Čikagoje suimta N. Venckienė

2018-02-22, 19:12
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Čikagoje suimta N. Venckienė © Scanpix / AFP / Petro Maluko nuotr.

Lietuvos prašymu Jungtinių Valstijų Čikagos mieste suimta buvusi Seimo narė ir buvusi teisėja Neringa Venckienė, kaltinama nevykdžiusi teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai.

Generalinė prokuratūra ir Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad JAV pradėtas įtariamosios ekstradicijos į Lietuvą teisminis procesas.

Prokuroras Tomas Krušna žurnalistams sakė, kad teismo procesas vyksta Čikagoje. Praktika rodo, kad jo tikėtina trukmė „gali būti skaičiuojama metais“.

„Mes turime informaciją apie procesą Čikagoje, ir galime apsiriboti informavimu apie faktinę proceso eigą, o ne apie patį turinį ar rezultatus“, – žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras T. Krušna.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris teigė, kad JAV ir Lietuvos teisėsaugai seniai buvo žinoma N. Venckienės gyvenamoji vieta.

„Tas adresas buvo žinomas pakankamai seniai, tai vėlgi teisinės procedūros, kodėl amerikiečiai šiuo momentu priėmė tokį sprendimą, vėlgi reikėtų jų pačių klausti“, – žurnalistams Seime sakė E. Šileris.

Paprašytas patikslinti, kam tas adresas buvo žinomas, pariegūnas sakė, kad „visoms pusėms“.

Čikagoje gyvena gausi lietuvių bendruomenė.

„Pagal Lietuvos prokuratūros pateiktą prašymą Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėtas įtariamosios N. V. ekstradicijos į Lietuvos Respubliką teisminis procesas. Minėtam asmeniui šiuo metu taikoma kardomoji priemonė – suėmimas“, – rašoma kiek anksčiau išplatintame prokuratūros pranešime spaudai.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS sakė, kad trečiadienį JAV įvyko teismo posėdis, jame N. Venckienė buvo pateikusi prašymą dėl paleidimo už užstatą, tačiau teismas jį atmetė.

Seimas N. Venckienės mandatą panaikino 2014 metų birželį dėl Seimo posėdžių nelankymo.

N. Venckienei Lietuvos teisėsauga nori pateikti kaltinimus dėl to, kad ji nevykdė teismo sprendimo perduoti brolio Drąsiaus Kedžio dukrą mergaitės motinai Laimutei Stankunaitei ir piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis, kitų veikų.

N. Venckienės teta Audronė Skučienė BNS sakė apie dukterėčios sulaikymą sužinojusi tik iš žiniasklaidos. Ji tikina nežinanti, kur pastaruoju metu gyveno N. Venckienė.

„Ne, neturime jokių žinių. Jums svarbiausia, kad ją parvežtų – tai, ko gero, parveš arba ne, matysime. Aš tikrai nežinau – man teisėsauga Amerikos nepraneša, kur ji yra“, – BNS teigė A. Skučienė.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24