Sparčiai didėja sergamumas gripu, bet dar ne vėlu pasiskiepyti

2013-01-15, 16:35
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 2-ąją šių metų savaitę (sausio 7–13 d.) didesnis sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite, registruotas visose Lietuvos administracinėse teritorijose. Šalyje 67,2 susirgimo atvejų per savaitę teko 10 tūkst. gyventojų. Į gydymo įstaigas dėl gripo kreipėsi 132 pacientai, hospitalizuoti – 75 asmenys, iš kurių – 43 asmenys iki 18 m.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų antrą šių metų savaitę registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje (30,7 atv./10 000 gyv.), o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje (77,1 atv./10 000 gyv.).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, iš 27-erių duomenis teikiančių Europos šalių 16-a pranešė apie didėjantį vidutinį sergamumą gripu ir ŪVKTI. Daugelyje Europos valstybių registruojami gripo protrūkiai bei epidemijos, išskyrus Rumuniją, kurioje registruojamas mažėjantis sergamumas gripu ir ŪVKTI. 4 šalys pranešė apie 167 laboratoriškai patvirtintus hospitalizacijos dėl gripo atvejus.

Pasirinktinės klinikinės virusologinės diagnostikos metu išskirta 44 proc. A tipo gripo virusų: A(H3) – 51 proc., A(H1) – 49 proc.; 56 proc. B tipo gripo virusų. Šį gripo sezoną cirkuliuojantys gripo virusai atitinka sezoninio gripo vakcinos sudėtį. 

Plintant gripui ir ŪVKTI, rekomenduojama kruopščiai plauti rankas su muilu ir vandeniu. Taip pat galima naudoti ir spiritines rankų dezinfekavimo priemones. Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis. Neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu.

Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis. Būtina dažnai vėdinti patalpas, tinkamai apsirengti bei vengti sąlyčio su sergančiais žmonėmis. Susirgus kuo skubiau kreiptis į gydytoją ir neiti į darbą bei nevesti vaikų į ugdymo įstaigą.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad dar galima pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

www.sam.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24