Prie jūros vyksta, bet į kavines neina

2011-12-21, 06:04
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Į Neringą Naujųjų sutikti atvykstantys poilsiautojai džiugina apgyvendinimo, bet ne maitinimo paslaugas teikiančius verslininkus.

Pastebima, kad paskutinę metų naktį žmonės mieliau švenčia namuose nei kavinėse ar restoranuose, praneša LTV „Panorama“.

Nežinia, kokia bus Naujųjų naktis – lis ar snigs, tačiau Neringos verslininkai sako, kad šiųmetės šventės nebus prastesnės nei pernykštės. Praėjusiais metais žiemą dirbantys viešbučiai buvo beveik pilni.

„Vokiečiai atvažiuoja, atvažiuoja nemažai rusų. Šiaip geriausia būtų skaičiuoti po Naujų metų, bet tikimės užpildyti 70–80 proc. turinčių, galinčių dirbti žiemą. Ir pas privatininkus su verslo liudijimais, svečių namai ir tie keli viešbučiai, tikimės, kad jie bus užpildyti“, – kalbėjo Neringos turizmo ir verslo asociacijos prezidentė Irma Baltrušaitienė.

Iš 10–12 viešbučių žiemą Nidoje dirba vos 2–3. Kainos panašios kaip ir vasarą: nuo 50 iki 400 litų vienam žmogui.

Kavinių savininkai taip pat sako šventinės vakarienės kainų nedidinantys.

„Žmogui staliukas daugiausia kainuoja 50 litų. Į tai įeina šampanas, šalti užkandžiai, vaisiai. Pas mus užsakymai prasideda maždaug nuo rugsėjo mėnesio, o dabar Naujiems metams turim vos kelias laisvas vietas“, – teigė kavinės „Kuršis“ savininkė Gražina Starkuvienė.

Tačiau ši kavinė – viena iš trijų Nidoje, dirbsiančių per šventes.Verslininkai sako, kad anksčiau specialiai Naujųjų šventėms atsidarydavo 5–6 kavinės ar restoranai.

„Anksčiau būdavo teminiai vakarai, net su kaukėm atvažiuoja, taip, kaip ir visoj Lietuvoj. O šiuo metu mes ir patys prie tokios padėties prisidedame, kadangi kai kurie viešbučiai negali apsišiltinti, negalimos rekonstrukcijos, renovacija. Na ir žmonės užsidaro po truputį“, – sakė Neringos turizmo ir verslo asociacijos prezidentė I. Baltrušaitienė.

Verslininkai sako pastebintys, kad vis dažniau Naujuosius nusprendę sutikti Neringoje, ieško nedidelių svečių namų ar kotedžų, kur po jau tradicija tapusios žuvienės Nidos centre ar kitų linksmybių vakarienės mieliau grįžta į išsinuomotą butą.

Marija Gabrienė

LTV „Panorama“

www.lvcom.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24