Nemokami džiaugsmai gamtoje

2022-04-08, 14:16
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Laikas gamtoje teikia džiaugsmą. Laikas gamtoje teikia džiaugsmą. Pexels nuotr.

Kad laisvalaikis gryname ore būtų kokybiškas bei įdomus, nebūtina ištuštinti piniginės – kartais užtenka geros draugijos ir lašelio fantazijos.

Aktyvios pramogos – ištuština kišenes

Atšilus orams, vis daugiau žmonių leidžia laiką gamtoje. Natūralu, kad keletą metų gyvenant pandemijos diktuojamomis sąlygomis, norisi įdomesnių, įvairesnių, galbūt dar net neišbandytų veiklų.

Šiltuoju sezonu duris atvėrė ne viena lauko pramogas siūlanti įmonė. Lietuviai, norėdami pabėgti nuo žiemą vyravusios stagnacijos, neretai išleidžia santaupas ar skolinasi lėšų, kad galėtų pasinaudoti siūlomomis pramogomis: nuomojasi keturračius, bagius, motorolerius, elektrinius paspirtukus, dalyvauja orientacinėse varžybose, vyksta į įvairias ekskursijas, edukacines veiklas, žaidžia lauko žaidimus, išsinuomoja jachtas, nuo miesto šurmulio bėga į kaimo turizmo sodybas ir pan.

Visgi, šios pramogos, kad ir kaip paaktyvintų ar paįvairintų laisvalaikį, dažnai skaudžiai atsieina asmeniniams ar šeimos finansams. Įvairūs minėti lauke vykstantys žaidimai gali kainuoti nuo 100 Eur keliems žmonėms, jachtų ar kaimo turizmo sodybų nuoma – keletą šimtų Eur. Jei tokių aktyvių pramogų ieško šeima su keletu atžalų – išlaidos išaugs dar labiau.

Taigi, ką galima nuveikti gamtoje išleidžiant kuo mažiau pinigų?

Kelionės po Lietuvą

Lietuva – šalis turtinga savo kultūriniu ir istoriniu paveldu, tad susipažinimas su juo padės dar labiau pamilti gimtąjį kraštą. Bene kiekviename šalies didmiestyje ar miestelyje apstu lankytinų objektų: pilių, dvarų, piliakalnių, parkų, senųjų miesto dalių, vietos menininkų darbų, architektūrinio paveldo. Būtų įdomu ir naudinga vieną savaitgalio dieną paskirti kelionei į tam tikrą Lietuvos miestą, jame pasivaikščioti, surengti pikniką ar aplankyti žinomas lokacijas. Tokią veiklą būtų galima tęsti visą pavasarį ar netgi ir vasarą.

Maisto gaminimas lauke

Gaivus, šiltas oras, gardus maistas, nuoširdūs pokalbiai su artimais žmonėmis – tokios akimirkos iš tiesų gali sukurti šaunų vakarą. Pavasarėjant orams, pietus ar vakarienę iš virtuvės galima perkelti į namų kiemą ar parką. Ne veltui sakoma, kad gamtoje gamintas maistas yra skanesnis, tad rekomenduojame kas kartą ruošiant patiekalus lauke, išbandyti naujus receptus. Dažnas pamiršta, kad ant grilio galima kepti ne tik mėsą, bet taip pat ir daržoves, blynus, įvairius apkepus.

Sportiškos veiklos

Bundant gamtai, mankštą iš namų ar sporto salės taip pat galima perkelti į gryną orą. Įvairiuose šalies miestuose per pastaruosius keletą metų padaugėjo aikštelių su lauko treniruokliais, taip pat buvo nutiesta gana nemažai dviračių takų. Mėgautis atšilusiais orais ir užsiimti aktyviu sportu lauke – kaip niekada lengva, jei kompaniją palaiko šeimos nariai, draugai. Veikla tampa ne tik naudinga, bet ir smagi.

Žygiai gamtoje

Įsisupus į greitą gyvenimo tempą, kartais būna sunku pastebėti maloniai nuteikti galinčias smulkmenas – pamažu pradedančią žaliuoti žolę, pirmuosius pumpurėlius ar užsimezgusius gėlių žiedus. Lietuvoje apstu pažintinių takų, kuriuos galima aplankyti, tačiau jei idėjų pritrūksta, yra sukurtos ir specialios programos, pagal poreikius ar norimą nueiti atstumą, padedančios parinkti visiškai naują, išskirtinį maršrutą. Visa tai paskatins artimiau susipažinti su gimtuoju kraštu bei atsipalaiduoti gryname ore, stebint bundančią gamtą.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24