Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

2020-10-28, 10:22
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote? Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje. Kita vertus, belaidės ausines sugeba kur kas daugiau, tačiau ne visos jų funkcijos yra akivaizdžios, rašoma pranešime spaudai. Ar tikrai apie visas tokių ausinių funkcijas žinote ir jomis naudojatės?

„Kai kokia nors nauja technologija smarkiai išpopuliarėja, daugelis pradeda ja naudotis savo kasdienybėje. Puikus šiandieninis pavyzdys – belaidės ausinės. Natūralu, kad jos nešiojamos dažniausiai dėl pagrindinio savo privalumo – belaidžio ryšio, kuris leidžia pamiršti dažnai susipainiojančius ausinių laidus. Bet tokios ausinės turi ir daugiau naudingų funkcijų, kurios daugeliui gali praversti netikėtose situacijose, bet apie kurias net nesusimąstome. Pavyzdžiui, belaides ausines galima naudoti kaip mikrofoną arba įkrauti su atvirkštinio krovimo funkcija tiesiog iš telefono“, – teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

1. Ausinės vietoje mikrofono

Kaip teigia Š. Urbonas, naudodamiesi ausinėmis vien muzikos klausymuisi ar telefoniniams pokalbiams, nes nesusimąstome, kad jos gali pasitarnauti ir kaip mikrofonas.

„Belaidės ausinės yra taip sukurtos, kad galėtų kuo tiksliau perduoti kalbančiojo balsą pašnekovui. Kadangi ausines naudojame ir eidami gatve, ir dirbdami triukšmingoje aplinkoje, jos užtikrina, jog kalbant telefonu mūsų pašnekovas girdėtų kuo mažiau pašalinio triukšmo. Būtent todėl tokios ausinės yra patikima alternatyva po ranka neturint mikrofono. Pavyzdžiui, jeigu atsiduriame situacijoje, kai turime kokybiškai įrašyti balsą ar pakalbinti pašnekovą gyvai, bet po ranka neturime mikrofono, jį gali atstoti viena belaidė mūsų ausinė. Naudojantis tokiu improvizuotu mikrofonu pokalbį įrašysime švariau ir tiksliau“, – sako ekspertas.

2. Geriau nei ausų kamštukai

„Ausines dažnai naudojame ir tam, kad pabėgtume nuo aplinkos triukšmo ir lengviau susikauptume. Tam puikiai tinka pamėgtos muzikos grojaraščiai ar mėgstamų atlikėjų albumai. Bet ką daryti, kai susikaupimo reikia visą dieną, o klausoma muzika taip pat ima varginti? Tokiu atveju geriausias sprendimas – tyla. Ir nors prie kitų žmonių darbo metų išsitraukti ausų kamštukus bei jais užsikimšti ausis gali būti nepatogu, šią funkciją šiandien ne prasčiau gali atlikti ir ausinės. Taigi, norint modernių ausų kamštukų, kurie garantuotų visišką tylą darbo metu, galima rinktis ir belaides ausines“, – išskiria Š. Urbonas.

3. Prijungimas prie kelių įrenginių

Pasak eksperto, dažnai prijungę ausines prie vieno įrenginio, pavyzdžiui, telefono, vien juo ir naudojamės. Bet belaidės ausinės gali būti vienu metu prijungtos ir prie dviejų skirtingų įrenginių.

„Įprasta situacija: ėjome gatve, klausėmės muzikos, o atėję į biurą sėdame prie kompiuterio ir muzika nutyla. Arba prijunginėjame ausines atskirai prie kompiuterio. To galima išvengti, nes vienu metu belaidės šiuolaikinės ausinės gali būti prijungtos, pavyzdžiui, ir prie telefono, ir prie kompiuterio. Arba telefono ir išmaniojo laikrodžio. O tam, kad persijungti nuo vieno įrenginio prie kito galima pasinaudoti tiesiog perjungimo funkcija, užuot iš naujo pradėjus visą prietaiso prijungimo procesą. Tokia funkcija gali būti valdoma tiesiog naudojantis pačiomis ausinėmis, tam nereikia įsijunginėti programėlės išmaniajame telefone“, – nurodo Š. Urbonas.

4. Ar ausinės tikrai tinka mūsų ausims?

„Pasitaiko situacijų, kai vartotojai įsideda belaides ausines, pradeda klausytis muzikos ir teigia, kad ausinės nepatogios ar blogai atlieka savo funkciją. Tokiais atvejais labai gali būti, jog konkrečiam vartotojui paprasčiausiai netinka ausinių antgaliai ir reikėtų juos pasikeisti. Bet kaip laiku sužinoti, kad dėl garso kokybės ar nepatogumo kalti būtent antgaliai, o ne pačios ausinės? Šiandien, naudojantis naujausiomis ausinėmis, į telefoną galima atsisiųsti specialią programėlę, kurioje bus funkcija, leidžianti patikrinti ausinių tinkamumą. Ši funkcija vadinasi išmaniu kompaktiškumo aptikimu ir jis, atlikus testą, ekrane parodys, ar abi ausinės tinkamai įdėtos į ausis ir ar esami antgaliai mums tinka. Jei programėlė parodo, kad ausinės mums netinkamos, tuomet reikėtų pasikeisti jų antgalius į didesnius ar mažesnius ir pamėginti dar kartą“, – pabrėžia specialistas.

5. Atvirkštinio įkrovimo funkcija

Ar galima įkrauti belaides ausines, jei po ranka neturime nei planšetės, nei kompiuterio? Pasak Š. Urbono – taip ir tam prireiks naujesnio išmaniojo telefono.

„Jeigu esate kada atsidūrę situacijoje, kai jūsų belaidės ausinės išsikrovė kelionėje ir toliau ją turėjote tęsti be muzikos, ši funkcija – kaip tik jums. Tai yra atvirkštinis įkrovimas, kurį palaiko kai kurie naujesni išmanieji telefonai. Ko mums reikės, kad tokiu būdu galėtume pakrauti išsikrovusias ausines? Nieko. Tereikia telefone įjungti atvirkštinio įkrovimo funkciją ir ant telefono nugarėlės padėti ausinių įkrovimo dėklą ir jos pradės krautis. Žinoma, įsitikinkite, kad jūsų telefonas yra įkrautas, nes priešingu atveju rizikuojate greičiau iškrauti telefoną. Kita vertus, šiuolaikinės ausinės po įkrovimo apskritai gali veikti ilgiau“, – išskiria ekspertas.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24