Ragina alkoholio reklamą drausti neatidėliojant

2011-09-21, 05:35
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pagal prieš kelerius metus priimtą Seimo sprendimą nuo kitų metų turėtų įsigalioti visiškas alkoholio reklamos draudimas.
Tačiau dabar Seimo komitetuose svarstomos pataisos   nukelti šio įstatymo įsigaliojimą. Tuo metu 50 visuomeninių organizacijų atstovai kreipėsi į politikus ragindami, kad reklamos draudimas nebūtų atidėliojamas, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Po kelių mėnesių spalvingos alaus ar kitų alkoholinių gėrimų prekybos reklamos turėtų nebelikti. Nuo kitų metų sausio įsigaliojus įstatymui, visai būtų uždrausta alkoholio lauko reklama, taip pat jos negalima būtų skelbti per visuomenės informavimo priemones.
Anot pataisos, siūlančios atidėti šį draudimą, iniciatorių, tokios reklamos versle sukasi 17 mln. litų, ir ją visai uždraudus nukentėtų žiniasklaida, ypač televizijos, kurios registruotos Lietuvoje.
„Mūsų kanalai registruojasi Latvijoje ar Rusijoje, arba rusiški kanalai perima visus pinigus, kurie skiriami alkoholio reklamai. Kitas dalykas, neįsivaizduoju, kaip galima uždrausti reklamą internete“, – teigė Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos atstovas Vitas Matuzas.
Tuo metu 50 visuomeninių organizacijų ragina parlamentarus paisyti visuomenės, o ne verslo interesų ir nenukelti alkoholio reklamos draudimo. Skaičiuojama, kad maždaug dešimtadalis šalies gyventojų yra priklausomi nuo alkoholio, o reklama esą itin skatina gerti paauglius ir vaikus.
„Vyrų grupė alkoholio pramonės išeksploatuota iki negalėjimo, bet nepaliestų grupių – moterų ir vaikų – vartojimas per dešimtmetį išaugo drastiškai. Moterų alkoholio vartojimas išaugo 2 kartus, vaikų grupėje išaugo 17 kartų. Mes atsidūrėm pačioje apačioje, lyginant su kitomis Europos valstybėmis“, –   teigė Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga.
„Man didelis šokas, kad už skatinimą vartoti alkoholį, t.y. už galimą reklamos draudimo sustabdymą, pasisakė nemažai valdančiosios koalicijos, dešiniųjų politikų“, – kalbėjo Lietuvos „Carito“ generalinis direktorius Robertas Grigas.
Įstatymo pataisos, numatančios alkoholio reklamos draudimo nukėlimą, svarstomos komitetuose ir netrukus dėl jų turės apsispręsti Seimas.
Jei įsigaliotų alkoholio reklamos draudimas žiniasklaidoje, Lietuva pasektų Norvegijos, kur tai daroma jau kelios dešimtys metų, pavyzdžiu. Tuo tarpu dauguma Europos Sąjungos narių taiko tik alkoholio reklamos ribojimus.


Salomėja Pranaitienė
LTV „Šiandien“,
www.lvcom.lt 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24