Vilniaus miesto savivaldybė sprendimus dėl gėjų eitynių priims kitą savaitę

2013-07-07, 06:13
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Vilniaus miesto savivaldybės administracija susipažins su liepos 5 d. teismo sprendimo, kuriuo patenkintas Asociacijos Lietuvos gėjų lyga skundas dėl Eitynių už lygybę organizavimo Gedimino prospektu, motyvais ir kitos savaitės pradžioje priims sprendimą dėl tolimesnių Savivaldybės administracijos veiksmų dėl priimto teismo sprendimo.

Asociacija Lietuvos gėjų lyga 2013 m. sausio 11 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui pateikė rašytinį pranešimą apie organizuojamas eitynes 2013 m. liepos 27 d. 12–16 val. Pagal pranešimą eitynių dalyviai iš pradžių planavo rinktis aikštelėje tarp Odminių, Šventaragio gatvių ir Gedimino prospekto (priešais viešbutį „Amberton“), paskui kolona žygiuoti Gedimino prospektu į Lukiškių aikštę – čia pasakyti numatytas kalbas ir užbaigti eitynes.

Minėtas pranešimas apie organizuojamas eitynes teisės aktų nustatyta tvarka buvo išnagrinėtas Vilniaus miesto savivaldybės Renginių (susirinkimų) derinimo komisijoje. Pagal Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo nuostatas Savivaldybė, turinti teisę derinti kitą galimą susirinkimo vietą ar laiką, asociacijos Lietuvos gėjų lygos atstovams pasiūlė alternatyvią eitynių vietą – Upės gatvę miesto centre.

Teismas nusprendė, kad Vilniaus miesto savivaldybė pažeidė renginių derinimo procedūrą, nes abiems pusėms diskutuoti ir tartis dėl kitos vietos yra galima. Tačiau nesutinkant eitynių organizatoriams su Savivaldybės siūlymu ir nepriėmus abipusio sprendimo, neturi būti derinamas pranešimas apie organizuojamas eitynes ir leidimas organizatoriams neišduodamas.

Pirmosios instancijos teismas panaikino Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo „Dėl asociacijos Lietuvos gėjų lygos organizuojamų eitynių“ tą dalį, kuria buvo suderinta asociacijos Lietuvos gėjų lygos pranešimo apie organizuojamas 2013 m. liepos 27 d. eitynes vieta Upės gatve.

Pagal įsiteisėjusį Vilniaus apygardos administracinio teismo 2013 m. balandžio 11 d. sprendimą Vilniaus miesto savivaldybės administracija buvo įpareigota iš naujo išnagrinėti asociacijos Lietuvos gėjų lygos 2013 m. sausio 11 d. pranešimą apie eitynių organizavimą. Pažymėtina, kad teismas įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę išduoti pranešimo apie organizuojamas eitynes Gedimino prospekte suderinimo dokumentą (leidimą) arba motyvuotai pagrįsti atsisakymą derinti.

Vykdydama teismo sprendimą ir iš naujo išnagrinėjusi asociacijos Lietuvos gėjų lygos pranešimą apie eitynių organizavimą Gedimino prospektu, Vilniaus miesto savivaldybė nesuderino pranešimo ir neišdavė leidimo Lietuvos gėjų lygai.

Pagrindinis motyvas – Savivaldybė, leisdama organizuoti eitynes Gedimino prospektu, pažeistų Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 4 straipsnio 3 dalyje numatytą besąlygišką draudimą susirinkimus prie teismų pastatų organizuoti ne arčiau kaip 75 metrai, o prie valstybės valdžios ir valdymo įstaigų, užsienio diplomatinių atstovybių, kitų strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių – ne arčiau kaip 25 metrai iki šių pastatų ir objektų.

Būtent, Gedimino prospekto atkarpoje nuo Odminių skvero iki Lukiškių aikštės yra: Lietuvos bankas (Gedimino pr. 6), Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija (Gedimino pr. 17), Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija (Gedimino pr. 19), Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Gedimino pr. 26), Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija (Gedimino pr. 30), Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (Gedimino pr. 36), Lietuvos statistikos departamentas (Gedimino pr. 29), Lietuvos Respublikos ūkio ministerija (Gedimino pr. 38), Vilniaus apygardos teismas (Gedimino pr. 40), Lietuvos apeliacinis teismas (Gedimino pr. 40).

www.vilnius.lt

www.l24.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24