Renginiai http://l24.lt Sun, 16 Dec 2018 15:20:53 +0200 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Susiburti kviečia kasmetinė Vilniaus rajono Derliaus šventė http://l24.lt/lt/renginiai/item/263689-susiburti-kviecia-kasmetine-vilniaus-rajono-derliaus-svente http://l24.lt/lt/renginiai/item/263689-susiburti-kviecia-kasmetine-vilniaus-rajono-derliaus-svente Susiburti kviečia kasmetinė Vilniaus rajono Derliaus šventė

Kviečiame visus Vilniaus rajono gyventojus ir svečius į tradicinę Derliaus šventę. Susitikime rugsėjo 29 d. Pikeliškėse, Riešės seniūnijoje ir pajuskime rudens gėrybių dvelksmą kultūros bei tradicijų apsuptyje!

Nuotaikingoje ir tradicijų įkvėptoje Vilniaus rajono rudens gerybių šventėje Jus džiugins Vilniaus rajono seniūnijų kiemeliai, liaudies amatų paroda, rudens gėrybių ir įvairių gardumynų mugė, rudeninė lauko virtuvė ir kt. Nepritrūks pramogų ir mažiesiems renginio dalyviams – jų lauks pramogų zona ir kitokios smagios staigmenos.

Kartu praskaidrinkime rudeninę nuotaiką – iki susitikimo Derliaus šventėje!

vrsa.lt

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Renginiai Wed, 12 Sep 2018 09:09:59 +0300
Rodys „Popiežiaus tango“ http://l24.lt/lt/renginiai/item/263063-rodys-popieziaus-tango http://l24.lt/lt/renginiai/item/263063-rodys-popieziaus-tango Popiežius Pranciškus

2018 m. rugsėjo 13 d. (ketvirtadienį), 19.00 val., broliai pranciškonai maloniai kviečia į dokumentinio filmo „Popiežiaus tango“ peržiūrą (Pranciškonų vienuolyne, Pranciškonų g. 1, Vilnius, 116 kab.). Scenarijaus autorius, operatorius ir režisierius – Krzysztof Żurowski. Filmas sukurtas 2014 m., trukmė 53 min.

Tai atviras ir nuoširdus dokumentinis filmas apie popiežiaus Pranciškaus (Jorge Mario Bergoglio, SJ) gyvenimą gimtojoje Argentinoje. Šis filmas padės rasti atsakymus apie popiežiaus asmenybę, jo charakterio bruožus, vaikystę, šeimą, taip pat tuos žmones, kurie padarė didelį poveikį jo gyvenimo ir asmenybės formavimui bei pasirinkimams. Dokumentiniame filme pristatoma Jorge Mario Bergoglio kasdienybė bei pomėgiai.

Tango ir futbolas buvo didelė popiežiaus aistra: „Tango yra mano kraujyje“, – teigia pats popiežius Pranciškus. Jis atvirai kalba apie savo pašaukimo momentą, kai pajuto Dievo kvietimą kunigystei. Būdamas vyskupu Jorge Mario Bergoglio nebijojo lankytis skurdžiausiuose Buenos Airių rajonuose. Kaimynai ir jį artimai pažinoję žmonės pasakoja apie popiežių kaip žmogų, kaip draugą, kaip vyskupą. Dokumentiniame filme daug faktų apie popiežiaus Pranciškaus gyvenimą pateikia artimiausias popiežiaus žmogus – jo sesuo Maria Elena Bergoglio.

Filmas lenkų kalba su angliškais subtitrais

Organizatoriai: Pranciškonai OFMConv.,

VšĮ Vilniaus kultūros ir dvasingumo centras, portalas „Wilnoteka.lt“.

Įėjimas laisvas

]]>
kobakp@gmail.com (Pavel K.) Renginiai Fri, 07 Sep 2018 19:31:41 +0300
Jubiliejinis sūrių festivalis vėl kviečia į Druskininkus http://l24.lt/lt/renginiai/item/259709-jubiliejinis-suri-festivalis-vel-kviecia-i-druskininkus http://l24.lt/lt/renginiai/item/259709-jubiliejinis-suri-festivalis-vel-kviecia-i-druskininkus Jubiliejinis sūrių festivalis vėl kviečia į Druskininkus

Druskininkuose šeštadienį vyks jau penktąjį kartą organizuojamas Sūrių festivalis. Ūkininkai - sūrių gamintojai kvies paragauti ir įsigyti savo produkcijos, demonstruos, kaip gaminamas sūris, gurmanus pakvies į degustacijas, o sūrio gamintojams bus rengiami profesionalūs seminarai.

Jubiliejinėje sūrininkų mugėje, pasak jos organizatorių, dalyvaus 20 gamintojų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Lietuvos ūkiuose brandinami sūriai vis labiau skinasi kelią į mūsų mitybą. Lietuvos sūrininkai kantriai plėtoja sūrių iš šviežio pieno tradicijas ir kokybiškų maisto produktų vartojimo kultūrą. Sūrininkai puoselėja tradiciją kartą per metus susitikti Druskininkuose, aptarti naujus receptus, svarbius sūrių kokybės reikalus.

Festivalio metu vyks ir ketvirtasis sūrių konkursas. Specialiai šiam festivaliui surinkta profesionali komisija ragaus 6 sūrius - finalininkus ir lankytojų akivaizdoje išrinks 2018 m. festivalio „Grand Prix“ nugalėtoją. Šiemet pirmą kartą balsuoti kokybiškiausio sūrio rinkimuose bus kviečiami ir renginio lankytojai. Specialiai išskirtoje konkurso zonoje lankytojai galės degustuoti visus konkursui pateiktus sūrius ir išrinkti labiausiai vertą titulo.

Sūrių festivalio metu ruošiamos degustacijos ir sūrių derinimai. Tai gastronominio malonumo ir specifinių žinių valanda.

Sūrių festivalis vyks Druskininkų Pramogų aikštėje.

]]>
kobakp@gmail.com (Pavel K.) Renginiai Sat, 11 Aug 2018 14:32:35 +0300
Vilniaus rajonas švęs Žolinę http://l24.lt/lt/renginiai/item/259562-vilniaus-rajonas-sv-s-zolin http://l24.lt/lt/renginiai/item/259562-vilniaus-rajonas-sv-s-zolin Vilniaus rajonas švęs Žolinę

Rugpjūčio 15 dieną visoje Lietuvoje bus švenčiama Žolinė – Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmė. Spalvinga ir graži vasaros pabaigos šventė, atverianti duris į rudenį, kviečia visus atsisveikinti su vasara ir padėkoti už vasaros gėrybes. Pati seniausia ir garbingiausia Marijos šventė tradiciškai kviečia Vilniaus rajono gyventojus kartu paminėti šią dieną.

Puoselėjant gilią Žolinės šventės prasmę ir gražias tradicijas, Vilniaus rajone bus aukojamos Šv. Mišios, po kurių tradiciškai bus šventinamas šių metų derlius bei gėlės ir žolynai. Žolinės šventės proga nepritrūks ir kultūrinių renginių, įvairių konkursų, smagių žaidimų bei geros nuotaikos.

Pateikiame Žolinės šventei skirtų renginių gidą:

Kalvelių seniūnijoje Žolinės šventė tradiciškai vyks rugpjūčio 15 d. 15 val. aikštėje prie seniūnijos pastato. Šventė prasidės šv. Mišiomis Kalvelių Dievo Gailestingumo bažnyčioje, kurių metu bus šventinamos žolelės, javai, vaisiai. Svečių taip pat laukia kultūrinė programa, koncertas, įvairūs konkursai bei smagūs žaidimai;

Dūkštų seniūnijoje 9.00 val. bus aukojamos šv. Mišios Šv. Onos bažnyčioje;

Mickūnų seniūnijoje žolinių šventė prasidės 11.00 val. šv. Mišiomis Mickūnų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 12.30 val. lauks iškilmingas šventės atidarymas ir koncertas prie Mickūnų kultūros centro;

Pagirių seniūnijoje,Vaidotuose, didžiojoje Vaidotų pievoje (prie Krantinės ir Statybininkų gatvių sankryžos) Žolinės šventė prasidės šv. Mišiomis Vaidotų Šv. apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčioje (9.30 val. lietuvių kalba, 11.00 val. lenkų kalba). Nuo 9.00 val. veiks Žolinės mugė ir ūkininkų turgelis. Taip pat nepritruks pramogų vaikams ir suaugusiems: laukia batutai, sportinės rungtys, šaudymas iš lankų bei kitos pramogos. 12.30 val. oficiali šventės dalis visus sukvies į iškilmingą koncertą.

Šventiška ir gražiai vasariška Žolinių diena lauks Jūsų Vilniaus rajono renginiuose!

vrsa.lt

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Renginiai Fri, 10 Aug 2018 14:20:39 +0300
Vėl vyks tradicinis estafetinis bėgimas Medininkų žudynių metinėms paminėti http://l24.lt/lt/renginiai/item/257694-vel-vyks-tradicinis-estafetinis-begimas-medinink-zudyni-metinems-pamineti http://l24.lt/lt/renginiai/item/257694-vel-vyks-tradicinis-estafetinis-begimas-medinink-zudyni-metinems-pamineti Šiuo renginiu, kaip ir kasmet, bus pagerbtas žuvusių Vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamento pareigūnų Mindaugo Balavako, Juozo Janonio, Algimanto Juozako, Algirdo Kazlausko, Antano Musteikio, Stanislovo Orlavičiaus, Ričardo Rabavičiaus atminimas

Liepos 31-ąją sukaks 27-eri metai, kai 1991 m. ankstų vidurvasario rytą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje per omonininkų išpuolį buvo nušauti septyni muitinės, policijos ir pasienio pareigūnai.

Šiai skaudžiai sukakčiai paminėti šį sekmadienį vėl rengiamas tradicinis estafetinis bėgimas „Medininkai-Vilnius“. Estafetinio bėgimo startas bus duotas vidurdienį - 12.00 val. - prie Medininkų memorialo, finišas - prie Antakalnio kapinių Vilniuje. 34 kilometrų estafetinio bėgimo trasa sujungia pareigūnų nužudymo vietą bei kapines, kuriose palaidoti pareigūnai.

Šiuo renginiu, kaip ir kasmet, bus pagerbtas žuvusių Vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamento pareigūnų Mindaugo Balavako, Juozo Janonio, Algimanto Juozako, Algirdo Kazlausko, Antano Musteikio, Stanislovo Orlavičiaus, Ričardo Rabavičiaus atminimas.

Liepos mėnesio pabaigoje vykstantis estafetinis bėgimas „Medininkai - Vilnius“ pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Medininkų žudynių metines.

Pirmadienį vakare Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje vyks atminimo vakaras „Budėkime dėl santarvės ir taikos“, kurį ves Medininkų tragedijos liudininkas Lietuvos evangelikų reformatų generalinis superintendentas Tomas Šernas.

Tragiškų įvykių Medininkuose dieną, liepos 31-ąją, bus aukojamos šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, iškilmingas minėjimas vyks prie Medininkų memorialo ir Vilniaus Antakalnio kapinėse.

]]>
kobakp@gmail.com (Pavel K.) Renginiai Sun, 29 Jul 2018 09:25:02 +0300
Vasaros pabaiga su „Jaunimo vasara“ http://l24.lt/lt/renginiai/item/255954-salcininku-jaunimo-vasara http://l24.lt/lt/renginiai/item/255954-salcininku-jaunimo-vasara Vasaros pabaiga su „Jaunimo vasara“

Šalčininkų rajono savivaldybė bei Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras visus kviečia į „Jaunimo vasarą“.

Rugpjūčio 25 d. 20.00 val. Šalčininkų miesto parke įvyks ilgai lauktas koncertas „Jaunimo vasara“, kurio metu koncertuos „BLACK GUITARS“, „FLY RIGHT NOW“, „WILL'N'SKA“, „THE ROOP“, „TODES“, „SMILE“„AGATA DORODKO“„NICOLE“.

Tik gyvo garso muzika!!!  Renginys nemokamas!!!

2018 vasara lt


]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Renginiai Tue, 17 Jul 2018 20:37:57 +0300
Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kviečia į Valstybės dienai skirtą renginį http://l24.lt/lt/renginiai/item/252846-rudaminos-daugiafunkcinis-kulturos-centras-kviecia-i-valstybes-dienai-skirta-rengini http://l24.lt/lt/renginiai/item/252846-rudaminos-daugiafunkcinis-kulturos-centras-kviecia-i-valstybes-dienai-skirta-rengini Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kviečia į Valstybės dienai skirtą renginį

Artėjančios Lietuvos Valstybės dienos proga, liepos 5 d., 11 val., Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kviečia visus kartu paminėti Valstybės dieną ir prisijungti prie didelio pasisekimo sulaukusios Lietuvos istorinės dramos peržiūros „Emilija iš laisvės alėjos“.

Akcentuojant šios šventės svarbą Lietuvos istorijoje, renginio organizatoriai ragina visus pasipuošti Lietuvos vėliavos spalvomis – geltona, žalia, raudona. Renginio metu taip pat bus kuriamas Lietuvai skirtas filmukas „100 ačiū Lietuvai“.

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Renginiai Sat, 30 Jun 2018 08:58:46 +0300
Šunų parodos sugrįžta į Šalčininkus http://l24.lt/lt/renginiai/item/252948-sunu-parodos-sugrizta-i-salcininkus http://l24.lt/lt/renginiai/item/252948-sunu-parodos-sugrizta-i-salcininkus Šunų parodos sugrįžta į Šalčininkus

Rugpjūčio 11-12 d. Šalčininkų miesto parke vėl įsikurs išskirtiniai keturkojai – gyventojai kviečiami į tradicija tapusias XI ir XII sertifikatines (CAC) šunų parodas „Šalčininkų mero taurė 2018“ ir „Pupilfoods taurė 2018“, kurios Šalčininkuose rengiamos nuo 2011 metų.

Parodoje sutiko teisėjauti vieni geriausių pasaulio teisėjų, visų veislių teisėjai: Eytan Hendel iš Izraelio, veisiantis vokiečių dogus; Franco Gatti iš saulėtos Italijos, kuris yra trumpaplaukių foksterjerų, miniatiūrinių pinčerių ir čiau čiau veislių veisėjas; Galyah Litova iš Bulgarijos veisia Briuselio, belgų ir brabantų grifonus; Miodrag Vreteničic iš Juodkalnijos - Sibiro haskius, dalmatinus, britų spanielius ir Juodkalnijos kalnų skalikus, o taip pat vadovauja Juodkalnijos kinologijos klubui.

Parodą remia vienas didžiausių Europos šunų ir kačių maisto gamintojų PUPILFOODS iš Lenkijos.

Parodoje ypatingai laukiami mažieji augintinių mylėtojai, kurie galės piešti, žaisti ir gauti atminimo dovanėles.

Laukiame Jūsų parodose ir linkime geros nuotaikos bei įspūdžių.

Šalčininkų šunų augintojų klubas

sp2. 56449 s385x544

]]>
mermarlena@gmail.com (Marlena P.) Renginiai Fri, 29 Jun 2018 20:03:49 +0300
Vasaros sezoną Palanga pradės šimtu renginių http://l24.lt/lt/renginiai/item/247312-vasaros-sezona-palanga-prades-simtu-renginiu http://l24.lt/lt/renginiai/item/247312-vasaros-sezona-palanga-prades-simtu-renginiu Vasaros sezoną Palanga pradės šimtu renginių

Vasaros sezoną vienas didžiausių šalies kurortų Palanga pradeda Kurorto švente ir daugiau kaip 100 renginių.

Nuo penktadienio iki sekmadienio vyksiančios šventės programoje – koncertai, parodos, sporto varžybos, kermošius, fejerverkas, pranešė savivaldybė.

Šventėje laukiama per 5 tūkst. dalyvių.

„Rengdami Kurorto šventės programą kėlėme sau tikslą suderinti kuo daugiau skirtingo žanro renginių, kad ji būtų įvairialypė. Norime kartu su palangiškiais pasidžiaugti, o taip pat - kurorto svečiams parodyti tai, ką mūsų krašte turime gražiausio. Todėl šventės metu bus apstu tiek populiariosios muzikos, tiek ir folkloro, sporto renginių, parodų“, – sakė vienas ir šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Per Kurorto šventę vyks ir festivalis „Sportas visiems“ – iš viso bus surengta per 70 sporto šakų varžybų.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Renginiai Fri, 25 May 2018 12:18:42 +0300
Kas išsidalins beveik 25 tūkst. eurų prizinį fondą? http://l24.lt/lt/renginiai/item/247010-kas-issidalins-beveik-25-tukst-euru-prizini-fonda http://l24.lt/lt/renginiai/item/247010-kas-issidalins-beveik-25-tukst-euru-prizini-fonda Kas išsidalins beveik 25 tūkst. eurų prizinį fondą?

Lietuvos vyrų maratono rekordui jau daugiau nei 20 metų. Frankfurte dar 1997 metais jį pasiekė Česlovas Kundrotas (2.12:35 ). Kol kas šis laikas nepasidavė nei vienam šalies atletui. Jau šeštus metus naujo Lietuvos rekordo laukia ir „Citadele Kauno maratonas“ organizatoriai įsteigę įspūdingą 10 tūkstančių eurų prizą.


„Kauno maratono trasa yra viena lygiausių ir idealiai tinka siekiantiems aukščiausių rezultatų. Lietuvos maratono rekordas jau gerokai senstelėjo, todėl labai tikimės, kad naujausias bus pasiektas būtent Kaune“ - sakė „Citadele Kauno maratonas“ pradininkas Algirdas Pukis.

Kauno maratono organizatoriai pasirengę apdovanoti tiek vyrą, tiek moterį pasiekusius Lietuvos maratono rekordą. Beje, moterų tarpe maratono rekordas užfiksuotas 2005 metais Tokijuje ir priklauso Živilei Balčiūnaitei (2.25:15).  

Piniginiai organizatorių prizai laukia ne tik šalies rekordininkų. Bendras Kaune birželio 10 dieną vyksiančio bėgimo renginio prizinis fondas – beveik 25 tūkst. eurų.  

Tradiciškai ~ 3 000 eurų išsidalins „Citadele“ maratono ir „Kauno Akropolis“ pusės maratono 1 – 3 vietų nugalėtojai. Pagerinusiems pernai užfiksuotą Mindaugo Viršilos (2.23:49) ar Natalijos Kan (2.52:17) maratono trasos rekordą bus įteikta 600 eurų čekis.

Šių metų naujiena - piniginis prizas pusės maratono trasos rekordą pasiekusiam sportininkui ir / ar sportininkei.

„Norime, kad Kaune dalyvautų geriausius rezultatus demonstruojantys atletai. Mūsų tikslas, kad stipriausi bėgikai atvyktų pasivaržyti su sau lygiais ir tikimės, kad piniginiai prizai pridės šiek tiek motyvacijos, - sako A. Pukis. – Be to, ne paslaptis, kad siekiame ir prestižinio IAAF įvertinimo.“

Dar metų pradžioje „Citadele Kauno maratonas“ organizatoriai paskelbė ambicingus tikslus pusės maratono trasai gauti Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Road Race Bronze“ ženklą. Šiuo metu  IAAF reitinguoja stambiausius bėgimo renginius pagal lygius: bronzinį, sidabrinį ir auksinį. Iš trijų Baltijos valstybių bronzinį kol kas turi tik Rygos maratonas. Vienas iš pagrindinių reikalavimų – trasos kokybė ir dalyvaujančių sportininkų meistriškumo lygis.

„Neatsitiktinai ir Lietuvos pusės maratono čempionatas šiais metais vyks pas mus“, - šypsosi A. Pukis.

Be piniginių prizų visų „Citadele Kauno maratonas“ dalyvių, sėkmingai kirtusių finišą, laukia išskirtiniu dizainu garsėjantys atminimo medaliai bei rėmėjų dovanos. Tuo tarpu greičiausiai ilgiausią 42 km 195 m trasą įveikusiųjų vyro ir moters vardai bus išgraviruoti ant įspūdingos, žinomo Lietuvos skulptoriaus Algio Kasparavičiaus sukurtos bronzinės taurės, kuri saugoma miesto Rotušėje.

Šeštasis „Citadele Kauno maratonas“ šiais metais startuos birželio 10 dieną Kauno Rotušės aikštėje, Senamiestyje. Didžiausio vasaros bėgimo šventės organizatoriai VšĮ „Kauno maratono klubas“ kviečia dalyvauti ne tik profesionalus, bet ir mėgėjus. Taip pat ragina aktyviai palaikyti bėgančius tiek prie starto linijos, kur vyks tradicinė sporto mugė, tiek trasoje išdėstytose sirgalių stotelėse.

Šiais metais dalyviai gali rinktis šias trasas: „Sanatorija Gradiali“ 1,5 km, „Intermedix“ 5 km, „SDG“ 10 km, „Kauno Akropolis“ pusmaratonis ir „Citadele“ maratonas.

Registruotis bėgimams galite čia https://www.kaunasmarathon.lt/puslapis/distancijos

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Renginiai Wed, 23 May 2018 10:45:54 +0300