Technologijos – lengvesnei smulkiojo verslo pradžiai

2011-11-16, 07:40
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Internetinėje erdvėje verslininkai jau gali visus reikalingus dokumentus susitvarkyti neišeidami iš biuro, taip sutaupydami tiek laiko, tiek pinigų.

Asmenims, norintiems pradėti verslą, daug rūpesčių kelia dokumentų tvarkymas įvairiose institucijose. Nuo šiol tai padaryti bus lengviau. Kodėl – pasakojo LTV laida „Šiandien“.

Vienoje mažoje kepyklėlėje kepami konditerijos gaminiai be konservantų ir sintetinių priedų, tad juos gali skanauti ir alergiški žmonės. Kepyklėlės savininkė sako dirbanti dar tik 5 mėnesius. Ji teigia sugaišusi daug laiko, kol sužinojusi kokių leidimų reikia tokiam verslui pradėti.

„Kiekvieną dokumentą reikia tvarkyti atskirai vis kitoje atitinkamoje institucijoje. Pirmiausia internete, tam tikros institucijos tinklalapyje reikia ieškoti nuorodos į kokią kitą įstaigą, kuri kuruoja kokią kitą sritį ir taip traukti informaciją ir dokumentą po vieną iš kiekvieno tinklalapio ar konkrečiai kreipiantis į pačią instituciją“, – ilgą kelią verslo dokumentams sutvarkyti pasakoja UAB „Molėja“ savininkė Ramunė Franskevičienė.

Tuo tarpu nedidelės alaus krautuvės, veikiančios dar tik porą mėnesių, savininkas visus reikiamus dokumentus jau galėjo susitvarkyti daug greičiau, nes pasinaudojo interneto svetainės „Verslo vartai“ klausimynais. Atsakius į pateiktus klausimus, paaiškėjo, kokių leidimų ir licenzijų norimai veiklai pradėti reikia ir kokios institucijos juos išduoda. Nereikėjo sukti galvos ir dėl verslo plano. Tereikėjo jį užpildyti, įrašant planuojamas pajamas, klientų srautus, darbuotojų skaičių ir kitą informaciją.

„Jeigu aš būčiau kreipęsis į konsultacinę firmą, galinčią kvalifikuotai paruošti verslo planą, kuris tiktų finansinei institucijai, tai būtų kainavę dar pora tūkstančių litų. Pasinaudodamas „Verslo vartais“ sutaupiau kelis papildomus tūkstančius, kuriuos galėjau skirti savo verslui“, – džiaugėsi UAB „Rivega“ savininkas Jonas Ignatonis.

Sukurti tokią internetinę svetainę Lietuvą įpareigojo Europos Sąjungos paslaugų direktyva. Pasak viešosios įmonės „Versli Lietuva“ vykdomo projekto rengėjų, vieno langelio principu gaunami dokumentai ne tik mažina administracines procedūras, bet ir taupo laiką bei pinigus tiek verslininkams, tiek valstybės institucijoms. Ateityje ši elektroninė paslauga dar bus tobulinama.

„Išvis atsisakysime popierinių licenzijų, bendradarbiaudami su kitais partneriais, tiek su registrų centru, tiek su valstybine mokesčių inspekcija. Turbūt pereisime tik prie elektroninių licencijų. Jos bus saugomos vienoje vietoje. Verslininkui nebereikės pateikti popierinės licencijos kaip įrodymo“, – ateities planus atskleidė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Šiuo metu pradedantieji smulkieji verslininkai labiausiai domisi galimybėmis, kaip įsteigti maisto prekių parduotuvę, specializuotą krautuvę ar teikti maitinimo paslaugas.

Virginija Motiejūnienė
LTV „Šiandien“
www.lvcom.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24