Sveikata http://l24.lt Fri, 07 Aug 2020 06:44:04 +0300 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Koronavirusas nustatytas Šalčininkų gyventojai http://l24.lt/lt/sveikata/item/346419-koronavirusas-nustatytas-salcinink-gyventojai http://l24.lt/lt/sveikata/item/346419-koronavirusas-nustatytas-salcinink-gyventojai Koronavirusas nustatytas Šalčininkų gyventojai

Ekstremalių situacijų komisija praneša apie rugpjūčio 4 d. patvirtintą koronaviruso COVID-19 atvejį Šalčininkuose.

Liga nustatyta 55 m. moteriai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, atlikę epidemiologinį tyrimą, nustatė, kad rugpjūčio 3 d. moteriai pakilo aukšta temperatūra, iškviesta greitoji medicinos pagalba, moteris hospitalizuota Santaros klinikose.

Užsikrėtimo aplinkybės neaiškios.

Liepos 31 d. apie 9.00 – 11.00 val. moteris lankėsi Šalčininkų poliklinikoje, dėvėjo kaukę, apie 11.30 val. apsilankė Eurovaistinėje, esančioje J. Sniadeckio g. 11, dėvėjo kaukę.

Saviizoliuojasi vienas artimą kontaktą turėjęs šeimos narys, du medikai, stebima greitosios medicinos pagalbos komanda. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Thu, 06 Aug 2020 11:17:10 +0300
Per parą Lietuvoje nustatyti 24 nauji COVID-19 atvejai http://l24.lt/lt/sveikata/item/346416-per-para-lietuvoje-nustatyti-24-nauji-covid-19-atvejai http://l24.lt/lt/sveikata/item/346416-per-para-lietuvoje-nustatyti-24-nauji-covid-19-atvejai Per parą Lietuvoje nustatyti 24 nauji COVID-19 atvejai

Lietuvoje praėjusią parą patvirtinti 24 nauji koronaviruso užsikrėtimo atvejai, bendras ligos atvejų skaičius išaugo iki 2 171, praneša Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSC).

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos ketvirtadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 421 žmogus. Nuo jos mirė 81 žmogus, dar 13 užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 1 656. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 3192.

Per praėjusią parą dėl įtariamos COVID-19 infekcijos buvo ištirti 4 407 ėminiai, o iš viso iki šiol ištirti 540 784 ėminiai.

Nuo birželio 1 d. registruota 112 įvežtinių atvejų.

Šią savaitę, nuo rugpjūčio 3 d. iki rugpjūčio 9 d. imtinai, Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Thu, 06 Aug 2020 11:11:39 +0300
Tarp Lietuvoje praėjusią parą registruotų 24 naujų koronaviruso atvejų – du įvežtiniai iš Ukrainos ir Filipinų http://l24.lt/lt/sveikata/item/346415-tarp-lietuvoje-praejusia-para-registruotu-24-nauju-koronaviruso-atveju-du-iveztiniai-is-ukrainos-ir-filipinu http://l24.lt/lt/sveikata/item/346415-tarp-lietuvoje-praejusia-para-registruotu-24-nauju-koronaviruso-atveju-du-iveztiniai-is-ukrainos-ir-filipinu Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2171 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 421 asmuo, 1656 – pasveiko

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt keturi nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Trylika registruota Kauno apskrityje, po keturis atvejus – Utenos ir Vilniaus apskrityse. Dar du atvejai patvirtinti Panevėžio apskrityje, tuo metu, Klaipėdoje – vienas.

Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė šešiolika žmonių. Šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar neaiškios, pažymima NVSC pranešime. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą registruoti du.

Įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Filipinų
COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris į Lietuvą iš Ukrainos grįžo rugpjūčio 3 d., izoliavosi. Sąlytį, nustatyta, turėjo penkiolika žmonių, kurie visi jau yra izoliacijoje. Šis atvejis registruotas Kauno apskrityje.

Klaipėdos apskrityje per praėjusią parą registruotas įvežtinis atvejis iš Filipinų. Infekcija patvirtinta asmeniui, dirbančiam laive, kuris remontuojamas Klaipėdos uosto krantinėje. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, jog rugpjūčio 4 d. žmogus pajuto koronavirusui būdingus simptomus. NVSC informuoja, kad visi šešiolika laivo įgulos narių yra saviizoliacijoje laive, taip pat laive atlikta dezinfekcija.

Šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios
Trečiojo asmens, kuriam COVID-19 liga patvirtinta trečiadienį (Vilniaus apskritis), užsikrėtimo aplinkybės epidemiologinio tyrimo metu nenustatytos. Asmuo į užsienį išvykęs nebuvo, su užsikrėtusiaisiais koronavirusine infekcija žmogus teigia nebendravęs. Asmeniui pasireiškė lengvi koronavirusinės infekcijos simptomai, tirtas profilaktiškai.

Taip pat šiuo metu neaišku, kaip užsikrėtė dar vienas asmuo Vilniaus apskrityje, kuriam pirmieji infekcijos simptomai pasireiškė liepos 26 d. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo kontaktavo su artimuoju, grįžusiu iš užsienio – Didžiosios Britanijos, tačiau jam infekcija, atlikus tyrimą, patvirtinta nebuvo. Užsikrėtusysis dirba bare „Bardakas“ Vilniuje, tad, NVSC vertinimu, baro lankytojai taip pat galėjo turėti rizikingą sąlytį, todėl per pastarąsias dvi savaites šiame bare besilankiusiųjų NVSC susisiekti specialistais telefonu 8 618 79984 (darbo valandomis) ar el. paštu info@nvsc.lt.

Be to, NVSC informuoja, kad darbe su užsikrėtusiuoju kontaktavę izoliuoti, patalpose atlikta dezinfekcija.

Taip pat nežinomos ir keturių žmonių užsikrėtimo aplinkybės Kauno apskrityje. Visiems jiems, kaip nustatyta epidemiologinio tyrimo metu, pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai – karščiavimas, gerklės perštėjimas, kosulys, sloga. Dėl juntamų simptomų asmenys testuoti. Iš viso nustatyta, jog sąlytį, šiuo metu turimais duomenimis, kurie gali keistis, turėjo trisdešimt du asmenys.

Asmenų, kurie užsikrėtė po kontakto su sergančiais – šešiolika, iš jų vienuolika – susiję su protrūkiais
Utenos apskrityje registruoti trys atvejai, siejami su protrūkiu Ignalinoje. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad du asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus, trečiajam (vaikui) COVID-19 ligos simptomai nepasireiškė. Iš viso nustatyti 43 sąlytį turėję asmenys, kurie yra izoliacijoje. Taip pat NVSC informuoja, kad nuo rugpjūčio 5 d. uždaryta „Šaltinėlio“ mokykla, kurią lankė vienas iš užsikrėtusiųjų, atlikta patalpų dezinfekcija. Su protrūkiu Ignalinoje iš viso jau siejama trylika atvejų, įskaitant patvirtintus per praėjusią parą. Manoma, kad infekcijos protrūkis galimai kilo dėl iš Airijos grįžusių asmenų.

Panevėžio apskrityje patvirtintas dar vienas atvejis, siejamas su židiniu antstolių kontoroje. Nustatyta, kad asmuo nejautė koronavirusui būdingų simptomų, testuotas dėl turėto sąlyčio sus užsikrėtusiuoju. Sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta. Šiuo metu su šiuo židiniu siejama septyniolika infekcijos atvejų.

Vilniuje per praėjusią parą registruoti du atvejai, siejami su šeimos švente Šalčininkų rajone, vykusia liepos 11 d. Infekcija nustatyta vaikui, kurio artimiesiems jau anksčiau patvirtinta COVID-19 liga. Infekcijai būdingi simptomai pasireiškę nebuvo. Dėl turėto sąlyčio vaikas buvo izoliacijoje, todėl naujų kontaktų nenustatyta. Antrasis su šiuo protrūkiu siejamas atvejis simptominis. Taigi šiuo metu su šiuo židiniu siejama septyniolika infekcijos atvejų.

Dar trys atvejai, registruoti praėjusią parą (Kauno apskritis), siejami su ekskursija „Išlaužas – Kaunas“. Du asmenys jautė koronavirusui būdingus simptomus, trečiajam jie nepasireiškė, Šie atvejai antriniai – asmenys patys ekskursijoje nedalyvavo, tačiau užsikrėtė nuo joje dalyvavusių (namų, darbo aplinkoje). Iš viso nustatyti penki sąlytį turėję asmenys. Su židiniu šiuo metu siejama vienuolika atvejų, įskaitant patvirtintus per praėjusią parą.
Dar du atvejai Kauno apskrityje siejami su protrūkiu VšĮ K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje. Vienam iš asmenų infekcija patvirtinta profilaktinio testavimo metu, infekcijai būdingų simptomų žmogus nejaučia, kitam – simptomai buvo pasireiškę. Iš viso nustatyta dvylika sąlytį turėjusių asmenų. Su šiuo židiniu siejami keturi atvejai, įskaitant patvirtintus per praėjusią parą.

Dvidešimtasis atvejis patvirtintas Kauno apskrityje gyvenančiam asmeniui, bendravusiam su patvirtintu COVID-19 ligos atveju. Nuo rugpjūčio 2 d. žmogui atsirado koronavirusui būdingi simptomai. Nustatyta, kad sąlytį turėjo keturi asmenys.

COVID-19 liga Utenos apskrityje (Visagine) patvirtinta asmeniui, kontaktavusiam su sergančiuoju koronavirusine infekcija. Nustatyti aštuoni artimą sąlytį turėję asmenys, visi jie izoliuoti. Asmuo simptomų nejaučia.

Dvidešimt antrasis atvejis registruotas Panevėžyje. Nustatyta, kad susirgo darbe su užsikrėtusiuoju koronavirusu kontaktavęs žmogus. Asmuo jautė infekcijai būdingus simptomus. Didelės rizikos sąlytį, nustatyta, turėjo du asmenys.

Dvidešimt trečiasis atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo, nustatyta, turėjo kontaktą su jau patvirtintu COVID-19 atveju. Nuo rugpjūčio 3 d. jautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta.

Dar vienas atvejis, trečiadienį patvirtintas Kauno apskrities gyventojui. Jam tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio su užsikrėtusiuoju. Asmuo infekcijai būdingų simptomų nejaučia. Nustatyti trys sąlytį turėję asmenys.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2171 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 421 asmuo, 1656 – pasveiko.

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Sveikata Thu, 06 Aug 2020 11:08:29 +0300
„Maximos“ darbuotojams Kaune ir Panevėžyje diagnozuotas koronavirusas http://l24.lt/lt/sveikata/item/346399-maximos-darbuotojams-kaune-ir-panevezyje-diagnozuotas-koronavirusas http://l24.lt/lt/sveikata/item/346399-maximos-darbuotojams-kaune-ir-panevezyje-diagnozuotas-koronavirusas „Maximos“ darbuotojams Kaune ir Panevėžyje diagnozuotas koronavirusas

Trečiadienį, rugpjūčio 5 d., bendrovėje „Maxima LT“ patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai, skelbiama pranešime spaudai. COVID-19 diagnozuotas antrai Panevėžyje, Klaipėdos g. 92, veikiančios parduotuvės darbuotojai, anksčiau turėjusiai artimą kontaktą su kita virusu šiuo metu sergančia šios parduotuvės darbuotoja. Kitas koronaviruso atvejis diagnozuotas Kaune, V. Krėvės pr. 14B, „Maxima XX“ darbuotojai. Nuo liepos 15 d. ši darbuotoja atostogavo ir nuo to laiko parduotuvėje, kurioje dirba, nesilankė.

Panevėžio parduotuvėje „Maxima XX“ dirbanti darbuotoja paskutinį kartą darbe lankėsi rugpjūčio 1 d. Tądien, sužinojus apie kitai tos pačios parduotuvės darbuotojai diagnozuotą COVID-19, ji ir dar septyni darbuotojai, galimai turėję kontaktą su sergančiąją, buvo išleisti namo saviizoliacijai. Šiems darbuotojams buvo atlikti testai dėl koronaviruso. Septynių saviizoliacijoje esančių darbuotojų rezultatai buvo neigiami, šios darbuotojos – teigiamas.

Pasak E. Dapkienės, rugpjūčio 5 dieną gavus informaciją, jog COVID-19 nustatytas dar vienai Panevėžyje, Klaipėdos g. 92, esančios „Maxima XX“ darbuotojai, buvo išsiaiškinta, kad šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja kontaktą turėjo tik su tais pačiais darbuotojais, kurie šiuo metu jau yra saviizoliacijoje.

Teigiamas testo dėl COVID-19 rezultatas šiandien taip pat buvo nustatytas Kaune, V. Krėvės pr. 14B, esančios „Maxima XX“ darbuotojai. Anksčiau ji artimai bendravo su savo šeimos nare, Kaune, Pramonės pr. 29, veikiančios parduotuvės „Maxima XXX“ darbuotoja, kuriai korona virusas buvo patvirtintas rugpjūčio 2 d. Susirgusi „Maximos XX“ V. Krėvės pr. darbuotoja nuo liepos 15 d. iki dabar atostogavo ir darbe nesilankė, kontakto su kitais savo kolegomis neturėjo.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirti 486 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai: 457 testai buvo neigiami, 16 – teigiamų. Septyni darbuotojai jau yra pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – devyni. Šiuo metu trylikos darbuotojų testų atsakymų dar laukiama, keturi iš jų yra užsiregistravę profilaktikos tikslais, kuomet savivaldybės organizuoja profilaktinius tyrimus.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Wed, 05 Aug 2020 20:43:17 +0300
Nerimą kelia neišaiškinti užsikrėtimo COVID-19 atvejai, tačiau situacija kontroliuojama http://l24.lt/lt/sveikata/item/346386-nerima-kelia-neisaiskinti-uzsikretimo-covid-19-atvejai-taciau-situacija-kontroliuojama http://l24.lt/lt/sveikata/item/346386-nerima-kelia-neisaiskinti-uzsikretimo-covid-19-atvejai-taciau-situacija-kontroliuojama Nerimą kelia neišaiškinti užsikrėtimo COVID-19 atvejai, tačiau situacija kontroliuojama

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigia, kad nors situacija šalyje dėl koronaviruso valdoma, nerimą kelia neišaiškinti susirgimo COVID-19 atvejai.

Lietuvoje praėjusią parą patvirtinta 10 naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų, bendras ligos atvejų skaičius išaugo iki 2 147. R. Lingienės teigimu, iš antradienį patvirtintų 10 koronaviruso atvejų šešiems nepavyko nustatyti užsikrėtimo šaltinio.

„Deja, kol kas, šešiems susirgusiems asmenims nepavyko nustatyti infekcijos šaltinio – t.y., kur tie asmenys užsikrėtė. Bet situacija gali tikrai keistis. Detalės paaiškėja detalesnio tyrimo metu“, – trečiadienį surengtos spaudos konferencijos metu sakė R. Lingienė.

„Pirminiais duomenimis, asmenys nei nurodė, kad jie buvo užsienyje, nei kad jie buvo šventėse, restoranuose, miestų šventėse ir nei kad jie turėjo sąlytį su COVID-19 atvejais. Belieka tikėtis, kad jie prisimins ir nurodys mums kažkokią informaciją, už kurios mes galėsime užsikabinti. Iki šiol to nėra“, – tvirtino ji.

Nepaisant to bei fakto, kad neišaiškinti užsikrėtimo COVID-19 atvejai yra nustatomi visoje Lietuvoje, NVSC Vilniaus departamento direktorė pabrėžė, kad situacija šiuo metu yra valdoma.

„Situacija yra valdoma, ji stebima kiekvieną dieną. Turime apie penktadalį įvežtinių atvejų, šiek tiek daugiau nei penktadalį sudaro vietinis plitimas visuomenėje. Reikia pasakyti, kad įvežtinių atvejų padaugėjo liepos mėnesį. Tų atvejų buvo 25 – beveik ketvirtadalis visų nustatytų. Įvežtiniai atvejai yra taip pat rizikingi, tačiau epidemiologams didžiausią susirūpinimą kelia neišaiškinti atvejai. Jie nebesilokalizuoja Vilniuje ar Kaune, bet yra paplitę po visą Lietuvą“, – teigė ji.

„Išplitimas Lietuvoje kelia didžiausią susirūpinimą“, – akcentavo R. Lingienė.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos trečiadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 403 žmonės. Nuo jos mirė 81 žmogus, dar 13 užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 1 650, izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 2937.

Per praėjusią parą dėl įtariamos COVID-19 infekcijos buvo ištirti 4 859 ėminiai, o iš viso iki šiol ištirti 536 377 ėminiai.

Nuo birželio 1 d. registruota 110 įvežtinių atvejų.

Trakų, Šakių, Šalčininkų, Utenos ir Kretingos rajonų bei Kauno miesto savivaldybės šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl to šią savaitę jose bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Wed, 05 Aug 2020 19:00:48 +0300
Nauji koronaviruso atvejai: įvežtinių nėra, neaišku, kaip užsikrėtė 6 asmenys http://l24.lt/lt/sveikata/item/346377-nauji-koronaviruso-atvejai-iveztini-nera-neaisku-kaip-uzsikrete-6-asmenys http://l24.lt/lt/sveikata/item/346377-nauji-koronaviruso-atvejai-iveztini-nera-neaisku-kaip-uzsikrete-6-asmenys Nauji koronaviruso atvejai: įvežtinių nėra, neaišku, kaip užsikrėtė 6 asmenys

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė keturi žmonės. Tuo metu, kaip užsikrėtė dar šeši asmenys, – šiuo metu nėra aišku. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota.

Pirmasis atvejis nustatytas Kauno apskrityje asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Kaip žmogus užsikrėtė, atlikus epidemiologinį tyrimą, nenustatyta. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo trys asmenys.

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Kauno apskrityje, taip pat nėra žinoma. Asmuo testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų neturi. Nustatyta, kad, pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo su trimis asmenimis.

Trečiasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Į medikus kreipėsi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo du asmenys.

Ketvirtasis atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje žmogui, pajutusiam koronavirusui būdingus simptomus. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, renkama informacija apie sąlytį turėjusius asmenis.

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Vilniaus apskrityje, taip pat šiuo metu nėra aišku. Dideles rizikos artimą sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo vienas asmuo. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Taip pat šiuo metu dar nėra aiškios ir dar vieno užsikrėtusiojo Vilniaus apskrityje susirgimo aplinkybės. Epidemiologai šiuo metu atlieka tyrimą, todėl informacija tikslintina.

Septintasis atvejis patvirtintas Panevėžio apskrities gyventojui, turėjusiam sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga. Šis atvejis simptominis. Artimą sąlytį turėjo du asmenys. Šis atvejis siejamas su protrūkiu Panevėžyje veikiančioje antstolių kontoroje. Tai jau šešioliktasis atvejis, įskaitant patvirtintą praėjusią parą.

Aštuntasis nustatytas asmeniui (Kauno apskritis) asmeniui, kuris turėjo sąlytį su žmogumi, kuriam patvirtinta COVID-19 liga. Liepos 29 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Nuo liepos 24 d. žmogus buvo izoliacijoje, todėl sąlytį turėjusių kontaktų nenustatyta. Šis atvejis antrinis, siejamas su protrūkiu UAB „Kauno autobusai“, ir tai jau penkioliktasis užsikrėtimo atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

Dar vienas atvejis patvirtintas (Kauno apskritis) asmeniui, bendravusiam su užsikrėtusiuoju koronavirusu. Asmuo jautė infekcijai būdingus simptomus. Šis atvejis antrinis, siejamas su ekskursija „Išlaužas – Tauragė“. Tai aštuntasis atvejis šiame židinyje.

Dešimtasis atvejis patvirtintas (Panevėžio apskritis) asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai. Nustatyta, kad asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo. Sąlytį turėjo vienas žmogus.

NVSC praneša, kad VUL Santaros klinikose mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 81-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei.

COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta liepos 7 d. Manoma, kad žmogus užsikrėtė kelionės Čekijoje metu. VUL Santaros klinikose žmogus gydytas nuo liepos 21 d.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2147 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 403 asmenų, 1650 – pasveiko.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Wed, 05 Aug 2020 12:55:31 +0300
Nustatyta 10 naujų COVID-19 susirgimų, vienas žmogus mirė http://l24.lt/lt/sveikata/item/346366-nustatyta-10-nauj-covid-19-susirgim-vienas-zmogus-mire http://l24.lt/lt/sveikata/item/346366-nustatyta-10-nauj-covid-19-susirgim-vienas-zmogus-mire Nustatyta 10 naujų COVID-19 susirgimų, vienas žmogus mirė

Lietuvoje praėjusią parą patvirtinta 10 naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų, bendras ligos atvejų skaičius išaugo iki 2147, praneša Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSC).

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos trečiadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 403 žmonės. Nuo jos mirė 81 žmogus, dar 13 užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 1650, izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 2937.

Per praėjusią parą dėl įtariamos COVID-19 infekcijos buvo ištirti 4859 ėminiai, o iš viso iki šiol ištirti 536 377 ėminiai.

Nuo birželio 1 d. registruota 110 įvežtinių atvejų.

Trakų, Šakių, Šalčininkų, Utenos ir Kretingos rajonų bei Kauno miesto savivaldybės šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl to šią savaitę jose bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Wed, 05 Aug 2020 10:41:57 +0300
Du nauji koronaviruso atvejai Šalčininkų rajone http://l24.lt/lt/sveikata/item/346306-du-nauji-koronaviruso-atvejai-salcininku-rajone http://l24.lt/lt/sveikata/item/346306-du-nauji-koronaviruso-atvejai-salcininku-rajone asociatyvi iliustracija

Šalčininkų rajono savivaldybės administracija pranėšė apie du naujus koronaviruso COVID-19 atvejus praėjusį savaitgalį patvirtintus Šalčininkų rajone.

Susirgimas nustatytas Kalesninkų seniūnijoje gyvenančiam vyrui. Jis buvo saviizoliacijoje dėl kontakto su sergančia žmona. Rugpjūčio 2 d. vyras kreipėsi į medikus dėl pakilusios temperatūros, jam diagnozuotas koronavirusas COVID-19, vakar ligonis hospitalizuotas. Artimą kontaktą turėjęs asmuo saviizoliacijoje.

Antras susirgimas nustatytas Eišiškių seniūnijoje gyvenančiai moteriai. Liepos 30 d. gyventoja profilaktiškai atliko testą dėl koronaviruso, rugpjūčio 1 d. gautas teigiamas atsakymas. Nustatyti artimą sąlytį turėję septyni asmenys izoliavosi. Šiuo metu nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka epidemiologinį tyrimą.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracija primena gyventojams, kad nuo rugpjūčio 1 d. kaukes privaloma dėvėti uždarose prekybos ir paslaugų teikimo patalpose, išskyrus tuos atvejus, kai paslaugos teikimui būtina nusiimti kaukę.

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Sveikata Tue, 04 Aug 2020 08:53:18 +0300
Nauji koronavirusinės infekcijos atvejai: keturi įvežtiniai, kaip užsikrėtė du asmenys, neaišku http://l24.lt/lt/sveikata/item/346265-nauji-koronavirusines-infekcijos-atvejai-keturi-iveztiniai-kaip-uzsikrete-du-asmenys-neaisku http://l24.lt/lt/sveikata/item/346265-nauji-koronavirusines-infekcijos-atvejai-keturi-iveztiniai-kaip-uzsikrete-du-asmenys-neaisku Nauji koronavirusinės infekcijos atvejai: keturi įvežtiniai, kaip užsikrėtė du asmenys, neaišku

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų: penki – Kauno, keturi – Klaipėdos ir vienas – Utenos apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš sekmadienį patvirtintų atvejų keturi yra įvežtiniai, dėl turėtų kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais taip pat užsikrėtė keturi žmonės. Tuo metu, kokiomis aplinkybėmis užsikrėtė dar du asmenys, nėra aišku. Epidemiologiniai tyrimai tęsiami, tad šie duomenis gali keistis.

Trys atvejai praėjusią parą nustatyti Klaipėdos apskrityje asmenims, grįžusiems iš Lenkijos, kur jie lankėsi nuo liepos 21 d. iki liepos 25 d. Visi užsikrėtusieji jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad grįžę iš Lenkijos asmenys niekur nesilankė, tad kontaktų neturėjo.

Ketvirtasis atvejis registruotas Utenos apskrityje. COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris liepos 11 d. į Lietuvą grįžo iš Airijos.

Penktasis atvejis patvirtintas (Kauno apskrityje) asmeniui, kuris turėjo sąlytį su artimuoju, dalyvavusiu ekskursijoje Išlaužas-Tauragė. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai antrinis atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu. Šiuo metu nustatyti jau septyni atvejai, susiję su šiuo židiniu, įskaitant patvirtintą sekmadienį.

Šeštasis iš sekmadienį patvirtintų atvejų siejamas su protrūkiu UAB „Kauno autobusai“. COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris turėjo sąlytį su šios įmonės darbuotoju. Šis atvejis simptominis – žmogus jaučia infekcijai būdingus simptomus. Išsiaiškinta, kad didelės rizikos sąlytį turėjo su vienu žmogumi.  

Septintasis atvejis (Kauno apskritis) siejamas su šeiminiu protrūkiu – susirgo asmuo, turėjęs sąlytį su jau patvirtintu COVID-19 atveju. Nustatyta, kad žmogui yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo devyni asmenys.  

Aštuntasis atvejis registruotas Kauno apskrityje. COVID-19 patvirtinta asmeniui, turėjusiam kontaktą su užsikrėtusiuoju COVID-19. Koronavirusui būdingų simptomų asmuo nejaučia, tirtas profilaktiškai dėl turėto sąlyčio.

Devintasis atvejis (registruotas Klaipėdos apskrityje) – COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuriam koronavirusui būdingi simptomai pasireiškė liepos 24 d. Sąlytis nustatytas su trimis asmenimis. Užsikrėtimo aplinkybės, pirminiais duomenimis, nėra žinomos.

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Kauno apskrityje, taip pat šiuo metu nėra aišku. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad žmogus kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais neturėjo, į užsienį išvykęs nebuvo. Testas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų infekcijai būdingų simptomų.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2120 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 382 asmenys, 1645 – pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje.

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Sveikata Mon, 03 Aug 2020 10:38:48 +0300
Koronavirusas nustatytas „Maximos“ darbuotojai Kaune http://l24.lt/lt/sveikata/item/346252-koronavirusas-nustatytas-maximos-darbuotojai-kaune http://l24.lt/lt/sveikata/item/346252-koronavirusas-nustatytas-maximos-darbuotojai-kaune Koronavirusas nustatytas „Maximos“ darbuotojai Kaune

Sekmadienį, rugpjūčio 2 d., Kaune veikiančios „Maxima XXX“ parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas, skelbiama pranešme spaudai. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas vakar, rugpjūčio 1 dieną.

Liepos 15-30 dienomis darbuotoja atostogavo, o pirmąją darbo dieną po atostogų, liepos 31-ją, darbe praleido vos vieną valandą ir artimo kontakto su niekuo neturėjo. Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia darbuotoja, palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Kaune, Pramonės pr. 29, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

„Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Paskutinė diena, kai darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 31 d. Tai buvo pirmoji jos darbo diena po atostogų, kurios prasidėjo liepos 15 d. Sugrįžusi po atostogų, darbuotoja darbe praleido ne ilgiau nei valandą, kai sulaukė skambučio iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Jie pranešė, kad darbuotojos svainiui, kurį ji pastaruoju metu slaugė, nustatytas korona virusas. Centro atstovai darbuotoją informavo, jog ji taip pat turi atlikti testą dėl korona viruso bei saviizoliuotis. Gavus šią informaciją, darbuotoja buvo nedelsiant išleista namo. Mūsų žiniomis, šiuo metu ji jaučiasi gerai, kaip rekomenduota, yra savo namuose“, – sako Ernesta Dapkienė, prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pasak prekybos tinklo atstovės, operatyviai, rugpjūčio 2 dieną vakarop, gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja vos per vieną valandą, kurią praleido darbe, neturėjo artimo kontakto su kolegomis darbe. Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sveikata Sun, 02 Aug 2020 21:42:10 +0300