Spausdinti šį puslapį

Leninas ant karvelidės pridarė nemalonumų

2012-02-08, 07:17
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Panevėžio gyventojui Lenino atvaizdo garbinimas užtraukė nemalonę. Ant namo sienos jo bareljefą pakabinęs vyriškis sulaukė policijos pareigūnų.

Nuosavo namo kieme Panevėžio senamiestyje ant sienos kabantis Lenino bareljefas matomas iš toli, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.  

„Čia jį pritvirtino prieš kokius porą mėnesių“, – tvirtino kalbinta moteris.

„Žmogaus namas, daro, ką nori“, – įsitikinusi kita panevėžietė.

Balandžius laikantis panevėžietis sako, kad Sovietų Sąjungos įkūrėjo atvaizdą pakabino ant karvelidės, nes šis esą mylėjęs balandžius ir skatinęs juos auginti.

„Todėl, kad Leninas buvo įkvėpėjas. Leninas, kada buvo Smolnyje, ryšį palaikė balandžių pagalba. Jis laiškelius rašydavo, o paštiniai balandžiai juos nunešdavo, kur reikia“, – aiškino bareljefo savininkas Vytautas Žostautas.

Vyras tikina nemanęs, kad jo kieme kabanti sovietinė simbolika gali kam nors užkliūti, tačiau atvykę policijos pareigūnai įžvelgė pažeidimą.

Po trumpų derybų panevėžietis Lenino atvaizdą nukabino. „Dabar užkabinsiu Kubilių, gerai?“ – dar replikavo jis.

Įstatymas draudžia viešose vietose naudoti ir rodyti sovietines vėliavas, herbus, ženklus ar uniformas, simboliką – kūjį ir pjautuvą, raudoną penkiakampę žvaigždę, komunistų partijos vadovų atvaizdus.

„Įvykis užregistruotas, renkama medžiaga. Spręsim klausimą dėl to žmogaus atsakomybės“, – teigė Panevėžio policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Airius Bijanskis.

Už įstatymo pažeidimą numatyta administracinė bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų.

Zina Paškevičienė
LTV „Šiandien“

www.lvcom.lt

Komentuoti