Šokio karštinė mokyklose

2018-09-12, 18:16
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Šokio karštinė mokyklose © L24 (Viktor Jusel asociatyvi nuotr.)

Energinga ir veržli MOTUS asmeninio ugdymo centro šokėjų komanda keliauja po Vilniaus mokyklas, kviesdama moksleivius išlysti iš mokyklos koridorių ir pertraukas paskirti šokiui. Ši iniciatyva, veikianti kaip socialinė misija, sukurta skatinti moksleivius išnaudoti laisvą laiką kūrybiškoje veikloje bei inicijuoti judėjimą pertraukų metu. Šokių mokyklos įkūrėjas Ramūnas Sinkevičius tiki, jog šokis gali atnešti ne tik fizinę, tačiau ir emocinę naudą. Pats atradęs šokio terapijos metodus, šokio mokytojas savo praktikomis dalijasi su savo mokiniais.

„Išjudinsime mokyklas, o pertraukas paversime produktyviu laiku“

MOTUS komanda „judesio revoliuciją“ pradėjo dar pernai, organizuodama viešus renginius atvirose erdvėse bei mokyklose: „Pernai rengėme Šokio dieną Sapiegos parke, organizavome renginius mokyklose: vyko flashmob‘ai, šokio pamokos, o paskutiniais mėsenio ketvirtadieniais vykdavo šokio kovos“. Šiemet jaunų šokėjų-mokytojų komanda tęsia savo misiją lankydama Vilniaus miesto mokyklas: „Gatvės šokiu bei populiariosios muzikos ritmu kviečiame moksleivius išlįsti iš koridorių ir smagiai praleisti laiką draugėje“. „Judriųjų pertraukų“ iniciatyva, dar pernai buvusi viena pagrindinių Vilniaus miesto savivaldybės veiklos krypčių, tapo MOTUS misija bei potencialia tradicija. „Mokleivius išjudinti ir paskatinti išeiti į kiemą dar šiltomis rugsėjo dienomis norėtume kiekvienais prasidėjusiais mokslo metais“,- dalijasi planais šokio mokytojas Ramūnas.

Benduomenes vienijanti šokio filosofija

MOTUS komanda iniciatyvą pradėjo jau šią savaitę, nuslūgus pirmųjų rugsėjo dienų šurmuliui. Dar vakar šokėjai judesiui kvietė Antakalnio progimnazijos moksleivius, šiandien ilgosios pertraukos metu planuojama lankytis Antakalnio gimnazijoje, penktadienį – Balsių progimnazijoje. Turas šia savaite nesibaigs – iš viso planuojama aplankyti net 10 Vilniaus miesto mokyklų. MOTUS komanda tikisi suburti bendruomenes kviesdama prisijungti prie šokio filosofija grįstos kultūros, kurioje yra vietos saviraiškai, kūrybai bei gyvam bendravimui. Jeigu esate moksleivis arba mokytojas, išgirdus garsią muziką pertraukos metu, junkitės prie pozityvios energijos kupino judesio!

Atrasta efektyvaus gyvenimo paslaptis

„Motus“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „judėjimą“, o jo vertę šokių mokytojas Ramūnas Sinkevičius teigia atradęs jau seniai: „Šokis – tai emocija. Galimybė išreikšti save per judesį žadina mūsų kūrybinę prigimtį“. Ramūnas yra įsitikinęs, jog kūrybinis išsilaisvinimas padidina produktyvumą įvairiose gyvenimo srityse bei ženkliai paveikia socialinių gebėjimų vystymąsi: „Gera matyti, kai net labiausiai savyje užsisklendę mokiniai, per šokį ir komandos kuriamą dvasią pralaisvėja ir tampa drąsiomis, savo nuomonę sugebančiomis išreikšti asmenybėmis“,- džiaugiasi šokių mokytojas.

Kūrybiškumas – kaip viena iš pagrindinių verčių šiandieninėje švietimo sistemoje

Pagrindinė MOTUS iniciatyvos vertybė – tai per judesį ir šokį išreiškiamas kūrybiškumas. Į MOTUS konceptą įeina ne tik šokio pamokos, tačiau taip pat – socializacija, kūrybinė iniciatyva, pasitikėjimo savimi ugdymas. Atviros bei lanksčios asmenybės ugdymas yra ypatingai svarbus šiandienos pasaulyje, kuriame vyksta nuolatinė kaita, reikalaujama greito prisitaikymo prie naujų technologijų, idėjų. Numatomi pokyčiai laukia tiek švietimo, tiek darbo rinkos: „Ateityje keisis moksleivių ugdymas, bus labiau vertinamas neformalusis ugdymas. Socialinė kompetencija, kaip svarbi ugdymo kryptis, ateina į Lietuvos švietimą. Pirmoje vietoje yra tikrai ne žinios, o socialiniai dalykai: kiek vaikas geba išgirsti, dalyvauti bei būti kūrybiškas - tai yra vertybė“,- tiki Ramūnas ir kviečia visus moksleivius jungtis į šokio bendruomenę.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24