Spausdinti šį puslapį

Teismas nagrinės R. Pakso skundą dėl VRK sprendimo

2014-03-06, 07:26
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija viešame teismo posėdyje nagrinės partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko europarlamentaro Rolando Pakso skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo neregistruoti jo pretendentu būti kandidatu į prezidentus.

Pateiktame skunde pareiškėjas - R. Paksas - prašo panaikinti VRK sprendimą, kuriuo atsisakyta išduoti R. Paksui rinkėjų parašų rinkimo lapus dėl to, kad jis neatitinka Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatyme nustatytų reikalavimų būti kandidatu į Respublikos Prezidentus. Pareiškėjas taip pat prašo įpareigoti VRK išduoti jam rinkėjų parašų rinkimo lapus bei įvykdyti Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 m. sausio 6 d. sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą.

ELTA primena, kad VRK, šeštadienį atsisakiusi R. Paksą registruoti pretendentu į kandidatus, tai padarė nebe pirmą kartą - VRK tai daryti atsisakė ir 2012 m. Seimo rinkimuose. Tuomet politikas taip pat kreipėsi į teismą, tačiau šis palaikė komisiją.

Naujausios apklausos rodo, kad R. Paksas prezidento rinkimuose - antrasis pagal populiarumą kandidatas po dabartinės šalies vadovės.

Tiesa, D. Grybauskaitės reitingas beveik tris kartus didesnis.

Seimas antrą kartą nebalsavo dėl konstitucinės pataisos, kuri galėjo atverti R. Paksui galimybę siekti prezidento posto.

Tačiau sprendimą R. Pakso kandidatūrą kelti į prezidentus priėmė partijos Tvarka ir teisingumas valdyba. Esą tam kelius atveria Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimas, kuriame pažymima, kad nepakeitus konstitucinio akto dėl Lietuvos narystės ES negali būti daromos jokios pagrindinio šalies įstatymo pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės ES įsipareigojimai.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra pripažinęs, kad draudimas R. Paksui iki gyvos galvos rinkimuose dalyvauti yra neproporcingas padarytam nusižengimui.

Komentuoti