Seimas ketina įtvirtinti vienodą piniginės socialinės paramos teikimo modelį

2014-11-25, 15:31
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
L24.lt nuotr. L24.lt nuotr.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. numatoma nustatyti vienodą piniginės socialinės paramos (socialinės pašalpos ir kompensacijų) teikimo modelį visose savivaldybėse.

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė tai numatančioms Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams ir Vietos savivaldos įstatymų pataisoms. Tam, kad šie nauji teisės aktų pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šiuo metu šalyje galioja mišrus piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo bei skirtingas šios paramos finansavimo modelis. 2012 m. buvo sudarytas teisinis pagrindas Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybėse piniginę socialinę paramą, t. y. socialinę pašalpą ir kompensacijas, nepasiturintiems gyventojams teikti vykdant savarankiškąją savivaldybių funkciją, finansuojamą iš savivaldybių biudžetų lėšų.

Kitos 55 savivaldybės teikia socialinę pašalpą vykdydamos savarankiškąją savivaldybių funkciją, kuri finansuojama iš savivaldybių biudžetų lėšų, o kompensacijas - valstybinę (valstybės perduotą savivaldybėms) funkciją, kuri finansuojama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams.

Atsižvelgiant į tai, kad penkiose savivaldybėse piniginė socialinė parama buvo teikiama veiksmingiau, siūloma nuo 2015 m. nustatyti teisinį pagrindą visoms savivaldybėms teikti kompensacijas vykdant savarankiškąją savivaldybių funkciją, finansuojamą iš savivaldybių biudžetų lėšų. Kaip tvirtinama dokumento aiškinamajame rašte, tokiu būdu parama bus skiriama tiems, kam iš tiesų jos labiausiai reikia, taikomos efektyvios priemonės užkertant kelią galimiems piktnaudžiavimams, sudarant sąlygas didinti nepasiturinčių gyventojų integraciją į darbo rinką, racionaliau naudojamos tam skiriamos lėšos.

Jeigu savivaldybėms nepakaktų skirtų lėšų, įstatyme numatytais atvejais papildoma pinigų suma galėtų būti skiriama iš valstybės biudžeto. Įstatyme taip pat būtų įtvirtinta, kad teikdamos piniginę socialinę paramą savivaldybių tarybos turėtų patvirtinti Piniginės socialinės paramos teikimo tvarkos aprašą, kuriame nustatytų minėtos paramos teikimo procedūras.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24