Sportas http://l24.lt Sat, 19 Oct 2019 02:42:19 +0300 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Marijampolio gyventojai jau gali džiaugtis nauju sporto aikštynu http://l24.lt/lt/sportas/item/324467-marijampolio-gyventojai-jau-gali-dziaugtis-nauju-sporto-aikstynu http://l24.lt/lt/sportas/item/324467-marijampolio-gyventojai-jau-gali-dziaugtis-nauju-sporto-aikstynu Marijampolio gyventojai jau gali džiaugtis nauju sporto aikštynu

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos mokiniai ir gyventojai gali sportuoti naujame, prie pat gimnazijos esančiame, moderniai įrengtame sporto aikštyne.

Projektas buvo įgyvendinamas pagal Vilniaus rajono vietos plėtros strategiją 2014-2020 m. Jo įgyvendinimui skirta per 450 000 eurų. Lėšos skirtos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, valstybės biudžeto ir Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto.

Naujajame Marijampolio aikštyne įrengti bėgimo takai, futbolo aikštelė, universali krepšinio ir tinklinio aikštelė, šuoliaduobė, lengvosios atletikos treniruoklių zona. Įgyvendinant projektą, mokinių ir sportuojančių saugumui užtikrinti buvo aptverta mokyklos teritorija.

Įgyvendindama šį projektą, Vilniaus rajono savivaldybė siekė sukurti patrauklią aplinką gyventi ir dirbti kaimo vietovėje turint kuo patrauklesnes ir modernesnes sąlygas. Investuodama į sporto infrastruktūrą, savivaldybė skatina sveiką gyvenseną bei sporto kultūrą, siekia sudaryti palankias sąlygas fizinio aktyvumo ir įvairių sporto veiklų plėtojimui Vilniaus rajone.

Vertingos Savivaldybės investicijos į gyventojų fizinio aktyvumo skatinimą šiemet pasieks dar 3 vietoves: aktyvaus laisvalaikio ir sporto erdvė Glitiškių kaime, sporto aikštynas Paberžės kaime, atnaujintas sporto aikštynas prie Stepono Batoro gimnazijos Lavoriškių kaime. Daugiau informacijos apie įgyvendinamus projektus galima rasti čia.

Verta pažymėti, kad atnaujintomis sporto aikštelėmis ir aikštynais jau 4 metus taip pat džiaugiasi Nemenčinės miesto gyventojai, Vilniaus rajono Bezdonių Julijaus Slovackio ir Zujūnų gimnazijos, Marijampolio seniūnijos Rakonių pagrindinė mokykla, Skaidiškių bendruomenė. Atidaryta Vilniaus rajono sporto mokyklos biatlono šaudykla, šalia dviejų Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Nemenčinės Gedimino gimnazijų atidarytas rekonstruotas sporto aikštynas.

Kiek anksčiau šalia Vilniaus rajono Kalvelių Aušros ir Stanislavo Moniuškos gimnazijų buvo įrengtas modernus daugiafunkcis sporto aikštynas ir prie jo sutvarkyta aplinka. Didelė investicija į sporto plėtrą pasiekė Rudaminą, kur šalia Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos buvo rekonstruotas stadionas.

Parengta remiantis vrsa.lt informacija

{gallery}2019-10-18-Marijampolis-vrsa.lt-nuotr.{/gallery}

 

]]>
europepolicy@yahoo.com (Beata N.) Sportas Fri, 18 Oct 2019 10:39:34 +0300
Kūno kultūros pamokose – naujovės http://l24.lt/lt/sportas/item/324275-kuno-kulturos-pamokose-naujoves http://l24.lt/lt/sportas/item/324275-kuno-kulturos-pamokose-naujoves Kūno kultūros pamokose – naujovės

Siekiant keisti jaunimo požiūrį ir juos labiau sudominti fiziniu aktyvumu, tobulinamas fizinio aktyvumo organizavimas. Jis turėtų tapti patrauklesnis ir įdomesnis, labiau įtraukiantis jaunuolius ir jų artimuosius. Tuo tikslu jau nuo šių mokslų metų bus vertinamas mokinių fizinis pajėgumas ir pagal tai bus parenkami individualūs fizinio aktyvumo būdai. Toks vertinimas taikomas ir užsienyje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, pokyčiai, susiję su fiziniu aktyvumu mokyklose, turi prasidėti jau dabar.

„Naujovėmis siekiame keisti jaunimo požiūrį į kūno kultūrą, fizinį aktyvumą. Tikimės, kad taip sudominsime ir į šį procesą labiau įtrauksime ir vaikus, ir jų tėvelius. Tai reiškia didesnes galimybes stiprinti jaunųjų šalies gyventojų sveikatą ir ateityje išvengti tokių ligų kaip diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas ir kitų“, – sako ministras A. Veryga.

Fizinio pajėgumo nustatymas ne rečiau kaip vieną kartą per mokslo metus (nuo vasario iki gegužės mėnesio) bus vykdomas visose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose. Dėl konkretaus laiko, taip pat kitų organizacinių klausimų, t. y., pavyzdžiui, kiek mokinių vertinti pamokos metu, ar vienas mokinys turi atlikti visas užduotis tą pačią dieną ir pan., turės apsispręsti mokyklų administracijos drauge su mokytojais. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, galėtų būti priimtas sprendimas vienos pamokos metu organizuoti užduotį „Šuolis į tolį iš vietos“, kurią atliktų visi mokiniai arba planuoti, jog per vieną pamoką keletas mokinių atliks visas vertinimo užduotis ir kt.

Fizinis pajėgumas bus nustatomas tik pagrindinės fizinio ugdymo grupės mokiniams. Tai reiškia, kad nuo dalyvavimo fizinio ugdymo pamokose atleistiems, specialiosios, parengiamosios fizinio ugdymo grupės mokiniams šis vertinimas nebus privalomas.

Pradinukams iš viso reikės atlikti 4 užduotis, tokias kaip šuolis į tolį iš vietos, teniso kamuoliuko metimas, bėgimas šaudykle bei 6 minučių bėgimas. Vyresnieji turės atlikti 6 – pratimą „Flamingas“, kuris skirtas pusiausvyrai nustatyti, taip pat pratimus lankstumui, raumenų jėgai ir jų ištvermei, vikrumui bei ištvermei nustatyti. Pažymiai už šio vertinimo rezultatus nebus rašomi.

Fizinio ugdymo mokytojai, įvertinę mokinio fizinio pajėgumo rezultatus, apie juos praneš mokiniui, jo tėvams. Kaip tai bus atliekama, t. y., žodžiu, ar, pavyzdžiui, naudojant elektroninio dienyno galimybes, turės apspręsti pačios mokyklų bendruomenės.

Tais atvejais, kai bus nustatoma, kad bent viena vaiko fizinė ypatybė yra labai silpna, mokykloje dirbantis visuomenės sveikatos biuro specialistas kartu su fizinio ugdymo mokytoju organizuos individualų susitikimą su mokiniu, jo tėvais. Jo metu bus ne tik aptarti rezultatai, bet ir teikiamos rekomendacijos fiziniam pajėgumui pagerinti, parenkami individualūs, vaikui tinkami fizinio aktyvumo skatinimo būdai ir metodai.

Vienodi vaikų fizinio pajėgumo nustatymo vertinimai sėkmingai naudojami Portugalijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Suomijoje ir kt., jų pagrindu skatinamas fizinis aktyvumas ir tobulinamas ugdymo procesas mokykloje.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sportas Wed, 16 Oct 2019 15:27:28 +0300
Apdovanoti geriausi Lietuvos sportininkai ir treneriai http://l24.lt/lt/sportas/item/323969-apdovanoti-geriausi-lietuvos-sportininkai-ir-treneriai http://l24.lt/lt/sportas/item/323969-apdovanoti-geriausi-lietuvos-sportininkai-ir-treneriai Apdovanoti geriausi Lietuvos sportininkai ir treneriai

Šiandien, spalio 14 dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi ir Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu apdovanojo per 100 geriausių šalies sportininkų ir jų trenerių, pasižymėjusių 2019 metų Pasaulio ir Europos čempionatuose.

„Esate valingumo, susitelkimo ir geležinės valios pavyzdys. Savo pasiekimais ir pergalėmis jūs įkvepiate aplinkinius siekti savo svajonių ir tikslų. Taip pat ugdote patriotizmo ir pasididžiavimo savo šalimi jausmą! Nuoširdus ačiū treneriams ir kitiems rinktinių nariams – gydytojams, sporto mokslininkams, kineziterapeutams ir komandų vadovams. Jūsų atsidavimas darbui – labai svarbi sėkmės formulės dalis“, – sakė premjeras S. Skvernelis.

Ministras A. Monkevičius, sveikindamas sportininkus, pabrėžė, kad visi stebėdami varžybas ir matydami sportininkų ryžtą jaučia dėkingumą ir pasididžiavimą būti vienos valstybės piliečiais.

„Džiaugiuosi galėdamas spausti rankas mūsų šalies sportininkams. Už kiekvieno jų pasirodymo varžybose, trunkančiose trumpiau ar ilgiau, slypi nesuskaičiuojamos valandos milžiniškų pastangų reikalaujančio darbo, susikaupimo ir valios. Už tai šie sportininkai ir treneriai verti didžiausios pagarbos. Linkiu toliau atkakliai ir sėkmingai kopti į šalies ir pasaulio sporto viršūnes“, – kalbėjo ministras A. Monkevičius.

Vyriausybės vadovas kartu su švietimo, mokslo ir sporto ministru pasveikino daugiau nei šimtą atletų ir jų trenerių: įteikti apdovanojimai neįgaliųjų pasaulio ir Europos čempionatų, olimpinių bei neolimpinių sporto šakų nugalėtojams ir jų treneriams.

Ministerijoje pasveikinta Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio rinktinė pasaulio čempionate iškovojusi antrąją vietą bei vyrų rinktinė, išplėšusi bronzos medalį. Apdovanotas Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionas rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius, vicečempionas disko metikas Mažvydas Paurys bei jų treneris Sigitas Liepinaitis, auksą pasaulio čempionate iškovojęs kanojininkas Henrikas Žustautas, šiuolaikinės penkiakovės ambasadorės Aurelija Tamašauskaitė, Lina Batulevičiūtė, Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė su treneriais.

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat apdovanoti krepšininkai, baidarininkai, irkluotojai, alpinistai, buriuotojai, kultūristai, sportinių šokių šokėjai, karatistai ir kiti. Iš viso pagerbtas dvidešimt vienos sporto šakos atstovas.

2019 metais sportininkai džiugino savo pasiekimais ir laimėtais medaliais – olimpinių sporto šakų pasaulio ir Europos suaugusiųjų jaunimo čempionatuose laimėti 6 medaliai, neįgalieji pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatuose taip pat laimėjo 6 medalius, neolimpinių sporto šakų sportininkai iškovojo apie 40 medalių. Šie metai svarbūs ir tuo, kad vyko ir tęsiasi atranka į 2020 metų olimpines ir parolimpines žaidynes, kurioms rengiasi per 200 sportininkų.

2019 metai reikšmingi sportui ir priimtais teisiniais sprendimais: nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojusiame naujame Sporto įstatyme įtvirtintas nuoseklus sporto finansavimo didinimas ir sporto bendruomenei reikšmingos teisinės nuostatos.

2020 metai sporto bendruomenei ir Lietuvai bus taip pat labai svarbūs ir reikšmingi – linkėsime savo sportininkams sėkmės olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, be to, 2020 m. rudenį Lietuvoje vyks pasaulio salės futbolo čempionatas.

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Sportas Mon, 14 Oct 2019 20:44:27 +0300
Vilniaus rajono biatlonininkai - olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taures nugalėtojai ir prizininkai http://l24.lt/lt/sportas/item/323906-vilniaus-rajono-biatlonininkai-olimpinio-cempiono-a-salnos-biatlono-taures-nugaletojai-ir-prizininkai http://l24.lt/lt/sportas/item/323906-vilniaus-rajono-biatlonininkai-olimpinio-cempiono-a-salnos-biatlono-taures-nugaletojai-ir-prizininkai Vilniaus rajono biatlonininkai - olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taures nugalėtojai ir prizininkai

Spalio 12 d. Ignalinoje vyko olimpinio čempiono Algimanto Šalnos biatlono taurės varžybos, kuriose sėkmingai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlonininkai,
iškovodami 6 prizines vietas. Šeštadienio oras nelepino biatlonininkų, visą laiką lijo ir pūtė stiprus vėjas, kuris trukdė taikliam šaudymui ypač stovint.

Pirmas 7,5 km sprinto distancijos starte stojo Romualdas Aleksandrovas vaikinų 2001-2002 gim. m. grupėje. Romualdas pirmame šaudyme gulint suklydo kartą ir važiavo antras. Antrame šaudyme stovint šaudant esant stipriam vėjui suklydo tris kartus ir turėjo įveikti papildomai 450 metrų. Romualdas greitai įveikė paskutinį 2,5 km ratą ir finišavo 2 vietoje, 7,5 km distancijoje užtrūkęs 26 min. 11 sek. 

Po to 6 km nuotolio starte stojo Viktorija Augulytė ir Sara Urumova. Sara varžėsi 2001-2002 gim. m. grupėje. Sara Urumova pirmame šaudyme gulomis suklydo tris kartus ir važiavo antra. 

Antrame šaudyme stovint stiprūs vėjo gūsiai trukdė taikliam šaudymui ir Sara prašovė net keturis kartus, tačiau greitai įveikė 4 baudos ratus bei finišo ratą ir užėmė 2 vietą. Sara Urumova 6 km įveikė per 22 min. 12 sek. Viktorija Augulytė startavo mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje. 

Viktorija pirmame šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir važiavo pirma, antrame šaudyme stovint suklydo du kartus ir važiavo 2 vietoje. Viktorija labai greitai važiavo riedslidėmis paskutinį 2 km finišo ratą ir užėmė 2 vietą, 6 km įveikusi per 23 min. 41 sek. 

Silvija Karavackaitė mergaičių 2005-2006 gim. m. grupėje varžėsi 3 km distancijoje. Silvija pirmame šaudyme gulomis suklydo 3 kartus, bet labai greitai važiavo riedslidėmis ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint pataikė į 4 taikinius, greitai įveikė finišo ratą ir nugalėjo su 2 minučių persvara. Silvija Karavackaitė 3 km nuvažiavo per 12 min. 20 sek. ir iškovojo olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurę už 1 vietą.

Milena Bernatovič ir Vitold Bystrickij varžėsi 2,5 km distancijoje biatlonininkų 2008 gim. m. ir jaunesnių grupėje. Milena greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme gulint suklydo kartą ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint pataikė į 4 taikinius ir padidino persvarą iki 4 min. Milena Bernatovič 2,5 km įveikė per 10 min. 27 sek. ir iškovojo olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurę už 1 vietą. 

Vitold Bystrickij pirmame šaudyme gulint suklydo 4 kartus ir važiavo antras. Antrame šaudyme užsikirto šautuvas ir Vitoldui buvo užskaitytos 5 baudos, bet mūsų jaunas biatlonininkas
nepalūžo ir kovojo iki pat finišo ir tai atsipirko. Vitold Bystrickij 2,5 km įveikė per 13 min. 58 sek. ir iškovojo 3 vietą. 

Šiomis varžybomis biatlonininkai baigė vasaros-rudens varžybų sezoną ir pradeda pasirengimą žiemos startams.

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Sportas Mon, 14 Oct 2019 10:48:30 +0300
„Moterų ralio“ organizatoriai ralio mėgėjams paruošė naują renginį http://l24.lt/lt/sportas/item/323825-moter-ralio-organizatoriai-ralio-megejams-paruose-nauja-rengini http://l24.lt/lt/sportas/item/323825-moter-ralio-organizatoriai-ralio-megejams-paruose-nauja-rengini „Moterų ralio“ organizatoriai ralio mėgėjams paruošė naują renginį

Lietuvoje populiaraus renginio „Moterų ralis“ komanda automobilių sporto aistruoliams siūlo sudalyvauti naujame renginyje – „Kalėdiniame ralyje“. Registracija į renginį jau prasidėjo.

Anot „Kalėdinį ralį“ organizuojančios VšĮ „Idėjų grupė“ direktorės Neringos Simson, savo turiniu ir kokybe renginys bus panašus į „Moterų ralį“, skirtumas tik tas, kad „Kalėdiniame ralyje“ galės dalyvauti visi – tiek moterys, tiek vyrai ir net vaikai.

„Į moterų renginį kasmet susirenka vis didesnė auditorija. Dalyvės vis dažniau klausia, kada gi bus galima ralyje dalyvauti ne tik moterims, o su šeima, kolegomis, vyrais. Išpildome prašymą – „Kalėdinis ralis“ ir bus proga ralio mėgėjams važiuoti mišriuose ekipažuose“, – sako „Idėjų grupė“ vadovė.

„Kalėdinis ralis“ vyks gruodžio 1 d., sekmadienį. Pasak Neringos, gruodžio pradžioje miestuose įžiebiamos eglės, visi laukia artėjančių švenčių, tad ralis – dar viena proga pradėti kurti kalėdinę nuotaiką. Ne veltui renginio šūkis yra „Noriu Kalėdų“!

„Kalėdos asocijuojasi su dovanomis. Dalyvavimas ralyje gali tapti dar viena dovana šeimai, draugams ar darbo kolegoms. Bendra komandinė patirtis sprendžiant užduotis suvienija ir palieka daug gerų emocijų“, – teigė N. Simson.

Anot organizatorių, „Kalėdinis ralis“ vyks šviesiu paros metu ir truks apie 4 valandas, trasos ilgis – apie 120 kilometrų, ekipažai važiuos vadovaudamiesi kelio knyga, atliks žaismingas pažintines užduotis.

„Kalėdinio ralio“ startas ir finišas numatyti Vilniaus prekybos slėnyje „Nordika“, rašoma pranešime spaudai. Ekipažai važiuos vaizdingomis Vilniaus apylinkėmis, bus automobilio vairavimo rungčių ir kitų papildomų užduočių. Jų lauks įvairios kalėdinės staigmenos, „Kalėdiškiausio ekipažo“ rinkimai. Organizatoriai renginyje tikisi išvysti linksmai ir šventiškai pasipuošusių dalyvių.

Slalomo aistruoliai gruodžio 1-osios vakare bus laukiami papildomose automobilių varžybose – Vilniuje, Goštauto g. šalia Seimo vyks „Kalėdinis slalomas“.

Daugiau informacijos apie „Kalėdinį ralį“ ir registracija – šventinio renginio interneto svetainėje adresu www.kaledinisralis.lt

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sportas Sun, 13 Oct 2019 16:59:35 +0300
Vilniaus rajono keturiolikmečiai – su bronzos medaliais http://l24.lt/lt/sportas/item/323189-vilniaus-rajono-keturiolikmeciai-su-bronzos-medaliais http://l24.lt/lt/sportas/item/323189-vilniaus-rajono-keturiolikmeciai-su-bronzos-medaliais Vilniaus rajono keturiolikmečiai – su bronzos medaliais

Rudaminoje lietingą penktadienį vyko 2019 m. Lietuvos jaunučių mokinių (berniukų) U-14 žolės riedulio finalinės varžybos. Jose susitiko 4 iškovojusios teisę komandos.

Pirmose rungtynėse po atkaklios kovos Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos komanda 1:2 pralaimėjo Šiaulių „Akademijos“ 1-ai komandai ir kovojo dėl bronzos apdovanojimų.

Antrose rungtynėse įveikę Šiaulių „Akademija“ 2-ąją komandą net 6:0 buvo apdovanoti bronzos medaliais. Geriausiu žaidėju pripažintas puolėjas Daniel Jurcevič (4 įvarčiai), pagirtinai vartus laikė Džiugas Butkus, o atakas organizavo Andžej Burkot (3 įvarčiai).

Pirmą vietą iškovojo Šiaulių „Akademija“ 1-oji komanda 4:3 įveikusi Širvintų SC sportininkus.

Vilniaus rajono savivaldybės
Sporto mokyklos žolės riedulio treneris
Vytautas Vilipas

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sportas Wed, 09 Oct 2019 16:34:44 +0300
Bene jaukiausias ir smagiausias bėgimas metuose – gruodžio 15 dieną http://l24.lt/lt/sportas/item/323126-bene-jaukiausias-ir-smagiausias-begimas-metuose-gruodzio-15-diena http://l24.lt/lt/sportas/item/323126-bene-jaukiausias-ir-smagiausias-begimas-metuose-gruodzio-15-diena Bene jaukiausias ir smagiausias bėgimas metuose – gruodžio 15 dieną

„Žiemą šalta, bėgti šilta!“ skelbia organizacija „Tarptautinis maratonas“ ir kviečia registruotis į 44-ą kartą Vilniuje vyksiantį „Eurovaistinės Kalėdinį bėgimą“. Prognozuojama, kad renginyje dalyvaus daugiau nei 4000 dalyvių, iš kurių net keli šimtai vaikų.

Bėgimą organizuojančios viešosios įstaigos „Tarptautinis maratonas“ vadovas Darius Valavičius sako, jog šis bėgimas tiesiog kitoks ir neprilygsta nei vienam šios organizacijos rengiamam sporto renginiui.

„Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ yra labiau apie šventę nei apie sportą. Čia kasmet tvyro šventinė nuotaika. Šiais metais ir vėl per patį sostinės centrą bėgs tūkstančiai Kalėdų seneliais, snieguolėmis, briedžiais, nykštukais ar net šventine egle persirengusių bėgimo entuziastų“, – teigia D. Valavičius ir primena, kad norint nubėgti skirtingas šio bėgimo distancijas, būtinas specialus pasirengimas.

Žiemą vykstantis sporto renginys skirtas tiek profesionalams, tiek mėgėjams bei vaikams. „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“ savo dalyvavimą jau užtikrino 900 dalyvių.

Nuolatinio renginio rėmėjo pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė sako, kad šiais metais renginyje planuoja dalyvauti kaip niekad daug šeimų.

„Tai – jaukiausia sporto šventė metuose. Mums gera, jog galime organizuoti ją kartu ir prisidėti, kad kalėdinis bėgimas taptų šeimų ir draugų laisvalaikio pramoga. Metai iš metų remiame šį bėgimą, nes tai – galimybė turiningai praleisti laiką visiems kartu. Ne tik visa mano šeima bėga, į šį bėgimą susirenka ir šimtai kolegų. Tikiuosi, kad oras ir vėl bus puikus, o tie, kurie prisimena, kaip buvo smagu dalyvauti praėjusiais metais, šį kartą pakvies kartu į miesto centrą atvykti ir savo artimuosius“, – dalyvaut kviečia „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė.

Renginio organizatoriai atskleidžia, kad šiam bėgimui jau suplanuotos ir sukurtos specialios – metų mėnesius atspindinčios – trasos. Jos drieksis Vilniaus senamiesčio ir centro gatvėmis, rašoma pranešime spaudai.

„Kaip ir kasmet, turime tris pagrindines – 12, 6 ir 3 kilometrų ilgio – trasas, o mažiausiems dalyviams bus įrengta 300 metrų ilgio „Nykštukų bėgimo“ trasa“, – pasakoja D. Valavičius.

2018 m. vykusio Kalėdinio bėgimo 12 km distanciją greičiausiai, per 38 min. ir 35 sek., įveikė Ignas Brasevičius. 6 km bėgimo nugalėtoju tapo Egidijus Adomkaitis, o 3 km – Gytis Krivickas. Taip pat šio bėgimo dalyvių būryje yra kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius – vienintelis dalyvis, nepraleidęs nė vienų varžybų. Pernai jis sėkmingai įveikė 6 kilometrų trasą.

„Kažkada tai buvo mažas kelių šimtų bėgikų renginys. Tačiau per pastaruosius metus renginys išaugo bei tapo žinomu ne tik Lietuvoje. Pernai bėgime dalyvavo daugiau nei 3500 bėgikų ne tik iš Vilniaus, kitų Lietuvos miestų, tačiau ir iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Baltarusijos, Švedijos ir kitų šalių“, – sako renginio organizatorius D. Valavičius.

Dėka kaukėmis ir kostiumais pasipuošusių bėgikų tai smagus renginys net tik patiems dalyviams, bet ir jų artimiesiems, draugams bei miesto svečiams. Iki spalio 31 d. į šventiškiausią metų bėgimą užsiregistravę dalyviai gaus vardinius numerius. Taigi po kaukėmis, kostiumais pasislėpusius bėgikus bus galima bandyti atpažinti ir palaikyti trasoje pagal vardus ant bėgimo numerių.

Esant stipriam šaltukui tai bėgimo iššūkis ne tik mėgėjui, bet ir profesionalui. Viena šalčiausių bėgimo dienų buvo prieš keturiasdešimt metų – 1979 metais. Tuo metu temperatūra buvo nukritusi iki 30 laipsnių šalčio, o pastaraisiais metais dalyviai gali džiaugtis palankesniais orais ir šventiškai užbaigti bėgimo sezoną.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sportas Wed, 09 Oct 2019 13:28:35 +0300
Pasaulio čempionato belaukiant: kaip Lietuvai sekėsi anksčiau? http://l24.lt/lt/sportas/item/322607-pasaulio-cempionato-belaukiant-kaip-lietuvai-sekesi-anksciau http://l24.lt/lt/sportas/item/322607-pasaulio-cempionato-belaukiant-kaip-lietuvai-sekesi-anksciau Pasaulio čempionato belaukiant: kaip Lietuvai sekėsi anksčiau?

Iki Socca Pasaulio futbolo čempionato liko lygiai viena savaitė, o Lietuvos mažojo futbolo rinktinė intensyviai ruošiasi savo debiutui Pasaulio pirmenybėse.


Kretos salos Retimno mieste spalio 12-20 dienomis vyksiančiame Pasaulio čempionate Lietuva žais C grupėje kartu su Lenkija, Velsu, Belgija ir Maroku.

Lietuvai tai bus debiutas Pasaulio čempionate, kurį tarptautinė Socca federacija rengia antrus metus iš eilės, o šiais metais dėl stipriausios mažojo futbolo rinktinės vardo kovos net 40 valstybių.

Nors Lietuvos mažojo futbolo rinktinei tai bus debiutas, tačiau patirties tarptautinėje arenoje ji turi. Lietuvos rinktinė žaidė keturiuose Europos čempionatuose, kuriuos rengė Europos mažojo futbolo federacija, bei keturis kartus dalyvavo Baltijos mažojo futbolo taurės turnyruose.

Kol šių metų Lietuvos mažojo futbolo rinktinė dar pluša treniruotėse, siūlome Jums prisiminti kaip Lietuvai sekėsi iki šiol.

Europos čempionatai

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Europos čempionatuose debiutavo dar 2013 metais, tačiau debiutas buvo gan prisvilęs.

Nors pirmajame savo mače Lietuvos mažojo futbolo rinktinė sužaidė lygiosiomis 1:1 su Italija, tačiau po to 0:2 pralaimėjo Čekijai ir net 0:6 nusileido Turkijai. Likusi su vienu tašku Lietuva nepateko į atkrintamąsias ir baigė savo pasirodymą grupių etape.

Reikia paminėti tik vieną įdomų faktą. 2013 metų Europos čempionatas vyko Retimno mieste, o būtent šiame mieste jau po savaitės Lietuva debiutuos ir Pasaulio čempionate

2014 metais Lietuvos mažojo futbolo rinktinė jau vyko į Juodkalnijos Igalo miestą, kur vyko Europos mažojo futbolo čempionatas.

Čia Lietuvai taškų iškovoti išvis nepavyko ir buvo pralaimėti visi trys mačai. Lietuva 0:5 nepasipriešino Graikijai, Rumunija lietuvius sutriuškino 8:0, o Slovėnija pasiekė pergalę 5:2.

2015 metais Lietuvai Europos čempionate pagaliau pavyko iškovoti pirmąją pergalę. Kroatijoje vykusiose pirmenybėse Lietuva laimėjo trečiąsias grupės rungtynes. Pirmąjį mačą šeimininkei Kroatijai lietuviai pralaimėjo 1:7, antrose rungtynėse Izraeliui nusileido 1:3, tačiau paskutines rungtynes laimėjo 7:1 prieš Liuksemburgą. Visgi su trimis taškais Lietuva liko trečioje grupės vietoje ir vėl neįveikė grupių etapo.

Turbūt sėkmingiausiu pasirodymu Europos čempionate galime laikyti 2016 metus. Vengrijoje vykusiame Europos čempionate Lietuva ne tik intensyviai priešinosi galingiems varžovams, bet ir iškovojo istorinę pergalę.

Pirmajame savo mače Lietuvos mažojo futbolo rinktinė 1:3 nusileido Ispanijai, kitose rungtynėse po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo galingai Rumunijos rinktinei, o trečiajame savo mače sugebėjo 3:2 patiesti Prancūzijos futbolininkus ir iškovoti istorinę pergalę. Visgi vienos pergalės taip pat nepakako žengti į kitą etapą ir grupių barjeras Europos čempionatuose Lietuvai taip ir liko neįveiktas.

2016 metai ir buvo paskutiniai, kuomet Lietuva žaidė Europos čempionate. Dėl tam tikrų priežasčių Lietuva praleido 2017 metų Europos čempionatą, o 2018 metais jau perėjo iš Europos mažojo futbolo federacijos į Socca federaciją, kurios organizuojamame Pasaulio čempionate Lietuva debiutuos po savaitės.

Baltijos mažojo futbolo taurė

Kuomet Lietuva pradėjo dalyvauti Europos mažojo futbolo čempionatuose, neilgai trukus gimė idėja rengti ir Baltijos mažojo futbolo čempionatus, kuris pasitarnautų kaip pasiruošimo platforma Europos čempionatui.

Pirmasis toks čempionatas buvo suorganizuotas 2015 metais Vilniuje. Jame Lietuva liko be pergalių – 1:2 pralaimėjo Latvijai ir 3:3 sužaidė su Estija, kuri po to įveikė latvius ir iškovojo pirmąją Baltijos mažojo futbolo taurę.

2016 metais čempionatas jau buvo organizuojamas Taline, kur Lietuvos mažojo futbolo rinktinei išvis nepavyko iškovoti taškų. Lietuva 3:5 pralaimėjo latviams ir 0:1 nusileido Estijai, kurie ir vėl sugebėjo iškovoti Baltijos taurę.

2017 metais Baltijos mažojo futbolo taurės turnyras jau vyko Latvijos sostinėje Rygoje, tačiau čia buvo sulaukta ir naujų svečių. Be trijų Baltijos valstybių dėl Baltijos taurės kovojo ir Vokietijos rinktinė, kuri ir tapo turnyro čempione.

Lietuvai jai pralaimėjo 1:3, tuo metu Latvijai nusileido 0:2, bet Estijos rinktinę lietuviai sutriuškino 6:1.

Triumfo akimirka Lietuvai išaušo 2018 metais, kuomet Baltijos mažojo futbolo taurės turnyras buvo organizuojamas Alytuje. Šiame mieste Lietuvai triumfuoti užteko vos vieno įvarčio.

Pauliaus Sakalio tikslus smūgis prieš Estiją padovanojo Lietuvai pergalę 1:0, o nulinės lygiosios su Latvija lėmė tai, kad Lietuva su 4 taškais užėmė pirmą vietą bei pirmą kartą istorijoje iškovojo Baltijos taurę.

Būtent šios rinktinės pagrindu ir buvo sudaryta 2019 metų Lietuvos mažojo futbolo rinktinę, kuriai naujų spalvų įnešti ketina naujasis rinktinės treneris – brazilas Mandinho. Jo treniruojama Lietuvos rinktinė jau nekantriai laukia savo debiuto Socca Pasaulio čempionate!

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė sudėtis Socca Pasaulio čempionatui:

Vartininkas: Mantas Šumskis (Nr. 1)

Gynėjai: Dmitrij Krupovič (Nr. 2), Edvinas Dubavičius (Nr. 3), Svajūnas Savickas (Nr. 5), Ernestas Komarovas (Nr. 9).

Saugai: Dominikas Stankevič (Nr. 7), Paulius Sakalis (Nr. 10), Valentin Baranovskij (kapitonas) (Nr. 11).

Puolėjai: Valdemar Šaveiko (Nr. 4), Aivydas Ruškys (Nr. 8).

Lietuvos mažojo futbolo rinktinės grupių etapo tvarkaraštis Socca Pasaulio čempionate:

Spalio 12d., 20:00 val. prieš Belgiją;

Spalio 14d., 23:00 val. prieš Maroką;

Spalio 16d., 18:00val. prieš Velsą;

Spalio 17d., 15:00val. prieš Lenkiją.

www.minifutbolas.lt

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sportas Sat, 05 Oct 2019 16:53:09 +0300
Ką reikia žinoti norintiems bėgioti lauke atvėsus orams? http://l24.lt/lt/sportas/item/321803-ka-reikia-zinoti-norintiems-begioti-lauke-atvesus-orams http://l24.lt/lt/sportas/item/321803-ka-reikia-zinoti-norintiems-begioti-lauke-atvesus-orams Ką reikia žinoti norintiems bėgioti lauke atvėsus orams?

Nėra blogo oro, yra tik blogas pasiruošimas: ką reikia žinoti norintiems bėgioti lauke atvėsus orams?

Patyrusių bėgikų bendruomenėje dvejonių dėl bėgimui tinkamo oro nekyla – jei moki pasiruošti, bėgioti lauke galima ne tik rugsėjį, bet ir viduržiemį. Kaip geriausia sportuoti lauke šaltuoju metų laikotarpiu, komentuoja daugkartinis Lietuvos bėgimo čempionas ir asmeninis treneris Artūras Janauskas. Jo teigimu, svarbu turėti ne tik tinkamą aprangą, bet ir nepamiršti stebėti savo sveikatos būklės bei nusistatyti tikslus.

Specialūs drabužiai ir gera mankšta

Asmeninis treneris A. Janauskas lauke bėgioja kiaurus metus, nežiūrėdamas į tai, ar oras „geras“, tačiau neslepia, kad tai reikalauja pasiruošimo. Anot jo, pirma svarbu išmokti paprasčiausiai teisingai bėgti, rašoma pranešime spaudai.

„Saikingai bėgioti lauke ne tik galima, bet ir būtina nepriklausomai nuo oro sąlygų. Visgi pradėti ruoštis bėgimui pirmiausia reiktų nuo savo kūno raumenų bei raiščių sustiprinimo. Tai galima daryti ir sporto salėje, ir lauke. Kai kūnas tampa tvirtas, galima pradėti bėgti nedidinant tempo ir atstumų. Taip pat pradėjus bėgioti, svarbu įsidėmėti, kad geriau bėgti minkštesne kelio danga, jei įmanoma, vengti bėgimo plentu“, – kalba A. Janauskas.

Kaip teigia treneris, aprangai reiktų skirti ne mažiau dėmesio, ne mankštai. Atvėsus orams vien neteisinga apranga gali labai greitai bėgimo sezoną pakeisti į peršalimą.

„Bėgiojant šaltuoju metų laiku rekomenduotina vilkėti termo rūbus, kurie palaiko šilumą. Jei lauke dar ir vėjuota, būtina vilkėti vėjo neperpučiamą striukę, kelnes, mūvėti sportines pirštines bei kepurę“, – sako A. Janauskas.

Tiesa, rudeninė ar žieminė bėgimo apranga nebūtinai turi būti labai stora – anot bėgimo trenerio, šią klaidą daro ne vienas mažiau patyręs bėgikas: „Stori rūbų sluoksniai apsunkina judėjimą, o jei nėra tam pritaikyti, nuo prakaito permirksta ir tai tik padidina riziką susirgti. Tuo tarpu kai kurios tamprės, nors atrodo plonos, kuriamos specialiai sportui ir šilumos sulaikymui, tad su jomis judėti daug paprasčiau ir šilčiau“.

Kviečia atidžiai save stebėti

Anot A. Janausko, dažnai daroma pradedančių bėgikų klaida yra savęs vertimas nubėgti tam tikrą kilometrų skaičių. Tačau to daryti nereikėtų – kurį laiką geriau bėgioti trumpesnius atstumus, iki trijų kilometrų, distanciją didinant palaipsniui.

„Tam, kad būtų lengviau save stebėti, galima pasitelkti įvairius išmaniuosius įrenginius, kurie fiksuoja visą bėgimo „istoriją“ ir taip padeda tobulėti. Vienas iš įrankių, galinčių padėti fiksuoti savo rezultatus – išmanusis laikrodis, kuris ne tik matuoja bėgimo trukmę, atstumą ir greitį, bet ir padeda sekti širdies ritmą, jos reakciją į fizinį krūvį“, – pataria asmeninis treneris.

Technologijų specialistai pastebi, kad tendencija atidžiau sekti savo judėjimą bei aktyvumą yra itin aktuali šiuo metu ir išlieka populiari visais metų laikais, todėl gamintojai nuolat ieško vis naujų būdų padėti sporto entuziastams ir sukurti tokį įrenginį, kuris pranoktų lūkesčius.

„Kadangi pasiimti su savimi telefoną ne visuomet patogu, pastebime, kad sportuojantys žmonės dažniausiai renkasi išmaniuosius laikrodžius, galinčius sekti kuo įvairesnius parametrus ne tik sporto metu, bet ir po jo. Pavyzdžiui, šį rudenį pristatytas naujasis „Watch GT 2“ turi integruotą GPS sporto režimą, fiksuojantį apie 190 skirtingų rodiklių. Šis laikrodis yra suderinamas su 15 sporto šakų, įskaitant ir bėgimą. Jame pateikiama tikslinė duomenų analizė dar prieš pradedant treniruotę, taip pat įrašomi duomenys mankštos metu ir galiausiai pateikiami profesionalūs patarimai po jos“, – komentuoja Audrius Granickas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

A. Granicko teigimu, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems vartotojams ne mažiau svarbus ir patrauklus klasikinis laikrodžio dizainas: „Norint stebėti savo aktyvumo parametrus, laikrodį rekomenduojama dėvėti nuolat – ir sportuojant, ir darbe ar universitete – todėl klasikinis dizainas yra viena iš tų savybių, kurią ypač vertina „Huawei Watch GT 2“ vartototojai“.

Visgi kaip priduria A. Granickas, visą dieną dėvimo išmaniojo laikrodžio viena iš svarbiausių savybių yra baterijos trukmė – jei ji pakankamai ilga, ji suteikia daugiau patogumo vartotojui. Kai kurių naujausių išmaniųjų laikrodžių baterijos pakanka net dviems savaitėms, pavyzdžiui, lapkritį prekyboje pasirodysiančio naujojo „Huawei Watch GT 2“. Tad, anot A. Granicko, renkantis išmanųjį įrenginį kasdienai ir sportui, svarbu į tai atkreipti dėmesį.

Pataria laiku sustoti ir tinkamai pailsėti

Asmeninio trenerio A. Janausko teigimu, pasitelkti į pagalbą technologijas bėgiojant yra labai pravartu, tačiau savo savijautą stebėti treneris pataria ir patiems bėgikams, ypač jei jie nėra pratę judėti vėsiomis, vėjuotomis oro sąlygomis.

„Kai pajuntama, kad oras įkvepiant tampa per šaltas gerklei, o bėgimo metu pradedama jausti, jog sušilęs kūnas per greitai atvėsta, arba kai šaltis kausto raumenis ir šąla galūnės – laikas baigti treniruotę, nes galima sau pakenkti. Taip pat po bėgimo būtina atlikti raumenų tempimo pratimus, kurie sumažintų raumenų skausmą. Jei lauke vėsu, tai galima daryti sporto salėje arba namuose ant kilimėlio“, – rekomenduoja profesionalus sportininkas ir treneris.

Sporto specialistas atkreipia dėmesį, kad ne mažiau svarbu organizmą stebėti ir poilsio metu – juk be sporto būtina ir sveika mityba, ir kokybiškas miegas. Išmanusis laikrodis ir čia gali praversti – jis miego metu seka širdies ritmą, kvėpavimą bei kitus duomenis, taip nustatydamas kodėl ir kada sutrinka jo kokybė.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Sportas Mon, 30 Sep 2019 06:33:27 +0300
„Sūduva“ iškovojo LFF taurę http://l24.lt/lt/sportas/item/321818-suduva-iskovojo-lff-taur http://l24.lt/lt/sportas/item/321818-suduva-iskovojo-lff-taur Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas „Sūduvos“ gynėjas Semiras Kerla

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę iškovojo šalies čempionė Marijampolės „Sūduvos“ komanda, Ji Utenoje vykusiame finale sekmadienį net 4:0 (1:0) pranoko I lygoje rungtyniaujančią Gargždų „Bangą“ ir po dešimties metų pertraukos triumfavo taurės varžybose.

Rungtynes komandos pradėjo atsargiai, pradžioje pavojingų progų nesukūrė. Pirmąjį šansą 16 min. turėjo Sūduva”. Po sumaišties baudos aikštelėje kamuolys atšoko Renanui, jo smūgiuotą kamuolį kojomis atrėmė vartininkas Tadas Norbutas. Netrukus po perdavimo iš krašto smūgiavo Giedriui Matulevičiui ir Renanui nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

A lygos čempionai įsibėgėjo ir 21 min. išsiveržė į priekį. Karlo Bručičius perdavė kamuolį iš krašto, Renanas atmetė kamuolį Josipui Tadičiui, o šis vienu lietimu iš 12 metrų smūgiavo stipriai ir tiksliai.

„Sūduva” pirmajam kėlinyje kontroliavo situaciją ir kartas nuo karto surengdavo pavojingą išpuolį. 28 min. E. Jankausko pavojingą smūgį blokavo gynėjas, po rikošeto teko padirbėti ir „Bangos“ vartininkui T. Norbutui. 36 min. po Eligijaus Jankausko perdavimo iš krašto kamuolio šalia vartų vos nepasiekė Ovidijus Verbickas. 40 min. jau po Andro Švrljugos perdavimo tas pats O. Verbickas netrukdomas galva smūgiavo netiksliai.

Kėliniui baigiantis „Banga“ surengė geriausią savo ataką pirmoje rungtynių pusėje. Greitoje kontratakoje Jonas Bičkus smūgiavo iš 20 metrų ir kamuolį atmušė Ivanas Kardumas. Po išmetimo iš užribio akrobatiškai smūgiavo Edvinas Bračkus, kamuolys skriejo virš vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje prasiveržęs link baudos aikštelės šalia vartų smūgiavo S. Kerla, netrukus virš vartų mušė G. Matulevičius. 56 min. „Sūduva“ padidino savo persvarą. Po A. Švrljugos perdavimo į galva iš arti tiksliai smūgiavo Renanas.

62 min. po kampinio iš toli stipriai smūgiavo „Bangos“ gynėjas Kazimieras Gnedojus, kamuolys skriejo pro šalį. 72 min. pavojingas buvo A. Švrljugos smūgis, kamuolį sugavo vartininkas.

73 min. “Banga” turėjo geriausią savo progą - D. Lukošius pabėgo nuo gynėjų ir atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau bandė perduoti kamuolį ir varžovams pavyko apsiginti.

Paskutines keliolika minučių „Sūduvai“ teko žaisti dešimtiese - dvi geltonas korteles per tris minutes užsidirbo A. Švrljuga. 84 min. geros progos neišnaudojo Marijampolės ekipos puolėjas M. Topčagičius - iš baudos aikštelės krašto jis smūgiavo pro šalį. 86 min. “Bangos” atakoje tolimu smūgiu I. Kardumo budrumą patikrino D. Zubauskas.

Dvikovos finiše du įvarčius pridėjo M. Topčagičius. 90 min. jis pasižymėjo tiksliu smūgiu iš 20 metrų. Po trijų minučių puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę, ir nors pirmą smūgį atmušė gynėjas, antruoju M. Topčagičius nesuklydo.

Marijampolės reprezentacinė komanda finale žaidė septintą kartą ir trečią kartą tapo nugalėtoja. Gargždų ekipai tai buvo trečiasis nesėkmingas bandymas finale.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas „Sūduvos“ gynėjas Semiras Kerla.

]]>
kobakp@gmail.com (Pavel K.) Sportas Sun, 29 Sep 2019 18:38:56 +0300