2016-08-22, 06:06
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuviai olimpiadoje - vėl toli nuo lyderių © Scanpix/AFP/PEDRO UGARTE nuotr.

Sekmadienį Rio de Žaneiro buvo duotas startas paskutinei olimpiados lengvosios atletikos rungčiai – 155 bėgikai bėgo maratono distanciją.

Po 12 metų pertraukos tarp maratonininkų buvo ir du Lietuvos atstovai Remigijus Kančys ir Valdas Dopolskas. Pirmasis 42 km 195 m distancijoje sugaišo 2 valandas 21 minutę 10 sekundžių ir užėmė 75–ą vietą, o antrasis tenkinosi 111–a pozicija (2:28:21).

Penkiolikai sportininkų užbaigti distancijos nepavyko.

Žaidynių aukso medalį iškovojo Kenijos stajeris Eliudas Kipchoge'as (2:08:44), aplenkęs etiopą Feyisą Liesą (2:09:54) bei amerikietį Galeną Ruppą (2:10:05).

Aukščiausią vietą tarp Lietuvos maratonininkų 1972 metais žaidynėse Miunchene užėmė Anatolijus Baranovas, finišavęs penkioliktas. 1996 metais startavo trys lietuviai: Povilas Fedorenka užėmė 70–ą vietą, o Česlovas Kundrotas ir Dainius Virbickas nuotolio nebaigė.

2004 metais Atėnuose Mindaugas Pukštas finiše buvo 74-as.