Lenkijoje parduotuvėms bus leista dirbti tik du sekmadienius per mėnesį

2018-02-01, 14:31
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lenkijoje parduotuvėms bus leista dirbti tik du sekmadienius per mėnesį © Scanpix / REUTERS/Ints Kalnins nuotr.

Lietuvos prekybininkai tikisi, kad Lenkijai palaipsniui ribojant parduotuvių darbo laiką sekmadieniais, sumažės šioje šalyje savaitgaliais apsiperkančių lietuvių skaičius.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas sako, kad lenkų parduotuvių darbo laiko ribojimas turės teigiamos įtakos Lietuvos ekonomikai.

„Žinant, kad daug lietuvių Lenkijoje apsiperka būtent savaitgaliais, žiūrint iš mūsų pusės – tiek iš Lietuvos verslo, tiek iš biudžeto, kuris dėl to tokių apsipirkimų netenka pinigų, Lenkijos sprendimas mums yra naudingas vienareikšmiškai. Sumažės važiuojančiųjų apsipirkti į Lenkiją žmonių srautas“, – BNS tvirtino L. Vilimas.

Seimo Ekonomikos komiteto vadovas, socialdemokratų darbo frakcijos narys Rimantas Sinkevičius žada pavasario sesijoje komitete apsvarstyti situaciją dėl prekybos centrų daro laiko.

„Pirmiausia gal reikia apsižiūrėti, kaip lenkams seksis tai įgyvendinti. Galbūt prie to reiktų artėti – nebūtina, kad parduotuvės dirbtų vos ne visą parą, tie laikai jau praėjo“, – BNS teigė R. Sinkevičius.

Anot jo, parduotuvių darbo laikas ribojimas ir Skandinavijoje, kur sekmadieniais nedirba didieji prekybos centrai.

Tuo metu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis galimybę įstatymais riboti parduotuvių darbą sekmadieniais vertino skeptiškai. Anot jo, tokių iniciatyvų nėra ir greičiausiai jų nebus.

„Lenkijoje yra labai daug mažų privačių prekybos vietų. Lietuvoje tas (mažų parduotuvių – BNS) tinklas yra daugiau mažiau sunaikintas. Jeigu mes priimame tokį patį sprendimą, Lietuvoje galime padaryti taip, kad tam tikruose rajonuose, jų centruose nebebus galima iš vis nieko nusipirkti sekmadieniais, nes ten, pavyzdžiui, stovi du prekybos centrai ir nė vienos mažos parduotuvės“, – aiškino R. Karbauskis.

Pasak jo, Lietuvos prekybos tinklai patys galėtų priimti sprendimus dėl darbo sekmadieniais ar švenčių dienomis.

Lietuvoje diskusijos dėl prekybos centrų darbo laiko kyla nuo 2002 metų, kai didieji prekybininkai susitarė nedirbti per šventes, tačiau susitarimo laikėsi vos kartą – per tų metų Kalėdas.

2007 metais Seime vėl vyko diskusijos dėl draudimo prekybos centrams dirbti per šventes ir savaitgaliais – buvo svarstomos Darbo kodekso pataisos, kuriomis norėta uždrausti didiesiems prekybos centrams, bet ne mažoms įmonėms, dirbti sausio 1–ąją, vasario 16–ąją, kovo 11–ąją, Velykų pirmąją dieną, liepos 6–ąją ir gruodžio 25-ąją – Kalėdų pirmąją dieną, bet joms nebuvo pritarta.

Parlamentarai 2010 metais vėl teikė pataisas, kad mažmeninės prekybos įmonės nedirbtų Velykų sekmadienį ir pirmąją Kalėdų dieną – gruodžio 25–ąją, bet ir jos nebuvo priimtos.

Lenkijoje nuo šių metų kovo iki metų pabaigos parduotuvėms bus leista dirbti tik du sekmadienius per mėnesį, 2019 metais – vieną, o nuo 2020 metų darbas sekmadieniais būtų uždraustas.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24