Alus negali būti „šviežias“ ir „gyvas“

2011-09-24, 11:41
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šalies aludariai pasipiktinę – beveik metus miegoję valdininkai staiga pabudo ir nutarė uždrausti alaus pavadinimuose rašyti žodžius „gyvas“ ir „šviežias“.

Dėl tokio sprendimo aludariams teks keisti ne tik etiketes, bet kai kuriems – galbūt ir prekės ženklą. Prievaizdai aiškina, kad anksčiau atkreipti dėmesį į, anot jų, vartotojų klaidinimą negalėjo, nes buvo užimti tarnybų reorganizacija. Aluariams gresia baudos iki 50 tūkstančių litų, jei iš etikečių, reklamų ar logotipų nepanaikins žodžių „šviežias“ ir „gyvas“.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai aiškina, kad šie žodžiai klaidina vartotojus – esą žodyne jie aiškinami kaip turintys gyvybę, daug sveikatos, jėgų ir panašiai, o kalbant apie alkoholį tokių žodžių vartoti negalima.

Mažųjų aludarių asociacijos pirmininkė stebisi departamento sprendimais ir įtaria atvirą norą susidoroti su mažaisiais aludariais.

„Jau kokius metus šie žodžiai yra naudojami rinkoje ir tik dabar kontroliuojančios instancijos juos pastebėjo. Kur jos buvo anksčiau? Visos šios institucijos deklaruoja, kad turi būti pagalba verslui, turi padėti jam, bet kur ta pagalba? Kai iš padilbų kelia Damoklo kardą ir padės tūkstantinėmis baudomis?“, – klausia Mažųjų aludarių asociacijos pirmininkė Lina Šileikienė.

„Nesutikčiau su tokia nuomone, nes departamentas savo veiklą pradėjo nuo balandžio 1 dienos, sujungus Narkotikų departamentą ir Valstybinę tabako kontrolės tarnybą“, – sako   Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

Specialistai tikina, kad žodžių ant alaus butelių, baruose ir specializuotų parduotuvių iškabose turėtų nelikti per 2–3 savaites. Aludarių gildijos prezidento teigimu, tai per trumpas laiko tarpas.

„Tos 2–3 savaitės, kaip departamentas nurodo, yra tikrai per trumpas laikotarpis. Turės nuostolių, net ir nustoję gaminti, nes liks etikečių kiekiai“, – teigia Aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas.

„Gyvo alaus“ krautuvėlių tinklo direktorius sako nesuprantantis tokio departamento sprendimo, nes įmonės pavadinimas yra registruotas prekės ženklas, o departamento atstovė tikina, kad jiems pavadinimą taip pat teks keisti.

„Pradžioje nusiųsime užklausą kontroliuojančiai įstaigai, kurie, tikiuosi, mus informuos, ką mes turėtume daryti, nes mūsų ženklas yra užregistruotas, ir jie tikriausiai mums patars, ką daryti – ar reikia nusikabinti, ar taikys kažkokias išimtis“, – sako „Gyvo alaus“ krautuvėlių tinklo vadovas Domantas Vizbaras.

Krautuvėlių vadovas neatmeta galimybės savo prekės ženklą ginti teisiniu būdu. Departamento atstovė aiškina, kad nepakeitus pavadinimo, tai bus traktuojama kaip Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimas.

Arnas Mazėtis, Loreta Mačiulienė
LTV „Panorama“

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24