Artėja mokslo metai: vilnietė pataria, kaip sutaupyti

2022-07-27, 14:52
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Artėja mokslo metai: vilnietė pataria, kaip sutaupyti Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Artėjant rugsėjo 1-ajai daugelis tėvų pradeda planuoti ir mokyklinių pirkinių sąrašus. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovės Gabrielės Šerėnienės, didžioji dalis pirkėjų mokslo metams pradeda ruoštis jau rugpjūčio pradžioje, o įsigydami kanceliarines prekes, kuprines, drabužius ar avalynę ieško ne tik patrauklios kainos, bet ir aukštos kokybės gaminių. Tuo tarpu tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė dalijasi patarimais, kaip artėjant naujiems mokslo metams išleisti mažiau. Šiemet moters šeima į trečią klasę ruoš savo dukrą Godą, o jų sūnus Kajus pradės lankyti darželį, tad moteris ypač sumaniai planuoja biudžetą.

Kaip sutaupyti apsiperkant?

Su prekybos tinklu „Rimi“ bendradarbiaujanti tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė pasakoja, kad šiemet į mokyklą keliaus viena iš jų dviejų atžalų – trečiokė Goda. Nors pasiruošimo mokyklai įkarštis rugpjūčio pradžioje jų šeimoje nėra naujiena, moteris pripažįsta, kad tai reikalauja nemažai papildomų išlaidų, pastangų bei laiko. Todėl, norėdama sutaupyti, vilnietė apsipirkimus planuoja iš anksto, gerokai apgalvodama mokyklinių prekių sąrašą.

„Nors nemažai šeimų mokyklai ruošiasi paskutinėmis minutėmis, aš stengiuosi to išvengti ir likusius vasaros savaitgalius mieliau skiriu ne lakstymui po parduotuves, o pramogoms su vaikais arba trumpoms išvykoms. Mokyklinių prekių pradedame dairytis jau rugpjūčio pradžioje, kuomet jų pasirinkimas yra itin platus. Stengiuosi apgalvoti kiekvieną pirkinį, dairausi akcijų ir gerų pasiūlymų – taip pavyksta sutaupyti, o vienam apsipirkimui išleistų pinigų suma nebūna gąsdinanti. Kai kurias prekes ar daugiau sąsiuvinių perkame ir po rugsėjo pirmosios. Tada jau tiksliai žinome, ko ir kiek reikės mokykloje. Be to, tokiu metu galima rasti ir didesnių nuolaidų“, – patarimu dalijasi G. Morozovienė.

Dar viena vilnietės rekomendacija – namuose peržiūrėti senas vaikų mokyklines priemones: „Nemažai kanceliarinių prekių ir net sąsiuvinių lieka po kiekvienų mokslo metų, todėl prieš ruošdamiesi įsigyti naujus būtinai peržiūrėkite vaiko rašomojo stalo stalčius. Nuo pernai metų pas mūsų Godą tikrai liko nemažai priemonių, kurias artėjant rugsėjui beliks išrūšiuoti, atrinkti ir toliau naudoti.“

Moteris visuomet atkreipia dėmesį ne tik į prekių kainą, bet ir į kokybę, o ieškant geriausio jų santykio nepamiršta, kad vaikams svarbi ir mokyklinių prekių išvaizda. „Šiemet mūsų dukra Goda žengs į trečią klasę ir jau kalba apie naują kuprinę, vadinasi, teks pradėti jos paieškas. Kuprinę dukrai visuomet renkame ergonominę, kad kuo mažiau jaustųsi knygų svoris ir vaiko laikysena būtų taisyklinga. Aš visuomet pasidomiu kainomis ir kokybės aspektu, o kuprinės modelį ir spalvą leidžiu išsirinkti pačiai Godai, – sako dviejų vaikų mama ir priduria, kad nepaisant to kartais vis tiek tenka ieškoti kompromisų. – Nesavivaliauju ir nekišu vaikams savo nuomonės, tačiau visada mielai patariu. Visgi, tokias priemones, kaip penalą, pieštukinę ar kitus kasdienius reikmenis leidžiu dukrai išsirinkti tokius, kokių nori. Juk tada bus maloniau ir juos naudoti, kils didesnė motyvacija mokytis.“

Mokyklinėmis prekėmis lietuviai apsirūpina iš anksto

Anot prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovės Gabrielės Šerėnienės, atlikus Baltijos šalių pirkėjų apklausą paaiškėjo, kad ruoštis naujiems mokslo metams didžioji dalis lietuvių pradeda jau rugpjūčio pradžioje. Likusi dalis pirkėjų apsipirkimus planuoja dar anksčiau – liepą, arba suskumba ruoštis tik prasidėjus rugsėjui. Lyginant su estais ir latviais, lietuviai būsimų mokyklinių pirkinių krepšelį dažniausiai susidėlioja iš skirtingų parduotuvių asortimentų, tačiau skiria mažesnį dėmesį prekių kainai.

Brangiausių mokyklinių prekių sąraše šiemet – kuprinės, sportinė apranga, vaikų drabužiai bei avalynė, rašoma pranešime spaudai. „Pastebėjome, jog tėvai, ypač išleisdami vaikus į pradines klases, stengiasi įsigyti kokybiškas, ergonomines kuprines, kurios apsaugo stuburą nuo iškrypimo ir tolygiai paskirsto svorį. Dėliojant pasiruošimo mokyklai biudžetą svarbu didesnę jo dalį nusimatyti daiktams, kuriuos galima naudoti ilgiau nei metus, kaip kuprinė ar sportinė apranga, o sutaupyti renkantis paprastesnes kanceliarines prekes, kai kurias jų dalintis su broliais ar seserimis“, – pataria „Rimi“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24