Trakuose vyks IV tarptautinis viduramžių riterių turnyras

2011-09-23, 02:09
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Rugsėjo 24 d. Trakų salos pilyje vyks IV tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Šiais metais dėl kalavijo susikaus riteriai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos klubų. Turnyre lietuviams ir užsienio svečiams bus parodytos senos XIV a. Lietuvos karybos tradicijos, pristatyta viduramžių Lietuvos kariuomenė.

Šventėje tradiciškai dalyvaus ir Lietuvos kariuomenės Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai su elitine XIV a. kario ginkluote ir ekipuote. Turnyro metu Garbės sargybos kuopos istorinis būrys atliks parodomąją programą, pademonstruos atkurtą XIV a. LDK riterio ekipuotės ir ginkluotės komplektą, senovinius kovos būdus pavieniui ir rikiuotėje, naudojant įvairius atkurtus lietuvių karių ginklus (ilguosius peilius, kovos kirvį, ietis ir kalavijus).
Lietuvai atstovausiantys riteriai sieks pademonstruoti, jog viduramžiais iškilusi Lietuvos didvalstybė turėjo narsius ir gerai kario amatą išmanančius kovotojus, aukšto lygio ginkluotę ir jos gamybos technologijas. Jų apranga bus su išskirtine lietuviška atributika – Lietuvos valstybės simboliu – Gediminaičių stulpais. Jais pažymėti bus ir riterių skydai bei tunikos.
Turnyro nugalėtojui bus įteiktas Lietuvos kariuomenės vado prizas – kalavijas, kurį nukaldino žinomi Lietuvos ginklakaliai meistrai Stankai: tėvas Algirdas ir sūnūs Martynas ir Mindaugas. Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojai bus apdovanoti tų pačių kalvių nukaldintais kovos kirviu ir durklu. Pernykščiame turnyre pagrindinį prizą – kalaviją – iškovojo riteris Rolandas iš Ukrainos klubo „Rosiči“.
Lietuvos kariuomenės vado prizas – kalavijas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomo XIII a. Desiukiškių kalavijo, rasto 1986 m. Raudonėje, Jurbarko rajone, atitikmuo. Ginklas yra pusantros rankos ilgio, pagamintas iš sluoksniuoto plieno, rankena – medinė, dengta oda, buoželė inkrustuota pagal XIV a. lietuvišką ornamentiką. Kalavijo svoris –1,4 kg, ilgis – 105 cm, makštys – medinės iš dviejų dalių, dengtos versta oda, kabinamos skeltu diržu ant juosmens.
Viduramžių riterių turnyras – ne tik riterių kovos. Jo metu taip pat vyks „Viduramžių pasiuntinių“ senovinio šokio studijos pasirodymas. Šokėjams akomponuos senovinės muzikos ansamblis „Alta Danza“. Taip pat vyks šaudymo iš lanko varžybos, kurias organizuos lankininkų klubas ,,Strėlė“.
Jau tradicija tapusį riterių turnyrą Trakų salos pilyje rengia Trakų istorijos muziejus, Lietuvos kariuomenė ir Trakų pilies brolija „Viduramžių pasiuntiniai“.
Viduramžiais pėsčiųjų ir raitų riterių turnyrai būdavo rengiami feodalų iniciatyva pilyse ir mugėse. Į kautynes atvykdavo tiek kalavijo profesionalai – karų ir kautynių veteranai, tiek ir jauni, šlovės bei turtų trokštantys vyrai. Riterių turnyruose buvo kaunamasi dėl įvairių priežasčių – piniginių prizų, šlovės, siekiant apginti nugalėtojo reputaciją arba išgarsėti.
Šiandien viduramžių riterių turnyrų ir kautynių rekonstrukcijos labai populiarios Europos valstybėse. Turnyrai rengiami kartu su žemių bei miestų ir miestelių šventėmis, siekiant atkreipti gyventojų ir lankytojų dėmesį į istorijos paveldą ir tradicijas. Dažnai turnyrus globoja senosios aristokratų ir monarchų giminės.

 
Turnyro programa (šeštadienis, rugsėjo 24 d.):

16.00           IV tarptautinio viduramžių riterių turnyro atidarymas, riterių pristatymas
16.10           I pogrupio riterių kovos
16.50           Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių su XIV a.šarvais parodomoji programa.
17.00           II pogrupio riterių kovos
17.40           Karybos rungtys žiūrovams
18.00           IV tarptautinio viduramžių riterių turnyro finalinės kovos
18.45           IV tarptautinio viduramžių riterių turnyro nugalėtojų apdovanojimas  
19.00            Masinės riterių kautynės
19.15            Turnyro uždarymas, padėka riteriams

                                                                                 
Kiti Trakuose vykstantys renginiai:                                                                                             

Turistinio sezono uždarymo šventė „Tegyvuoja Trakai“

19.00           Koncertas apžvalgos aikštelėje priešais Trakų salos pilį.  
21.00           Šviesos ir muzikos spektaklis „Trakų legendos“ bei „Laivų mūšis“ Galvės ežere.   

www.kam.lt
www.lvcom.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24