Hibridinėms grėsmėms atremti – taktinės pratybos

2017-04-11, 19:21
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Hibridinėms grėsmėms atremti – taktinės pratybos fot. vrm.lt

Pagal vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno įsakymu surengtų taktinių pratybų legendą, nedraugiškos Lietuvai Udijos valstybės specialiosios pajėgos nelegaliai kirto sieną ir rengiasi užimti vieną iš pasieniečių užkardų bei Šalčininkų policijos komisariatą.

Kaip praneša Vidaus reikalų ministerija, po to, kai išgalvotos valstybės Udijos pajėgos buvo pastebėtos, pasienio ruože dingsta radijo ryšys.

„Norėjome realiomis sąlygomis pažiūrėti, kaip į tokią ekstremalią situaciją reaguotų Lietuvos tarnybos. Apie pratybas iš anksto informuoti buvo tik policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų vadai. Eiliniai pareigūnai, Bendrojo pagalbos centro operatoriai iš anksto nežinojo, kad tai  pratybos“, – aiškino vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Ministro teigimu, buvo svarbu patikrinti, kaip tarnybos geba bendrauti tarpusavyje, dalintis informacija dingus ryšiui.

„Reikėjo praktiškai patikrinti, kada tokia informacija pasiektų ministeriją, kaip pareigūnai susidorotų su kylančia realia grėsme“, – teigė E. Misiūnas.

Pratybas gyvai stebėjo ir žiniasklaidos atstovai, kartu vykdę imitacinės Udijos pajėgų grupės užduotis – stengėsi likti nepastebėti, prisiartinti prie strateginių objektų ir pabandyti juos užimti.

Pratybų rezultatai bus įvertinti po tarnybų vadovų raportų ir aptarimo.

„Tai buvo ne parodomosios pratybos, jose nebuvo nei daug šūvių, nei dūmų. Tokios priešiškos pajėgos judėtų tyliai ir greitai, tad labai svarbu būtų jas laiku pastebėti, pranešti apie jų judėjimą ir adekvačiai reaguoti“, – aiškino E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministras atsiprašo, jei dėl pratybų Šalčininkų r. gyventojams kilo kokių nors nepatogumų.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24