Nesutaria dėl tako medžių viršūnėmis

2011-09-13, 03:30
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Anykščių regioninio parko siūlymas lankytojams į Anykščių šilelį pažvelgti nuo medžių viršūnių sulaukė pasipriešinimo.
Dėl siūlomo projekto susikirto Seimo Aplinkos apsaugos komiteto ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovų nuomonės, praneša LTV „Šiandien“.

Pasiūlę Anykščių šilelyje, netoli Puntuko akmens, nutiesti kelių šimtų metrų ilgio taką medžių viršūnėmis parko vadovai sulaukė kritikos, tačiau idėjos neketina atsisakyti.
„Yra didžiulis kiekis lankytojų ir miškas patiria tam tikrų nuostolių, todėl įrengus medžių lajų taką lankytojams atsirastų unikali galimybė susipažinti su Anykščių šileliu iš arčiau, pavaikščioti tarp medžių, prisiliesti prie medžių“, – sako  Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka.
Planuojama, kad netoli Puntuko, šalia lajų tako būtų įrengtas apžvalgos bokštas ir lankytojų centras.
Tačiau nepatenkintieji šia naujove tikina, kad toks takas galėtų būti kitoje vietoje.
„Vieta ne pati geriausia. Puntuko akmuo yra S. Dariaus ir S. Girėno bareljefas. Man tai sakrali vieta, neapkraučiau šios vietos tokais gargarais, metalo šmotu“, – tvirtina Anykščių urėdas Sigitas Kinderis.
Gavę anykštėnų skundą, apžiūrėti būsimos medžių lajų tako vietos atvyko valdžios atstovai iš Vilniaus. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas sako, kad projektas stumiamas, nes užsakovas, pinigų davėjas ir poveikio aplinkai vertintojas yra ta pati valstybinė institucija – Aplinkos ministerija.
„Tai, ko užsimano valstybinė struktūra, turinti visus svertus, [galima daryti], o jei tokį pat projektą norėtų padaryti žmogus savo nuosavoje žemėje, jis nebegalėtų šito padaryti, būtų pasakyta, kad pažeistas viešasis interesas“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėmas.
„Kraštovaizdžio draustinyje pažintinis turizmas leidžiamas, bet kuriuo atveju takas eitų tarp medžių ir tikrai net negalvojame apie taką su laipynėmis, šokdynėmis, o tiesiog pažintiniam praėjimui“, – teigia Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė.
Lajų takui įrengti reikės apie 5 mln. litų, lėšų žadama gauti iš Europos Sąjungos fondų saugomoms teritorijoms tvarkyti.
Seimo Aplinkos apsaugos komitetas sprendimą dėl šio tako žada priimti vėliau.   

Zina Paškevičienė
LTV „Šiandien“

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24