w rodzinie, gdyż lampioniki były wykonywane przez dzieci i rodziców wspólnie w domu.

Kilka dni przed 13 grudnia zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu wystawę lampioników i bardzo nas ucieszył rezultat pracy, gdyż lampioniki były przecudne. Dziękujemy rodzicom za chęć dołączenia się do tego święta oraz za wykonanie wraz z dziećmi lampioników różnymi technikami plastycznymi: malowaniem, szydełkowaniem, wycinaniem - fantazji nie było granic.

13 grudnia zgasiliśmy w przedszkolu światło, zapaliliśmy nasze lampioniki, uszeregowaliśmy się parami: dzieci – rodzice i wszyscy razem wyruszyliśmy uliczkami Mickun w stronę kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie na nas czekał proboszcz parafii ks. Eduardas Kirstukas, by odprawić Mszę św. Światełek w intencji dzieci i rodziców naszego przedszkola oraz całej społeczności przedszkola.

Lampionikami oświetliliśmy wnętrze kościoła i przygotowaliśmy się do udziału we Mszy św. Ks. Eduardas Kirstukas po Mszy św. wręczył wszystkim zebranym dzieciom po statuetce aniołka stróża.

I to jeszcze nie koniec... Do naszego święta dołączyła administrator Ośrodka Kultury w Mickunach Alona Węgrowska, która robiła nam zdjęcia i udostępniła nam pomieszczenie ośrodka, gdzie częstowaliśmy się gorącym kakao i przepysznymi drożdżówkami.

Dużo było dobrych wrażeń, dużo było pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzy tego najmniejszego i też tego największego - i oto właściwie chodziło, by czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia mijał w radości i w chęci dzielenia się tą radością. Własnoręcznie wykonane lampioniki zostały zabrane do domów, by rozświetlały nasze serduszka i naszą codzienność, a oczekiwanie na Święta były jeszcze cieplejsze i milsze.

Mamy nadzieję, że tak piękne i treściwe spędzanie grudniowego wieczoru wpisze się w tradycje naszego przedszkola.

Dyrektor żłobka–przedszkola w Mickunach Bożena Stelmakowa

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

 • Sobota, 13 sierpnia 2022 

  Wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera

  Mt 19, 13-15

  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

  Wtedy przyniesiono do Niego dzieci, żeby nałożył na nie ręce i modlił się, ale uczniowie stanowczo im zabraniali. Lecz Jezus powiedział: „Dopuście dzieci! Nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie, bo do takich jak one należy królestwo niebieskie”. I kładł na nie ręce. Potem odszedł stamtąd.

  Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24