Paskutinė diena apsispręsti dėl pensijų kaupimo – pirmadienis

2013-11-27, 11:09
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Apsispręsti dėl pensijos kaupimo būdo ateityje gyventojai turi iki lapkričio pabaigos. Kadangi paskutinė mėnesio diena šeštadienis yra nedarbo diena, pagal teisės aktus galutinis terminas apsisprendimui yra pirmadienis.

Primename, kad pagal Pensijų sistemos reformos įstatymą, asmenys, pensijų kaupimo dalyviais tapę iki 2013 m. sausio 1 d., raštu kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę ir pateikti sutikimą į pensijų fondą mokėti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis arba sustabdyti kaupimą, gali iki 2013 m. lapkričio 30 d. Pensijų kaupimo bendrovė privalo per 3 darbo dienas apie tai pranešti „Sodrai".

Civilinio kodekso 1.121 str. 2 d. numato: jeigu paskutinė termino diena tenka ne darbo ar oficialios šventės dienai, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena.

Taigi, pensijų kaupimo dalyviai pensijų kaupimo bendrovėms gali pateikti sutikimus mokėti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis, taip pat pranešimus apie pensijų įmokų pervedimo į pensijų fondą sustabdymą, iki gruodžio 2 d., pirmadienio. Šie sutikimai ir prašymai Pensijų kaupimo sutarčių registre bus registruojamos iki gruodžio 5 d., ketvirtadienio.

Naujausiais duomenimis, šiuo metu yra įregistruota 1,109 mln. galiojančių pensijų kaupimo sutarčių. 16,5 tūkst. gyventojų nusprendė sustabdyti kaupimą pensijų fonduose.

337,8 tūkst. gyventojų pasirinko kaupti pensiją mokėdami pensijų įmoką savo lėšomis ir gauti papildomą 1 proc. vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio vidurkio dydžio pensijų įmoką iš valstybės biudžeto lėšų.

757 tūkst. gyventojų nusprendė kaupti minimaliai arba nepriėmė jokio sprendimo. Į jų sąskaitas pensijų fonduose pervedamų pensijų įmokų dydis šiemet yra 2,5 proc., kitąmet – 2 proc. dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.

socmin.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24