Na Białostockich Spotkaniach „Kresy 2019” w Białymstoku w dniach 9-14 grudnia 2019 r. Litwę reprezentować będą zdobywcy I-II miejsc najstarszej kategorii konkursowej – Tomasz Matuiza, Tomasz Sokołowski, miejsce rezerwowe Artur Dowgiało i Małgorzata Patrycja Minkiel.
We wszystkich szczeblach Konkursu Recytatorskiego „KRESY 2019”, odbywających się na Litwie – w rejonach wileńskim, solecznickim, trockim i Wilnie udział wzięło 970 recytatorów, a w finałowych eliminacjach – 72.
I grupa wiekowa (do lat 7)
I miejsce: Maja Własowa z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach
II miejsce: Artur Makarow z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu
III miejsce: Marta Masłowska z Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce
Wyróżnienia:
Kornelia Rynkiewicz ze Szkoły w Leszczyniakach w Wilnie
Konrad Rafał Sokołowski z Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie
II grupa wiekowa (do lat 12)
I miejsce: Julia Celestyna Turowska z Gimnazjum w Ejszyszkach
II miejsce: Izabela Učkuronytė z Gimnazjum w Ejszyszkach
III miejsce: Justyna Rudzianiec z Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie
Wyróżnienia:
Radosław Bużyński z Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie
Paulina Sewruk z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
Amelia Maconko z Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu
III grupa wiekowa (12-16 lat)
I miejsce: Arnold Wojcinowicz z Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie
II miejsce: Jakub Bil z Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu
III miejsce: Gabriela Mazur z Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie
Wyróżnienia:
Kinga Magdalena Żybort z Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie
Aneta Baranowska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie
Ernest Mickielewicz z Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach
IV grupa wiekowa (od lat 16)
I miejsce: Tomasz Matujza z Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie
II miejsce: Tomasz Sokołowski z Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie
III miejsce: Artur Dowgiało z Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie
Wyróżnienia:
Małgorzata Patrycja Minkiel z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
Anna Makutonowicz z Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu
Bogusław Jotko z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach
Sylwia Žemoitinaitė Gimnazjum im. Józefa Śniadeckiego w Solecznikach
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
- Title Title
http://l24.lt/pl/kultura-pl/item/327586-wyloniono-laureatow-konkursu-kresy-2019#sigProGalleriadb359780c3