Renginiai http://l24.lt Fri, 22 Oct 2021 13:22:47 +0300 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Lentvaris kviečia į festivalį „Dvarokas‘21“ http://l24.lt/lt/renginiai/item/362934-lentvaris-kviecia-i-festivali-dvarokas-21 http://l24.lt/lt/renginiai/item/362934-lentvaris-kviecia-i-festivali-dvarokas-21 Lentvaris kviečia į festivalį „Dvarokas‘21“

Rugpjūčio 29 d. griausmingiausias Lentvario (Graužio) ežero pakrantėje vyksiantis tęstinis festivalis „DVAROKAS‘21“ džiugins roko ir alternatyvios muzikos gerbėjus.

Šiais metais festivalio programoje žinomas režisierius Aleksandras Špilevojus kartu su keturiais aktoriais ir penkiais grupės „Colours of Bubbles“ nariais pristatys muzikinį spektaklį – koncertą intriguojančiu pavadinimu „Neišmoktos pamokos“. Festivalyje koncertuos Lietuvos džiazo atlikėja, Lietuvos balso finalistė Elizabeth Olshey, klaipėdiečių muzikos grupė „Poezijos medžiotojai“, Londono moderniosios muzikos instituto absolventas Benignas Grybauskas, svečias iš Ukrainos Vladimir Kushnir, Lentvario M. Šimelionio gimnazijos gimnazistė Kristina Švilpauskaitė, alternatyviosios muzikos grupė „Sintetinė meilė“ bei roko ir metalo grupė „Anaphora“.

Renginio pradžia 15:00 val. Renginio metu privaloma laikytis būtinųjų saugumo reikalavimų, į renginį įleidžiami tik turintys galimybių pasą (reikalingas ir asmens tapatybę įrodantis dokumentas).

Projektą organizuoja VšĮ Lentvario kultūros rūmai, dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė, projekto partneris Lentvario seniūnija.

2021 Festivalis DVAROKAs Lentvaris

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Renginiai Wed, 18 Aug 2021 11:07:35 +0300
Lietuvos ir Lenkijos jaunimo orkestro koncertas, skirtas Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinėms paminėti http://l24.lt/lt/renginiai/item/358315-lietuvos-ir-lenkijos-jaunimo-orkestro-koncertas-skirtas-geguzes-3-iosios-konstitucijos-metinems-pamineti http://l24.lt/lt/renginiai/item/358315-lietuvos-ir-lenkijos-jaunimo-orkestro-koncertas-skirtas-geguzes-3-iosios-konstitucijos-metinems-pamineti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo orkestro koncertas, skirtas Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinėms paminėti

1791 m. gegužės 3 d. Abiejų Tautų Respublika priėmė pagrindinį šalies įstatymą – pirmąją rašytinę Europoje ir antrą rašytinę pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų Konstituciją.

Ketverių metų Seimo darbas tapo triumfu tų, kurie siekė stiprios, modernios, klestinčios valstybės, kurioje gerbiamos žmogaus teisės. Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia rėmėsi XIX a. sukilimais, kuriais siekta atkurti Lietuvos ir Lenkijos valstybingumą. Ir nors Konstitucijos likimas buvo tragiškas - ji galiojo tik vienerius metus, su pasididžiavimu prisimename mūsų protėvių pasiekimus.

2020 m. gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kuriuo 2021 metus paskelbė Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais.

Vilniaus miesto savivaldybė ir Naujųjų idėjų kamerinis orkestras NIKO kviečia paminėti Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ąsias metines ir šia proga gegužės 1 d. Vilniaus rotušėje organizuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo orkestro koncertą.

Lietuvos Lenkijos jaunimo orkestras įkurtas 2019 m., siekiant paminėti ir pabrėžti Lietuvos ir Lenkijos kultūrinių ir diplomatinių santykių svarbą regione ir Europoje, taip pat minint Liublino unijos pasirašymo 450-ąsias metines.

Orkestro branduolį sudaro tarptautiniu mastu pripažinto Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO nariai, čia griežiantys kartu su talentingiausiais dviejų kaimyninių šalių muzikos akademijų studentais ir absolventais, daugelio tarptautinių konkursų laureatais. Šio styginio orkestro veiklą inicijuoja ir jam vadovauja jaunosios kartos lietuvių kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas.

Orkestro repertuare - Lietuvos ir Lenkijos kompozitorių muzika, o šiemet orkestro koncertų, skirtų paminėti Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ąsias metines, programose - kompozitorių M. K. Čiurlionio, Wojciech Kilar, Ignacy Jan Paderewski, Gražynos Bacewicz, Gedimino Gelgoto kūriniai.

Koncertas bus tiesiogiai transliuojamas LRT televizijos interneto svetainėje gegužės 1 d. 16 val., gegužės 2 d. 21.50 val. koncertas bus kartojamas LRT Plius televizijoje.

]]>
europepolicy@yahoo.com (Beata N.) Renginiai Thu, 29 Apr 2021 10:19:04 +0300
Pirmąją Kalėdų dieną – išskirtinis koncertas „Tyli naktis“ http://l24.lt/lt/renginiai/item/352773-pirmaja-kaledu-diena-sskirtinis-koncertas-tyli-naktis http://l24.lt/lt/renginiai/item/352773-pirmaja-kaledu-diena-sskirtinis-koncertas-tyli-naktis Pirmąją Kalėdų dieną – išskirtinis koncertas „Tyli naktis“

Jau girdėjote apie geriausią planą pirmajai Kalėdų dienai? Tądien šventė žada dovanoti įsimintinų įspūdžių ir puikios nuotaikos puokštę!

Jau gruodžio 25 d. 19.00 val., Šalčininkų kultūros centras dovanoja Jums išskirtinį kaledinį koncertą “Tyli naktis“, kurį kviečiame žiūrėti youtube kanale paspaudus nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=V7ksDMnepec.

Pasiilgusių gero šventinio koncerto, čia lauks:
Liudas Mikalauskas (bosas),
Evelina Sašenko (vokalas),
Zbignev Levicki (smuikas),
Piotr Kajetan Matczuk (vokalas, gitara),
Rafal Jackevič (saksofonas),
Vytautas Straižys (fortepijonas),
Stanisław Górka (koncerto vedėjas),
Elvyra Učkuronis (fortepijonas),
Zdzislav Palevič (vokalas),
Karolina Michailovska (vokalas),
Justyna Klemiato (vokalas),
grupė „Art of Music“.

Išgirsite gražiausias kalėdines dainas. Organizatoriai užtikrina dvigubą dozę šventinės nuotaikos, didžiulį nostalgijos pliūpsnį, staigmenas ir netikėtumus !

Pirmąją Kalėdų dieną sutikite jaukiai ir ramiai, tegul stebuklai tęsiasi!

Organizatorius:
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivladybė
Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos Pirmininko kanceliarija
Fondas „Pagalba Lenkams rytuose”

2020 12 25 plakatas TyliNaktis

]]>
info24lt@gmail.com (Viktor Jusel) Renginiai Thu, 24 Dec 2020 07:31:54 +0200
Virtualus romansų konkursas „Rudens melodijų aidas“ http://l24.lt/lt/renginiai/item/351446-virtualus-romansu-konkursas-rudens-melodiju-aidas http://l24.lt/lt/renginiai/item/351446-virtualus-romansu-konkursas-rudens-melodiju-aidas Virtualus romansų konkursas „Rudens melodijų aidas“

Rudaminos Daugiafunkcinis Kultūros Centras kviečia visus dalyvauti virtualiame romansų konkurse „Rudens melodijų aidas“.

Nori dalyvauti, ką daryti toliau?
1) Dalyviai norintys dalyvauti konkurse turi užpildyti elektroninę paraišką iki LAPKRIČIO 30 D.

Paraiškos nuoroda:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeHk8-hlSa1cpyTkpUr88wfSZu9oFcQnH-jwgArB-98QkJnPQ/viewform

2) Atliekamo (dainuojant arba grojant) romanso įrašą atsiųsti iki LAPKRIČIO 30 D. į el. paštą rkonkursai@gmail.com.

Nepraleiskite progos atskleisti savo talentą!

Kviečiame visus dalyvauti!

]]>
mermarlena@gmail.com (Marlena P.) Renginiai Tue, 24 Nov 2020 17:42:34 +0200
Į „Šiaulių dienas“ – tik su apsauginėmis veido kaukėmis http://l24.lt/lt/renginiai/item/347921-i-siauli-dienas-tik-su-apsauginemis-veido-kaukemis http://l24.lt/lt/renginiai/item/347921-i-siauli-dienas-tik-su-apsauginemis-veido-kaukemis Į „Šiaulių dienas“ – tik su apsauginėmis veido kaukėmis

2020 m. rugsėjo 11–12 dienomis Šiauliuose vyks šventiniai 784-ojo gimtadienio renginiai. Su šūkiu #Šiauliaišviečia sugrįžtanti šventė šiais metais, kaip jau skelbta, šurmuliuos įvairiose erdvėse – Prisikėlimo aikštėje, Dainų parke, miesto bulvare, Saulės Laikrodžio aikštėje, prie Prūdelio ir kitose vietose. Šiųmetinė šventė bus kupina ne tik muzikos, bet ir įspūdingų šviesų, ugnies ir vandens šou. Tikimasi, kad po miestą pasklidę renginiai žavės ne tik įvairove, bet ir paskatins šiauliečius švęsti atsakingai. Šventės koordinatorius įspėja – siekiant visų žmonių saugumo, renginių zonose bus galima lankytis tik su apsauginėmis veido kaukėmis, o į didžiuosius renginius privaloma registracija.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, koordinatorius – Šiaulių kultūros centras.

Dėl pasaulį paveikusios koronaviruso pandemijos šiųmetinės „Šiaulių dienos“ bus kiek kitokios nei įprastai. Miesto šventės koordinatorius, Šiaulių kultūros centras, atkreipia dėmesį, kad šiais metais renginiuose reikės elgtis labai atsargiai.

„Visose renginių teritorijose bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, nesvarbu, ar tai bus renginio lankytojai, ar tiesiog paprasti praeiviai. Būkime socialiai atsakingi, supratingi ir rūpinkimės savo ir kitų sveikata bei saugumu. Laikykimės rekomenduojamo saugaus atstumo, nuolat dezinfekuokimės rankas. Prašome dėvėti veido kaukes net tų, kurie tiesiog norės pereiti per bulvarą ar kitą renginio zoną šventės metu. Parodykime, kad galime ir mokame švęsti ne tik linksmai, bet atsakingai“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė drauge įspėdama, kad jeigu renginių metu šventės lankytojai nesilaikys saugumo rekomendacijų ir nereaguos į įspėjimus bei paraginimus, pasirodymai bus nutraukti.

Renginių organizatoriai sako, kad miesto šventė bus išskaidyta į daugiau nei įprasta erdvių, o tarp koncertinių pasirodymų vyks ilgesnės pertraukos. Tikimasi, kad tokiu būdu bus išvengta įprastinio būriavimosi vienoje vietoje – šiauliečiai ir miesto svečiai vaikščios iš vienų renginių į kitus ir pasklis po visą miestą. Šventės lankytojams bus sudaromos galimybės pasiekti renginius ir autobusu – rugsėjo 11–12 dienomis mieste važiuos šventės atributika pažymėti autobusai, kuriais dalyviai bus vežami nemokamai.

Siekiant sustabdyti viruso plitimą, į didžiuosius renginius taip pat vykdoma dalyvių registracija, užpildant anketą renginio organizatoriaus interneto svetainėje. Registracija į šventinius koncertus „#Šiauliaišviečia“ bei „Magiškąjį parką“ vyks internetu https://www.siauliukc.lt/registracija-i-rengini/, o į bigbendų festivalį – shorturl.at/pqMN9. Organizatoriai kviečia užsiregistruoti visus, ketinančius dalyvauti didžiuosiuose renginiuose, ir akcentuoja, kad, atsiradus būtinybei, registracija sudarys galimybes būti pirmam informuotam apie atsiradusią grėsmę ir būtiną apsisaugojimą.

„Neleiskime šiems pakitimams sugadinti mūsų šventinės nuotaikos. Pasirūpinkime apsauginėmis priemonėmis ir keliaukime į miestą švęsti gimtadienio. O jeigu jų neturite, originalią apsauginę kaukę bei valomąjį rankų gelį su šiuometinės šventės įvaizdžiu, kartu su kita šventės atributika – marškinėliais ir džemperiais, galite įsigyti Šiaulių kultūros centre. Atributikos taip pat galėsite įsigyti šventiniame prekymetyje“, – sako „Šiaulių dienų“ koordinatorė Edita Smindriūnaitė.

Nepaisant pakitusių šventės tradicijų, organizatoriai džiaugiasi, kad situacija privertė ieškoti dar nebandytų erdvių, kurios atneša naujų galimybių pristatyti žmonėms naujoves. Pagrindinėse miesto šventės erdvėse dvi dienos bus kupinos įvairių renginių ir geros nuotaikos.

Nauju šventės traukos tašku taps Dainų parkas, kuriame pirmą kartą vyks originalus projektas „Magiškas parkas“. Abu vakarus čia įrengta lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninė ekspozicija bus praturtinta elektroninės ir alternatyvios muzikos atlikėjų bei grupių pasirodymais – penktadienį grupių „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“, šeštadienį – grupių „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“. „Šis unikalus muzikos ir šviesų derinys privers pasijusti lyg klaidžiojant tikrame stebuklingame miške. Labai kviečiame ateiti – įsitikinsite patys ir tikrai nepasigailėsite“, – sako renginio organizatoriai.

Šeštadienį dienos metu parke taip pat netrūks veiklos – vyks jogos užsiėmimai, šuniukų vikrumo pasirodymai ir kitos pramogos.

Naujoje renginio lokacijoje, prie Prūdelio, šventės lankytojai bus taip pat įtraukti į tikrą spalvų ir garsų karuselę – čia vakarais žiūrovus užburs šokančių ir grojančių fontanų šou.

Neužmirštos bus ir įprastos miesto gimtadienio tradicijos. Miesto bulvare, nuo ryto iki vakaro, dvi dienas šurmuliuos visų laukiamas šventinis prekymetis bei daug gražių emocijų suteikiantis mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika“.

Prisikėlimo aikštėje vakarais vyks pagrindiniai šventiniai koncertai „#Šiauliaišviečia“, kuriuose skambės atlikėjų, savo kūrybą pradėjusių ar tebevystančių Šiauliuose muzika. Penktadienį aikštėje pasirodys Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“, o šeštadienį – grupės „Colours of Bubbles“ ir „BIX“.

Kitoje miesto šventės lokacijoje – Saulės laikrodžio aikštėje – abi dienas džiazo gerbėjus džiugins Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“, o penktadienį įspūdinga Šiaulių dailės mokyklos organizuojamo plenero „Ugnies stulpai“ kulminacija taps šamoto skulptūrų uždegimo ceremonija. Šventinėmis dienomis mieste bus organizuojama ir daugiau pramogų. 

Šventės organizatoriai dėkoja Šiaulių dienų 784“ mecenatui – UAB „Nostrada“, didiesiems rėmėjams: UAB „Bodesa“, UAB „Splius“, AB „MV GROUP Production“, AB „Šiaulių energija“, UAB „Vilmers“, UAB „Maxima LT“, UAB „Kensa“, rėmėjams: UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Citma“, UAB „Aukstata“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Horo mechanika“, UAB „Ecoservise projektai“, informaciniams rėmėjams: Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, medijų grupei „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizijai, Lietuvos regionų naujienų portalui „Miesto naujienos“, draugams: UAB „RD Signs“, UAB „Transalda“, UAB „Eirta“, UAB „Baltic Pallets“, UAB „Limega“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, mob. +370 671 42 889, el. p. deimante.baciule@siauliukc.lt.

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Renginiai Tue, 08 Sep 2020 17:02:32 +0300
Savaitgalį Vilniuje – japoniška poezija, arbatos ceremonija ir koncertas iš Kioto http://l24.lt/lt/renginiai/item/347310-savaitgali-vilniuje-japoniska-poezija-arbatos-ceremonija-ir-koncertas-is-kioto http://l24.lt/lt/renginiai/item/347310-savaitgali-vilniuje-japoniska-poezija-arbatos-ceremonija-ir-koncertas-is-kioto Savaitgalį Vilniuje – japoniška poezija, arbatos ceremonija ir koncertas iš Kioto

Šį savaitgalį sostinė pasieks paskutinę visą vasarą vykstančio projekto „Atostogos Vilniuje“ stotelę – Japoniją. Egzotišką šios šalies atmosferą Vilniuje sukurti padės įdomiausi šios šalies senosios ir šiuolaikinės kultūros elementai bei turtingos ir sveikos japoniškos virtuvės skoniai.

„Japoniškos atostogos“ penktadienį prasidės tradicinės japonų poezijos „Shigin“ popiete, kuri vyks K. Sirvydo skvere nuo 15 val. Renginyje dalyvaus Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Ymasaki žmona Yuko Yamasaki. Ji papasakos apie senovinių japonų eilėraščių dainavimo spektaklį ir pati jį atliks. Tą patį vakarą lauks japoniškos arbatos ruošimo ir gėrimo ceremonija, knygos „Japonijos spalvos ir skoniai“ pristatymas, kimono demonstracija ir supažindinimas su Kyudo japonų kovos menu. Penktadienio vakarą vainikuos 21 val. įvyksiantis gongų koncertas – garsų gausmą kurs „dainuojantys“ dubenys, krištolo dubenys, fleitos, monolina su japoniškomis koto stygomis ir kiti archajiški instrumentai.

Gatvėmis keliaus senovinė japonų šventykla

Šeštadienį vienu įspūdingiausių reginių taps Mikoshi paradas, skirtas šimtmečius menančiai šintoinstinės šventyklėlės nešimo tradicijai. Japonai tikėdavo, kad Mikoshi šventykloje laikinai apsigyvena dievybė, tad žmonės ją nešioja, taip dievybei suteikdami progą pašventinti gyventojus, jų turtą, o dievybė gali apžiūrėti savo valdas. Paradas prasidės 14 val. Rotušės aikštėje Japonijos ambasadoriaus sveikinimo kalba ir šios tradicijos pristatymu. Po trumpo ritualo Mikoshi šventykla keliaus Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros, kurioje vyks tradiciniai japoniški Bon Odori šokiai, o 16 val. eisena grįš į Rotušės aikštę.

Kaip gi be „cosplay“ ir elektronikos?

Ten pat, Rotušės aikštėje, 15 val. šeštadienį vyks susitikimas su japonų popkultūros fenomenu laikomo „cosplay” (liet. kostiumų žaidimo) personažais – bus galima pamatyti trumpą dalyvių pasirodymą su tradicine japoniška atributika, nusifotografuoti ir pabendrauti su jais.
Vakarop Rotušės aikštėje bus galima klausytis dviejų populiarių japoniškų grupių koncertų, kurie bus transliuojami iš Japonijos. Populiarią džiazo grupę „YeYe“, klausytojus traukiančią ramia ir subtilia muzika, lietuviai išgirdo Vilniuje 2014-aisiais, kai kolektyvas grojo festivalyje „NowJapan“. Elektroninės muzikos grupės „Sawa Angstrom“ melancholiški ritmai skambės iš Kioto.

Pristatys subtilųjį japonų meną

Ypatingo dėmesio verta ir šį savaitgalį vyksiančio japonų kultūros mylėtojams skirto festivalio „NowJapan“ programa. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje šeštadienį ir sekmadienį bus galima susipažinti su Japonijos menu, atsigaivinti žaliąja arbata ir dalyvauti japoniškų amatų dirbtuvėse. Čia bonsų menininkas, „Ryto rasos“ sodo Alytuje įkūrėjas Kęstutis Ptakauskas pristatys savo japoniškų medelių – bonsų – kolekciją ir pamokys, kaip patiems tokius užsiauginti. Taip pat bus galima pasigrožėti pikselio genijumi vadinamo japonų menininko Kazuki Takakuros darbais. Menininkas savo ryškiuose simboliais, kodais, figūromis perkrautuose darbuose atspindi šių dienų kultūros – vartojimo, megapoliškumo, interneto vizualikos – temas. „NowJapan“ organizatoriai siūlo nepraleisti progos išvysti ir į pasaulyje žinomiausių japonų menininkų šimtuką įtrauktos, Niujorke gyvenančios japonų iliustratorės ir vaizduojamojo meno dėstytojos Yuko Shimizu darbus.

„Japoniškąjį savaitgalį“ lauks ir daugybė kitų veiklų bei pramogų: japoniškų filmų, animacinių filmukų seansai, orientavimosi žaidimai, ekskursijos, tarp kurių – ekskursija po japonišką sodą Sei Shin en bei Japonų kultūros namus su „Matcha“ arbatos degustacija. Visa programa skelbiama tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt. Čia taip pat galima gauti nuolaidos kodą atvykimui į Vilnių, maistui, nakvynei, ekskursijoms.

Renginių dalyviai kviečiami nepamiršti dėvėti apsauginių kaukių ir laikytis kitų saugumo rekomendacijų.

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Renginiai Tue, 25 Aug 2020 19:05:47 +0300
Vilnius savaitgaliui virs Tekančios Saulės šalimi http://l24.lt/lt/renginiai/item/347095-vilnius-savaitgaliui-virs-tekancios-saules-salimi http://l24.lt/lt/renginiai/item/347095-vilnius-savaitgaliui-virs-tekancios-saules-salimi Vilnius savaitgaliui virs Tekančios Saulės šalimi

Paskutinįjį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28–30 d., vilniečių ir Vilniaus svečių lauks tolimiausia kelionė – sostinė pavirs spalvingąja Japonija. Šios „Japoniškos atostogos“ užbaigs visą vasarą trukusį „Atostogų Vilniuje“ projektą.

Vilniaus plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės teigimu, „Japoniškose atostogose“, bendradarbiaujant su Japonijos ambasada ir kitomis organizacijomis, atsispindės įdomiausi šios šalies kultūros, istorijos, gastronomijos elementai.
„Lietuva su Japonija turi glaudų, pagarbų ryšį, tad bus labai smalsu iš arčiau ir nuodugniau patyrinėti šios nepaprastos, turtingos visomis prasmėmis šalies savitumą čia pat, Lietuvos sostinėje“, – sako „Go Vilnius“ vadovė.

„Japoniškų atostogų“ metu bus galima išvysti ir sudalyvauti senovinėms japonų religinėms apeigoms pademonstruoti skirtame „Mikoshi parade“, kuris nusidrieks tarp Rotušės ir Katedros aikščių. Mikošiai – tai nešiojamos šventyklos, kurios buvo skirtos dievų perkėlimui iš vienos vietos į kitą. Japonai tikėjo, kad šioje šventyklėlėje laikinai apsigyvena tos vietos dievybė, kurią vietiniai gyventojai apnešioja aplink rajoną, taip pašventindami gyventojus, jų turtą, o ir dievybė gali apžiūrėti savo valdas. Šeštadienį nuo 18 val. Rotušės aikštėje bus transliuojamas specialiai šiam savaitgaliui sukurtas Japonijos grupių „YeYe“ ir „Sawa Angstrom“ koncertas, bus galima išvysti ritualinius japoniškus šokius „Bono dori“, skirtus pasveikinti į gyvųjų pasaulį sugrįžusias protėvių dvasias, kitus unikalius ritualus.

Prie šių atostogų prisijungs ir festivalio „Now Japan“ renginiai – bus pristatyti trys unikalų braižą turintys kūrėjai: iliustratorė Yuko Shimizu, skaitmeninis dailininkas ir animatorius Kazuki Takakura bei bonsai menininkas Kęstutis Ptakauskas. „Kiekvienas jų yra prisirpęs Japonijos kultūros, filosofijos, kasdienybės įtakų bei tai atspindi savitoje kūryboje. Toks kūrėjų parinkimas neatsitiktinis – siekiame parodyti, kiek skirtinga Japonija gali būti, neatpažįstama ir tuopat artima“, – sako „Now Japan“ organizatoriai.

Taip pat „Japoniškų atostogų“ svečių lauks gongų garsų koncertas, pažintis su japonų literatūra ir kalba, senovinių japoniškų eilėraščių dainavimu „shigin“, tradiciniu kimono rūbu bei popkultūros reiškiniu „cosplay“, arbatos ceremonija, nykštukinių medelių bonsų auginimo menu. Bus galima išvysti japoniškų kardų sporto „kendo“ demonstraciją, susipažinti su šiuolaikiniu Rytų kovos menu aikido, laikomu vienu gražiausių šiuolaikiniu Japonijos kovos menu. Keliautojas Evaldas Karalius pasakos apie savo kelionę pėsčiomis po 88 Japonijos šventyklas daugiau nei 1000 metų senumo keliu.

Turistautojai Vilniuje galės mėgautis ir išskirtiniu kinu apie neatsiejamas Japonijos tradicijas, ypatingąja japonų animacija. Visa renginių programa skelbiama tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt.

„Atostogų Vilniuje“ projektas prasidėjo vasaros pradžioje ir vyko kas antrą vasaros savaitgalį, kai Vilnius pavirsdavo vis kita užsienio šalimi. Per šią vasarą vilniečiai ir miesto svečiai turėjo progą išsamiau susipažinti su Italijos, Prancūzijos, JAV, Ispanijos, Indijos, Vokietijos kultūra.

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Renginiai Thu, 20 Aug 2020 19:07:09 +0300
Šį savaitgalį Vilniuje pakvips pomidorais ir aliejumi: vyks „Ispaniškos atostogos“ http://l24.lt/lt/renginiai/item/345984-si-savaitgali-vilniuje-pakvips-pomidorais-ir-aliejumi-vyks-ispaniskos-atostogos http://l24.lt/lt/renginiai/item/345984-si-savaitgali-vilniuje-pakvips-pomidorais-ir-aliejumi-vyks-ispaniskos-atostogos Šį savaitgalį Vilniuje pakvips pomidorais ir aliejumi: vyks „Ispaniškos atostogos“

Lėti ispaniški pusryčiai, iškylos su paelija ir sangrija, vakarai su aistringais lotyniškais šokiais – taip vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami praleisti ateinantį savaitgalį. Nuo penktadienio iki sekmadienio Vilniuje vykstančių „Ispaniškų atostogų“ programoje daug dėmesio bus skiriama šokiams, ispaniškai maisto kultūrai, šeimų pramogoms atvirose erdvėse, pažintinėms ekskursijoms ir netikėtiems meno projektams.

Flamenkas, Maljorka ir Žygimanto Augusto portretas

„Ispaniškų atostogų“ pradžia penktadienio vakarą taps šeimų piknikas Lietuvos vaikų ir jaunimo centro amfiteatre. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras mažuosius ir suaugusiuosius pikniko metu kvies nusikelti į saulėtąją Maljorką – ragauti tradicinių šios salos saldumynų, ispaniškosios paelijos, gurkšnoti nealkoholinės sangrijos. Taip pat visų lauks flamenko pamoka ir spalvingas šio šokio meistrų pasirodymas, vyks kūrybinės ispaniškų puošmenų dirbtuvės.

Šventinį savaitgalį Stiklo kvartale bus atidengtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir karalienės Barboros Radvilaitės viso ūgio portretas. Jį Žygimanto Augusto 500-ųjų gimimo metinių paminėjimo proga nutapė talentinga tapytoja Miglė Kosinskaitė. Portretas bus eksponuojamas pastate, kuriame XVI a. buvo įsikūrusi pirmoji Vilniaus spaustuvė.

Atskleis ispanų ir lietuvių ryšius

Jei kas svajoja išmokti ispanų kalbos, šis savaitgalis bus pati tinkamiausia proga tai pradėti. Vyks įvairiausios šios kalbos pamokos skirtingose miesto erdvėse. Vienas netradicinių būdų – mokytis pagrindinių ispaniškų žodžių ir frazių ekskursijų metu. Būtent tokią galimybę siūlys Vilniaus miesto gidai, savaitgalį atskleisiantys Vilniaus sąsajas su Ispanija.

Savaitgalį bus surengta daugiau nei dvidešimt teminių ekskursijų. Tarp jų – ekskursijos su ispanų kalbos pamokomis pradedantiesiems „iUn café, por favor!“, taip pat – „Vilnius ispaniškai“, „Ispaniškų pėdsakų Vilniuje beieškant“, „Hola, Vilniau!“ ir kitos.

Pomidorai, aliejus ir „valgyk, kiek telpa“

Nors Vilniuje pomidorais nesimėtysime, bus išradingai paminėtas žymusis Ispanijos pomidorų mūšio festivalis „La tomatina“. Užupio meno inkubatorius penktadienį ir šeštadienį kvies aplankyti draugišką aplinkai pomidorų parodą, susipažinti su įvairiomis pomidorų rūšimis, jų kilme, pažvelgti į pomidorą kaip į meno objektą ir pažaisti išradingus „pomidorinius“ žaidimus.

Tikrą Ispaniją visą savaitgalį bus galima atrasti ir Didžiojoje gatvėje – čia svečių lauks vakarėlis po atviru dangumi su šokiais ir ispaniškais patiekalais, lauko turgus, kuriame bus galima nusipirkti kumpių, sūrių, gėrimų ir kitų Ispanijos gastronomijos gardėsių, bei tradiciniai ispaniški vėlyvieji pusryčiai – bus galima valgyti tiek, kiek telpa. Šią programą organizuoja restoranas „El Mercado“.

Apie Ispanijos kultūrą bus galima sužinoti ir žiūrint rinktinius šios šalies filmus. Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus nemokamai rodomi filmai „Trumanas“, „Mama“ ir „Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“. Pastarajame pasakojama apie nuo Ispanijos neatsiejamą alyvuogių aliejų – kaip jis gimsta, kokie iššūkiai laukia augintojų ir kur spaudžiamas bene geriausias aliejus. Visa ispaniškų atostogų programa skelbiama tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt

Visą vasarą „Atostogų Vilniuje“ savaitgaliais siūlomos nuolaidos nakvynei, pramogoms, ekskursijoms ir maitinimui. Pigiau bus galima ir atvykti į Vilnių – nuolaidas suteikia projekto partneriai „LG Keleiviams“, „Kautra“, „BusTuras“, „Citybee“. Pigų parkavimą Vilniaus centre pasiūlys „Unipark“. Informacijos apie nuolaidas ir specialius pasiūlymus galima rasti projekto svetainėje, jais pasinaudoti bus galima su specialiu promo kodu „IspanijaVilniuje“.

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Renginiai Tue, 28 Jul 2020 19:00:02 +0300
Nemokamas spektaklis Šalčininkuose http://l24.lt/lt/renginiai/item/344355-nemokamas-spektaklis-salcininkuose http://l24.lt/lt/renginiai/item/344355-nemokamas-spektaklis-salcininkuose Nemokamas spektaklis Šalčininkuose

Šalčininkų kultūros centras kviečia vaikus į Lenkų teatro Vilniuje spektaklį „Karalaitė ant žirnio“, kuris vyks 2020 m. bierželio 30 d., 18.00 val. Šalčininkų miesto parke.

Spektaklis pastatytas remiantis J. Brzechwa tekstu pagal H. Ch. Anderseno pasaką. Režisierius – Irena Litvinovič, scenografija – Rafał Piesliak, choreografija – Tatjana Sedunova.

Renginys nemokamas. Spektaklis lenkų k.

Organizatorius – Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai – Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

karalaite ant zirnio page 900

]]>
mermarlena@gmail.com (Marlena P.) Renginiai Thu, 25 Jun 2020 17:22:20 +0300
7 vietos Lietuvoje, šią vasarą vertos ypatingo renginių lankytojų dėmesio http://l24.lt/lt/renginiai/item/344167-7-vietos-lietuvoje-sia-vasara-vertos-ypatingo-rengini-lankytoj-demesio http://l24.lt/lt/renginiai/item/344167-7-vietos-lietuvoje-sia-vasara-vertos-ypatingo-rengini-lankytoj-demesio 7 vietos Lietuvoje, šią vasarą vertos ypatingo renginių lankytojų dėmesio

Kelis mėnesius griežto karantino sąlygomis gyvenę lietuviai jaučia renginių alkį, rodo bilietų platinimo bendrovės „Tiketa“ duomenys. Nors prieš karantiną buvusių bilietų pardavimo aukštumų dar teks palaukti, pastarosios savaitės renginių organizatorius nuteikia optimistiškai. Per pirmas dvi birželio savaites, kuomet sušvelnėjo karantino sąlygos, „Tiketa“ pardavė keturis kartus daugiau bilietų nei per pirmas dvi gegužės savaites ir net beveik septynis kartus daugiau nei per pirmas balandžio savaites, t. y. karantino pradžioje.

„Kasdien kartais augantys bilietų pardavimai rodo, kad renginių rinka atsigauna. Tam, žinoma, įtakos turėjo ir švelnesnės sąlygos, ir renginių organizatorių ryžtas bei drąsa organizuoti renginius jau šią vasarą. Kiek kitokie, tačiau šią vasarą, nepaisant sunkumų, vyks ir tokie tradiciniai renginiai kaip „Purpurinis vakaras“, Pažaislio liepų alėjos vakarai, Pažaislio muzikos festivalis, festivalis „Untold city“, LVSO koncertai. Daugiau renginių vasarą turėsime lauke, todėl renginių mylėtojams patariame renginių ieškoti ne tik įprastose, bet ir naujose vietose. Kviečiame šiemet žvelgti plačiau ir pasimėgauti ne tik reginiu scenoje, bet ir aplinka: susipažinti su istorija, architektūra, kultūra, pabūti gamtoje, augalų apsuptyje“, – pastebi bendrovės „Tiketa“ komercijos direktorius Laurynas Vairys.

„Tiketa“ atskleidė keletą įdomių vietų Lietuvoje, kuriose vasarą vykstančias veiklas jau dabar turėtų patikrinti renginių lankytojai.

1. Taujėnų dvaras, Ukmergės r. Daliai renginių lankytojų šis, vienas gražiausių regiono dvarų, jau neblogai pažįstamas, tačiau visuomet gera į jį sugrįžti. Gražioje vietoje, šalia Mūšos upelio, įkurtas dvaras renovuotas, tad prieš renginį galima pasigrožėti ne tik įspūdingais klasicistiniais rūmais, bet ir pasivaikščioti angliško stiliaus dvaro parke, kuriame gausu istoriją menančių senų ir retų medžių, taip pat yra tvenkinių, gražiam kadrui puikiai tinka liepų alėja.

Liepos 12 d. čia skambės geriausios Rodo Stewarto, kurias atliks Česlovas Gabalis; rugpjūčio 30 d. dvaro teritorijoje pasirodys „Antikvariniai kašpirovskio dantys“.

2. Šv. Jonų bažnyčios kiemelis, Vilnius. Sostinės širdyje esanti erdvė – neabejotinai viena mėgstamiausių koncertų vietų tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams. Įspūdingos Vilniaus senamiesčio barokinės architektūros apsuptas kiemelis pelnytai pripažintas ir vaizdingiausia Vilniaus universiteto komplekso erdve. Galutinai suformuotas XVIII a. viduryje didysis kiemas nepakito iki šių dienų. Jei lankysitės kiemelyje, atkreipkite dėmesį į varpinę – aukščiausią pastatą Vilniaus senamiestyje.

Rugpjūčio 18 d. į sceną lips Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“; rugpjūčio 19 d. koncertuos Ieva Narkutė; rugpjūčio 7 d. skambės gražiausios roko baladės, kurias atliks nuostabi trijulė – Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru; rugpjūčio 25 d. naują albumą pristatys A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“; rugpjūčio 26 d. akustinį koncertą surengs Marijonas Mikutavičius.

3. Nemuno sala, prie „Žalgirio arenos, Kaunas. Rasti koncertų ar krepšinio mėgėją, kuris dar nebuvo „Žalgirio“ arenoje, matyt, būtų nelengva, tačiau koncertai Nemuno saloje – naujiena, nors šioje gamtos oazėje gyvenimas virė nuo seno. Tarpukariu Nemuno saloje veikė nemenkas žiemos uostas, kuris aptarnavo tiek krovininius laivelius, tiek keleivius. Pietrytinėje salos dalyje veikė paplūdimys, buvo įsikūręs jachtklubas, plaukimo sporto centras. Nuo krantą į salą kursavo keltas. Jau tuomet čia vyko įvairios šventės, sutraukdavusios net iki 30 tūkst. žmonių. Šią vasarą Nemuno sala grįš prie savo ištakų.

Rugpjūčio 20 d. akustinį koncertą surengs Marijonas Mikutavičius; rugpjūčio 28 d. skambės Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ programa „Poetai ateina“.

4. „Menų spaustuvės“ kiemas, Vilnius. Nemažai šalies teatrų, kūrėjų ir meno žmonių glaudžianti „Menų spaustuvė“ – puikiai pažįstama, tačiau renginiai jos kieme – naujiena, kurią padiktavo karantinas ir jį sekę apribojimai. Visgi, vargu, ar kas pasiginčys, kad vasarą kur kas smagiau renginį stebėti jaukiame kieme, nei patalpoje. O stebėti bus ką – istorinio pastato (sovietmečiu čia leistas laikraštis „Tiesa“) uždaras kiemas netruko sudominti renginių organizatorių.

Birželio 27 d. bus rodomas O. Koršunovo teatro spektaklis „Pizdukas“; liepos 8 d. įvyks O. Koršunovo teatro spektaklio „Bang!“ premjera; liepos 16 d. Aidas Giniotis ir teatro „Atviras ratas“ aktoriai surengs koncertą „Lauko scena“; rugpjūčio 1 d. skambės poezijos ir muzikos duetas.

5. Tauragės pilies kiemelis. Prieš keletą metų renovuotas kiemelis gerai pažįstamas tauragiškiams, tačiau menkai žinomas kitų šalies regionų gyventojams. Smagus vasaros renginys šalia vieno reikšmingiausių rajono architektūros paminklų – geras pretekstas susipažinti ne tik su Tauragės pilimi, bet ir visu Tauragės rajonu, kuris turtingas ir muziejų, ir gamtos paminklų, o aktyvaus gyvenimo būdo šalininkus vilioja įrengtais pėsčiųjų, vandens ir dviračių maršrutais.

Birželio 25 d. žymusis internetinės tinklalaidės tandemas „Pralaužk vieną šaltą“ smagiam pokalbiui kviečia lietuviško „stand-up“ žvaigždę Mantą Bartuševičių.

6. Dainavos slėnis, Anykščiai. Ant Šventosios upės kranto įsikūręs poezijos lopšys kasmet krūvon suburia festivalio „Purpurinis vakaras“ gerbėjus. Tačiau Anykščiai – kur kas daugiau nei tik poezija ir legendinis „Anykščių šilelis“. Laiką su poezija paįvairinkite apsilankymu medžių lajų take, „Laimės žiburyje“, nepamirškite Puntuko akmens, užlipkite į Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštą, užsukite į Arklio muziejų ir Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnių kompleksą. Būsite maloniai nustebinti.

Rugpjūčio 21–22 d. vyks kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“.

7. Pažaislio vienuolyno kiemas, Kaunas. Architektūrinio šedevro – Pažaislio vienuolyno – apsuptas kiemas dėl savo ypatingos auros bet kuriam čia vykstančiam renginiui prideda nemenką papildomą pliusą. Tai yra viena daugiausiai renginių lauke šią vasarą pasiūlysiančių erdvių, tačiau ne mažiau nei čia vykstantys renginiai įdomus ir pats vienuolyno ansamblis. Į renginį atvykite anksčiau ir susipažinkite su vienu geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje, kuriame vis dar gyvena, juo rūpinasi bei išlaiko vienuolės.

Liepos–rugpjūčio mėnesiais čia vyks tradiciniai Pažaislio liepos alėjos vakarai, kurių metų pasirodymus surengs „Antikvariniai kašpirovskio dantys“, Oresta ir Džilda Vaigauskai, „Graži ir ta galinga“, „Baltas kiras“, Kostas Smoriginas, Rūta Ščiogolevaitė, Linas Adomaitis, Andrius Kaniava ir kiti; taip pat vyks XXV Pažaislio muzikos festivalis.

]]>
lena.pismenikova@gmail.com (Elena R.) Renginiai Mon, 22 Jun 2020 12:54:36 +0300