Lietuvės atliko pirmąją retinopatijos operaciją Gruzijoje

2011-11-23, 07:34
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Tbilisio miesto centrinėje M. Iašvili pediatrijos ligoninėje medikės iš Lietuvos pirmadienį atliko pirmąją retinopatijos operaciją Gruzijoje.

Gydytojos Rasa Bagdonienė ir Rasa Sirtautienė įgyvendina projektą „Aklumo dėl neišnešiotų naujagimių retinopatijos prevencijos programa Gruzijoje“. Japonijos vyriausybė nupirko modernią akių chirurgijos įrangą, skirtą gydyti neišnešiotų kūdikių retinopatijai, o Lietuva finansuoja daktarų apmokymus.

Praėjusią savaitę Tbilisyje įvyko Tarptautinė oftalmologijos konferencija kartu su mokymais ir praktiniais užsiėmimais ligoninėse. Šių seminarų metu vienam neišnešiotam naujagimiui buvo nustatyta retinopatija. Jis buvo skubiai operuotas – tokių būdu jam išsaugotas regėjimas, pranešė Lietuvos ambasada Gruzijoje.

Neišnešiotų naujagimių retinopatija – neseniai atrasta akių liga, kuri yra viena iš pagrindinių vaikų aklumo priežasčių visame pasaulyje.

Lietuvoje pirmoji tokio tipo operacija buvo atlikta 1994 metais, per tą laiką regėjimas buvo išsaugotas daugiau kaip 500 vaikų

www.lrt.lt
www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24