Politika http://l24.lt Fri, 23 Mar 2018 05:01:23 +0200 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt LLRA-KŠS siūlo padidinti išmokas vaikams http://l24.lt/lt/politika/item/237625-llra-kss-siulo-padidinti-ismokas-vaikams http://l24.lt/lt/politika/item/237625-llra-kss-siulo-padidinti-ismokas-vaikams Asociatyvinė iliustracija

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, siūlo jau kitais metais skirti 60 eurų išmoką už kiekvieną auginamą vaiką, o nuo 2020 metų – ne mažiau kaip 120 eurų.

Tokį pasiūlymą Išmokų vaikams įstatymo pakeitimo projektui įregistravo Seimo LLRA-KŠS frakcija, siekiant paskatinti šeimas turėti daugiau vaikų.

„Demografiniai tyrimai atskleidžia grėsmingą tendenciją - norimas turėti vaikų skaičius nukrito žemiau kartų pasikeitimą užtikrinančio gimstamumo rodiklio. Tokia situacija ir prognozės verčia susirūpinti gimstamumo mažėjimo problema Lietuvoje ir nedelsiant ieškoti atitinkamų sprendimų. Jungtinių Tautų skaičiavimais, šio šimtmečio pabaigoje Lietuvoje liks tik 2,453 mln. gyventojų, tačiau, žiūrint iš šių dienų perspektyvos, kai nepalankių gimstamumo, mirtingumo, migracijos rodiklių ir pokyčių komplektas lemia labai sparčius, Europoje ir visame pasaulyje vienus sparčiausių, Lietuvos populiacijos nykimo tempus, padėtis atrodys dar liūdniau“, – sako frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Nuo 2018 m. PNPD mechanizmas buvo panaikintas, vietoje jo kas mėnesį skiriama 30 eurų išmoka už kiekvieną vaiką.

„Didelė dalis šeimų dėl PNPD panaikinimo nuo 2018 m. gauna mažesnį darbo užmokestį. Sumažėjimas kompensuojamas naujai atsiradusia išmoka vaikui, tačiau galutinės šeimos pajamos nepadidėjo“, – sako pasiūlymo autoriai.

Projekto įgyvendinimui lėšas užtikrins, jų teigimu, akcizo tabakui ir dyzeliniam kurui padidinimas.

LLRA-KŠS jau kelerius metus siūlo skirti didesnį dėmesį šeimos politikai Lietuvoje. Partija yra įstatymo projektų, remiančių šeimas, tokių kaip išmokos vaikams, Šeimos kortelės ar nemokami vaistų senjorams, autorė.

]]>
ivona@manopastas.lt (Ivona K.) Politika Wed, 21 Mar 2018 13:13:39 +0200
Pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva patyrė fiasko http://l24.lt/lt/politika/item/237439-pirmalaiki-seimo-rinkim-iniciatyva-patyre-fiasko http://l24.lt/lt/politika/item/237439-pirmalaiki-seimo-rinkim-iniciatyva-patyre-fiasko Pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva patyrė fiasko

Pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva patyrė fiasko. Antradienį parlamentarai atmetė siūlymą paskelbti pirmalaikius rinkimus šių metų birželio 3 d.

Už tokių rinkimų surengimą balsavo 52 Seimo nariai, prieš buvo 57, susilaikė 11 Seimo narių. Parlamentarai nesutiko, kad projektas būtų tobulinamas ir 71 balsu jis buvo atmestas.

Seimo narys Povilas Urbšys mano, kad Seimas paslydo ant parlamentaro Mindaugo Baščio apkaltos, tačiau tie, kurie „inspiruoja nutarimą dėl priešlaikinių rinkimų turi savanaudiškus politinius interesus“.

Priešlaikiniai Seimo rinkimai, parlamentaro Mindaugo Puidoko nuomone, sustabdytų gyvybiškas svarbias reformas. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad jie kainuotų apie 8,5 milijono eurų.

Nutarimo projekte, kurį parėmė 49 Seimo narių grupė, konstatuojama, kad šiurkščiai pažeidusio Konstituciją ir sulaužiusio priesaiką Seimo nario M. Basčio nepavykusios apkaltos procedūra diskreditavo Seimo kaip tautos atstovybės vardą.

Atmestame dokumento projekte pažymima, kad „Seimo valdančiosios daugumos lyderiai organizavo neteisėtus slapto Seimo narių balsavimo kontrolės būdus, taip pažeidė balsavimo slaptumo ir laisvo Seimo nario mandato principus ir todėl prarado Konstitucijos suteiktą teisę atstovauti tautai“.

Nutarimo projekte, kuris nesulaukė pritarimo, teigiama, kad „šiuo metu Lietuvą yra ištikusi parlamentinė krizė, kurią gali išspręsti tik pirmalaikiai Seimo rinkimai“.

Įstatymas numato, kad pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma, arba juos skelbia Respublikos Prezidentas Konstitucijos 58 straipsnio antrojoje dalyje numatytais atvejais. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo. Respublikos Prezidento dekrete dėl eilinių Seimo rinkimų, Seimo nutarime ar Respublikos Prezidento dekrete dėl pirmalaikių Seimo rinkimų turi būti nurodoma naujo Seimo rinkimų diena.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Politika Tue, 20 Mar 2018 14:59:43 +0200
Dar daugiau pinigų siūloma skirti gynybos finansavimui http://l24.lt/lt/politika/item/237409-dar-daugiau-pinig-bus-skiriama-gynybos-finansavimui http://l24.lt/lt/politika/item/237409-dar-daugiau-pinig-bus-skiriama-gynybos-finansavimui Dar daugiau pinigų siūloma skirti gynybos finansavimui

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT), apeliuodama į geopolitinę situaciją ir galimas socialines įtampas šalies viduje, pasiūlė 2019 m. gynybai skirti 2,05 proc. BVP.

Tačiau po VGT pasitarimo prakalbta, kad išlaidos gynybai turėtų būti palaipsniui didinamos ir 2030 metais pasiekti 2,5 proc. BVP.

Pasak Prezidentės, išliekant sudėtingai saugumo ir grėsmių padėčiai regione, reikalingas tęstinis Lietuvos ginkluotojų pajėgų modernizavimas, tinkamas kovinių vienetų aprūpinimas logistiniais ir kitais būtinais pajėgumais bei investicijos į priimančiosios šalies infrastruktūrą.

Atsižvelgdama į valstybės gynybos poreikius ir finansines galimybes, VGT nusprendė 2019 m. biudžete krašto apsaugai skirti ne mažiau negu 2,05 proc. šalies BVP.

Taip pat nuspręsta nuosekliai didinti gynybos finansavimą, kad 2030 m. jis būtų ne mažesnis nei 2,5 proc. šalies BVP. O jei susiklostytų ypatinga saugumo situacija, gynybos finansavimas gali būti ir didesnis.

VGT pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pateiktam Lietuvos kariuomenės principinės struktūros ir ribinių skaičių 2019 ir 2024 metais įstatymo projektui.

Po VGT posėdžio Prezidentės vyriausioji patarėja nacionalinio saugumo klausimais Živilė Šatūnienė pabrėžė, kad saugumo situacija regione ir toliau išlieka įtempta, todėl būtina toliau stiprinti šalies gynybos pajėgumus ir užtikrinti, kad Lietuvos kariuomenės modernizacija tęstųsi.

„Atsižvelgdama į tai Valstybės gynimo taryba nusprendė, kad Lietuvos gynybos išlaidos atsižvelgiant į finansines galimybes palaipsniui bus didinamos pasiekiant, kad 2030 metais jos būtų ne mažesnės nei 2,5 proc. BVP“, - akcentavo Prezidentės patarėja.

Valstybės gynimo taryba nusprendė, kad 2019 metais KAM asignavimams bus skirta nemažiau nei 2,05 procento nuo šalies BVP. Tai turėtų užtikrinti pačius būtiniausius Lietuvos ginkluotojų pajėgų modernizavimo poreikius ir nekelti papildomų įtampų bei konfliktų visuomenėje.

VGT taip pat buvo svarstyta principinė kariuomenės struktūra ir ribiniai skaičiai 2019 ir 2024 metais. Pritarta KAM pateiktam įstatymo projektui, pavasario sesijoje jis bus teikiamas svarstyti Seimui.

VGT pasiūlė 2019 m. gynybai skirti 2,05 proc. nuo BVP. Tokia gynybai skiriama BVP dalis, anot Ž. Šatūnienės, turėtų užtikrinti pačius būtiniausius Lietuvos ginkluotojų pajėgų modernizavimo poreikius ir nekelti papildomų įtampų bei konfliktų visuomenėje.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis po VGT posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad turi būti toliau intensyviai tęsiamas kariuomenės modernizavimas. Pagrindiniai projektai, anot ministro, yra pėstininkų kovos mašinų haubicų ir priešlėktuvinės gynybos bei brigados „Žemaitija“ modernizacijos projektai.

Kalbėdamas apie finansavimo prioritetus R. Karoblis akcentavo tris pagrindinius siekius. Pirmiausia, pasak ministro, tai yra siekis, kad Algirdo ir Birutės batalionai kuo greičiau atitiktų NATO standartus.

Ministras atkreipė dėmesį ne tik į tai, kad turėtų būti stiprinama kariuomenės ugnies galia, bet ir į tai, kad būtina stiprinti logistiką.

„Turi būti stiprinama infrastruktūra, kuri būtina tiek naujai karinei jėgai priimti, tiek atsargoms, koviniams komplektams saugoti“, - kalbėjo R. Karoblis.

Antrasis prioritetas - kario kokybė ir kario ginkluotė. R. Karoblis akcentavo, kad būtina užtikrinti tokią ginkluotę, kuri leistų kariui kautis bet kokiu oru ir bet kokiu paros metu.

Galiausiai trečiasis prioritetas - užtikrinti pakankamą į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų priėmimą.

R. Karoblis teigė, kad artimiausioje ateityje yra numatomas ir tam tikras kariuomenės augimas, o galutinis šauktinių skaičius, kurių šiuo metu yra 3850, priklausys nuo realių poreikių ir nuo infrastruktūros. Ministras priminė, kad šauktinių skaičiaus riba, nustatyta šiems ir ateinantiems metams, svyruoja nuo 3800 iki 4000.

Prezidentė kovo 6 d., po susitikimo su Seimo valdyba, paragino politikus grįžti prie diskusijų dėl partijų susitarimo dėl gynybos finansavimo užtikrinimo. D. Grybauskaitė teigė, kad reaguojant į Rusijos Prezidento pasisakymus bei „Iskander“ raketų dislokaciją Kaliningrade, išlieka būtinybė stiprinti gynybą. Prezidentė tą kartą pabrėžė pati sieksianti, kad sprendimus dėl gynybos finansavimo užtikrinimo priimtų ir Valstybės gynimo taryba.

Šiuo metu politikai diskutuoja, ar finansavimą krašto apsaugai reikia didinti toliau. Lietuvos partijos nesutaria, ar Lietuva, pasiekusi 2 proc. BVP finansavimo gynybai lygį, turėtų sustoti, ar išlaidas didinti toliau - iki 2,5 proc. BVP.

Konservatoriai teigia, kad Lietuva, atsižvelgdama į kylančias grėsmes ir saugumo poreikius, turi nuosekliai didinti gynybos finansavimą ir pasiekti 2,5 proc. BVP ribą.

Tuo tarpu socialdemokratai ragina sustoti ties 2 procentais ir orientuotis į socialines valstybės problemas.

Aiškią poziciją, kad išlaidos gynybai neviršytų NATO įsipareigojimų ribos, yra pareiškęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas. Vasario mėnesį naujienų agentūrai ELTA politikas kalbėjo, kad augančios ekonomikos vaisiai turėtų būti nukreipti socialiniai atskirčiai mažinti.

„Diskusijoje dėl visuotinės privalomos karo tarnybos socialdemokratų nuomonė gali skirtis nuo konservatorių, Vyriausybės ir „valstiečių“. Mes didinti gynybai finansavimo nesame linkę. NATO įsipareigojimai yra šventa, o mūsų tikslas yra atitikti NATO įsipareigojimus. Bet ekonominis augimas, mūsų galva, ir jo vaisiai turi būti nukreipti į kitų nacionalinio saugumo rizikų valdymą ir problemų sprendimą“, - kalbėjo G. Paluckas.

Lietuva 2018 m. pirmą kartą krašto apsaugai skiria 2 proc. BVP - 873 mln. eurų.

Valstybės gynimo taryba, į kurią įeina Prezidentas, Ministras Pirmininkas, Seimo Pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas, pagal Konstituciją svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Politika Tue, 20 Mar 2018 12:48:30 +0200
Seime – nauja komisija http://l24.lt/lt/politika/item/237188-seime-nauja-komisija http://l24.lt/lt/politika/item/237188-seime-nauja-komisija Seime – nauja komisija

Nepaisant kai kurių Seimo narių siūlymo nesteigti naujų parlamentinių komisijų, Seime atsirado dar viena nauja - Sveikos gyvensenos komisija.

Komisijoje dirbs 9 Seimo nariai: Kęstutis Bartkevičius, Simonas Gentvilas, Dainius Kepenis, Algimantas Kirkutis, Andrius Kupčinskas, Kęstutis Masiulis, Artūras Skardžius, Zenonas Streikus, Gediminas Vasiliauskas.

Naujos komisijos sudarymo priešininkai kvietė mažinti biurokratiją ir pagalvoti apie Seimo administracinių resursų taupymą. Beje, Seimo Sveikatos reikalų komitete yra įkurtas Sveikatos tausojimo ir stiprinimo reikalų pakomitetis. Jam vadovauja Seimo narys Algimantas Kirkutis.

Seimas nutarė sudaryti komisiją, atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos pabrėžiamą sveikos gyvensenos reikšmę žmogaus ir visuomenės sveikatai. Ji sieks įgyvendinti sveikos gyvensenos veiksmingą, tarpdisciplininę ir integruotą politiką. Pagal kompetenciją komisija derins ir kontroliuos atsakingų už sveikos gyvensenos įgyvendinimą institucijų veiklą, užtikrinant jų bendradarbiavimą. Ši komisija taip pat vykdys parlamentinę kontrolę.

Komisija turėtų užtikrinti koordinuotus ir kryptingus teisėkūros veiksmus valstybės sveikos gyvensenos politikos srityje. Ji rūpinsis sveikos ir subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo ir grūdinimosi, racionalios darbo ir poilsio kaitos, psichoemocinio stabilumo, asmens higienos ir kūno priežiūros, žalingų įpročių prevencijos, sveikos ir saugios aplinkos reikalais.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Politika Mon, 19 Mar 2018 07:20:36 +0200
S. Skvernelis laikosi savo: ne protesto akcijomis reikia spręsti politines problemas http://l24.lt/lt/politika/item/236801-s-skvernelis-laikosi-savo-ne-protesto-akcijomis-reikia-spresti-politines-problemas http://l24.lt/lt/politika/item/236801-s-skvernelis-laikosi-savo-ne-protesto-akcijomis-reikia-spresti-politines-problemas S. Skvernelis laikosi savo: ne protesto akcijomis reikia spręsti politines problemas

Premjeras Saulius Skvernelis sakosi esąs toliau nuoseklus ir teigia, kad ne piliečių protestais reikia siekti spręsti svarbiausius klausimus. S. Skvernelis taip pat pabrėžė, kad ketvirtadienį į akciją „Mes kaltinam“ susirinkusi gausi protestuotojų minia daugiausia atstovavo vienai politinei srovei.

Visgi, komentuodamas delfi.lt konferencijoje prie Seimo vykusį protestą, S. Skvernelis sakėsi palaikąs piliečių demokratines iniciatyvas.

„Sveikinu visuomenės norą naudotis vienu iš didžiausių demokratijos privalumų, laisvai organizuoti taikius mitingus ir reikšti poziciją, bet manau, kad svarbiausi klausimai yra sprendžiami galiausiai vis tiek Vyriausybėje ir parlamente“, - pabrėžė Premjeras.

Atsakydamas, kodėl pats nedalyvavo mitinge, S. Skvernelis teigė, kad protestas vyko Seimo atsakomybės ribose. Premjeras teigė nebijantis minios nušvilpimo, tiesiog manantis, kad tokiame renginyje neturėtų dalyvauti visi valstybės vadovai.

Galiausiai Premjeras nepatikėjo, kad susirinkusi minia reprezentavo Lietuvos balsą ir nepasitenkinimą. Anot S. Skvernelio, sprendžiant pagal reakcijas, susirinkę protestuotojai daugiausia atstovavo politinę dešinę.

Premjeras ne kartą yra išsakęs nuomonę, kad nepritaria politinių klausimų sprendimui rengiant mitingus ir kitokias protesto akcijas. Premjeras kartą davė suprasti, kad ne valdžios politika nusivylę piliečiai, bet interesų turintys politikai organizuoja tokias akcijas.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje S. Skvernelis, kalbėdamas apie atlyginimų kėlimą sveikatos sistemoje dirbantiems žmonėms, teigė, kad gydytojų streikų vyriausybė netoleruos. Komentuodamas Lietuvos medikų sąjūdžio ketinimus atlyginimų didinimo išsireikalauti, Premjeras teigė, kad tokia šantažo forma vyriausybės tikrai nepaspausi. „Jeigu kažkas bando grasinti įvairiais streikais - tai kelias neperspektyvus“, - „Žinių radijui“ sakė Premjeras.

Galiausiai 2018 m. sausio pradžioje medikams suorganizavus protesto akciją, Premjeras teigė, kad medikų mitingu bando pasinaudoti socialdemokratai ir jų pirmininkas Gintautas Paluckas. Tuomet S. Skvernelis pareiškė, kad medikų protestas yra būdas pasirodyti politinėms jėgoms.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Politika Fri, 16 Mar 2018 12:15:44 +0200
Sprendimas dėl užtvindytų gatvių Zujūnų seniūnijoje http://l24.lt/lt/politika/item/236627-sprendimas-del-uztvindyt-gatvi-zujun-seniunijoje http://l24.lt/lt/politika/item/236627-sprendimas-del-uztvindyt-gatvi-zujun-seniunijoje Sprendimas dėl užtvindytų gatvių Zujūnų seniūnijoje

Trečiadienį Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Vilniaus rajono ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, į kurį buvo pakviesti atsakingų tarnybų, įstaigų bei administracijos padalinių atstovai. Posėdyje aptarti galimi sprendimo būdai dėl pavasario atlydžio metu užtvindomų gatvių.

Operatyviai reaguojant į Zujūnų seniūnijos gyventojų prašymus, posėdžio metu buvo sprendžiama gatvių užtvindymo problema Gelažių, Žaliojoje, Sodų ir Vilties gatvėse, Zujūnų k.

Pavasarinio atlydžio vandeniu užliejamų gatvių problemai Zujūnų seniūnijoje spręsti yra numatytos ir patvirtintos biudžeto lėšos. Jau šiais metais planuojama įrengti paviršinio vandens infiltracinius šulinius Zujūnų kaime, Gelažių ir Žaliojoje gatvėse. Šiems darbams atlikti Savivaldybė suplanavusi 30 tūkst. Eur. Lietaus kanalizacijos projektavimui ir statybai Sodų ir Vilties gatvėse, Zujūnų k. numatyta 170 tūkst. Eur.

Laikinas kelių ir gatvių užtvindymo problemos sprendimas – specialios technikos panaudojimas susikaupusiam vandeniui išsiurbti, pasitelkiant į pagalbą ir Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.

Minėtų gatvių tankus užstatymas, gyventojų sklypų reljefo keitimas, kraštovaizdžio tvarkymas bei kiti veiksniai lėmė, kad žemiau esančiuose gatvėse (daubose) didesnio lietaus bei pavasario atlydžio metu pradeda kauptis didesnis kiekis lietaus vandens, o tai labai apsunkina eismo sąlygas minėtose gatvėse.

Komisijos posėdžio metu taip pat buvo aptarti komunalinių tarnybų, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasirengimo pavasariniam potvyniui klausimai, įvertintas jų parengimas vykdyti darbus susidariusiai situacijai išspręsti.

Vilniaus rajono savivaldybė informuoja, kad gyventojai, susidūrę su užtvindytų gatvių ir kelių problema, gali kreiptis į atitinkamas Vilniaus rajono seniūnijas arba skambinti bendros pagalbos telefonu 112.

vrsa.lt

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Politika Thu, 15 Mar 2018 12:59:52 +0200
2020 metais liks tik vienas pagalbos numeris http://l24.lt/lt/politika/item/236540-2020-metais-liks-tik-vienas-pagalbos-numeris http://l24.lt/lt/politika/item/236540-2020-metais-liks-tik-vienas-pagalbos-numeris 2020 metais liks tik vienas pagalbos numeris

Vyriausybė po pasitarimo pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam ir suderintam Bendrojo pagalbos centro (BPC) modernizavimo planui - 2020 metais liks tik vienas pagalbos numeris.

Pagal numatytą ir etapais vykdomą planą numatoma modernizuoti BPC įrangą, sukurti aiškius tarnybų bendradarbiavimo algoritmus. Taip pat numatoma, kad skubią pagalbą bus galima iškviesti vienu numeriu - 112. Dabar veikiantį atskirą greitosios pagalbos iškvietimo numerį pakeistų medicinos konsultacijų linija.

Pasak vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, planu siekiama užtikrinti, kad gyventojams gerėtų teikiama paslauga, atsirastų bendras aptarnavimo standartas, trumpėtų laikas, per kurį suteikiama pagalba.

„Taip pat norime pasiekti, kad specialistai nebegaištų laiko konsultuodami žmones, jei jiems nereikia skubios pagalbos, nes dėl to užstringa skambučiai žmonių, kuriuos išties ištiko rimta bėda. Sutarėme su Sveikatos apsaugos ministerija, kad turi atsirasti atskira linija, kuria būtų teikiamos medicininės konsultacijos. Panaši konsultacijų linija ypač pasiteisino policijoje“, - aiškina vidaus reikalų ministras.

Siekiant efektyvesnio, kokybiškesnio ir ekonomiškesnio BPC ir pagalbos tarnybų bendradarbiavimo bus peržiūrėtas ir naujai nustatytas BPC ir visų pagalbos tarnybų operatyvios sąveikos mechanizmas, sąlygos bei bendradarbiavimo ypatumai, priimant pranešimus apie pagalbos poreikį, juos perduodant pagalbos tarnybų pajėgoms ir vykdant jų valdymą. Informacijos perdavimas iš BPC į tarnybas sutrumpėtų apie 20-60 sekundžių.

Sudarius aiškų algoritmą, prie sistemos atsiras galimybė jungtis ir kitoms tarnyboms - Valstybės sienos apsaugos tarnybai, savivaldybių viešosios tvarkos skyriams.

Optimizavus dabar tarnybų naudojamas skirtingas IT sistemas, pasirinkus vieningą modelį, sumažės aptarnavimo ir reikalingo nuolatinio atnaujinimo kaštai.

Taip pat numatoma didinti BPC operatorių darbo užmokesčio fondą, į dispečerines pritraukti dirbti didelę patirtį turinčius į ankstyvą pensiją išėjusius pareigūnus.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Politika Thu, 15 Mar 2018 09:28:21 +0200
Jaunoms šeimoms – pagalba įsigyjant būstą http://l24.lt/lt/politika/item/236459-jaunoms-seimoms-pagalba-isigyjant-busta http://l24.lt/lt/politika/item/236459-jaunoms-seimoms-pagalba-isigyjant-busta Jaunoms šeimoms – pagalba įsigyjant būstą

Vyriausybės posėdyje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms. Projekto tikslas – skirti subsidiją jaunoms šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą regionuose. Taip siekiama mažinti emigraciją, gerinti demografinę šalies situaciją bei stiprinti regionus.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad šis sprendimas tiesiogiai atliepia vienus svarbiausių Vyriausybės prioritetų. „Remti šeimas, skatinti gimstamumą bei padėti jauniems žmonėms įsitvirtinti mūsų šalyje, kad nereikėtų žvalgytis svetur – toks yra mūsų tikslas. Tuo pačiu siekiame stiprinti regionus, pritraukti į juos daugiau jaunų žmonių. Stiprūs, gyvybingi regionai ir aprūpintos bei stabilios šeimos yra vieni svarbiausių mūsų prioritetų“, – sako premjeras S. Skvernelis.

Projektu siūloma pajamų ir turto finansinę paskatą (subsidiją būsto kredito daliai apmokėti) skirti jaunoms (abu sutuoktiniai ne vyresni kaip 35-erių metų) šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą regionų teritorijoje. Subsidija nebūtų skiriama įsigyjant būstą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Druskininkų, Neringos ir Trakų miestuose bei dalyje Palangos miesto. Priklausomai nuo vaikų skaičiaus, subsidija galės sudaryti nuo 15 iki 30 proc. būsto vertės, kuomet būsto kredito suma neviršija 87 tūkst. eurų. Projektu būtų leista iki 15 proc. būsto kredito sumos panaudoti žemės sklypui pirkti, o subsidiją – pradiniam įnašui padengti. Jaunos šeimos būtų įpareigotos grąžinti subsidiją, jeigu už kreditą įsigytą būstą norima perleisti kito asmens nuosavybėn per pirmus 10 metus nuo būsto įsigijimo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, tai – svarus žingsnis pagalbos šeimoms srityje. Laukia dar ir visas pluoštas naujovių šeimoms, numatytų Šeimos stiprinimo įstatyme, numatomas ir „vaiko pinigų“ didinimas kitąmet, taip pat kompleksinės pagalbos šeimoms plėtra visoje šalyje bei kitos priemonės.

„Šiuo žingsniu remsime jaunas šeimas įsigyjant pirmąjį būstą – 15 procentų būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos galės sulaukti jaunos šeimos, neauginančios vaikų, 20 procentų būsto kredito sulauks jaunos šeimos, auginančios vieną vaiką, 25 procentus – auginančios 2 vaikus, na, o 30 procentų būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos bus subsidijuojama jaunoms šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų. Ši parama galios ir šeimoms, auginančioms vaikus, kai vaikams nustatyta nuolatinė globa“, – sako L. Kukuraitis.

Šiemet numatyta suteikti subsidiją 115 jaunų šeimų. Tam prireiks 2 mln. eurų. 2019 m. poreikis – 10,1 mln. eurų, už kuriuos bus suteikta subsidijų 590 jaunų šeimų. Jeigu įstatymui pritars Seimas, jis įsigalios 2018 m. liepos 1 d.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Politika Wed, 14 Mar 2018 15:15:53 +0200
M. Bastys traukiasi iš Seimo http://l24.lt/lt/politika/item/236423-m-bastys-traukiasi-is-seimo http://l24.lt/lt/politika/item/236423-m-bastys-traukiasi-is-seimo M. Bastys traukiasi iš Seimo

Konstituciją pažeidęs Seimo narys Mindaugas Bastys traukiasi iš Seimo. Jis tikina, kad antradienį nepavykusi apkalta įrodė jo tiesą, todėl gali „ramiai pasitraukti“.

„Tokioje situacijoje yra itin sudėtinga dirbti. (...) Garbingai pasitraukiu iš Seimo“, - spaudos konferencijoje trečiadienį pareiškė M. Bastys.

Jis teigia, kad prašymas Vyriausiajai rinkimų komisijai bus parašytas artimiausiu metu.

Spaudos konferencijoje M. Bastys tikino, kad tai, jog Seimui slaptu balsavimu nepavyko pašalinti iš parlamento, rodo, kad jis įrodė savo tiesą ir tikina, jog prieš jį „sukurpta politinė byla“.

„Man svarbu buvo įrodyti tas, kas buvo bandoma parodyti. Pasirinkau tą kelią sudėtingesnį, sunkesnį kaip žmogui. Tikiuosi, man pavyko tai įrodyti“, - sakė jis.

Nepašalintas apkaltos būdu, M. Bastys turi galimybę toliau dalyvauti rinkimuose į Seimą. Jis tikino, kad liks kairiųjų pažiūrų ir toliau dalyvaus politikoje, tačiau, kol kas nesako, ar dalyvaus po jo pasitraukimo iš Seimo būsimuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje Šakiuose.

„Šiandien turiu galimybę spręsti, ką daryti. (...) Iš tiesų į šį klausimą atsakyti dar negaliu, svarstysiu dar“, - teigė M. Bastys.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Politika Wed, 14 Mar 2018 12:15:09 +0200
S. Skvernelis inicijuos Konstitucijos pataisas http://l24.lt/lt/politika/item/236372-s-skvernelis-inicijuos-konstitucijos-pataisas http://l24.lt/lt/politika/item/236372-s-skvernelis-inicijuos-konstitucijos-pataisas S. Skvernelis inicijuos Konstitucijos pataisas

Premjeras Saulius Skvernelis žada inicijuoti Konstitucijos pataisas, kurios leistų Seimo narį pašalinti iš Seimo Konstitucinio Teismo sprendimu.

„Kaip Seimo narys rinksiu parašus ir registruosiu Konstitucijos pataisas, kurios numatys, jog Konstitucinio Teismo sprendimo pakanka Seimo narį apkaltos būdu pašalinti iš Seimo. Dėl to papildomai balsuoti Seime nėra jokio reikalo“, - savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Ministras Pirmininkas.

Anot jo, tai leistų išvengti „panašių gėdingų situacijų“ kaip antradienį, kai pritrūko parlamentarų balsų iš Seimo pašalinti Mindaugą Bastį. Be to, jis paragino M. Bastį trauktis iš Seimo.

„Nepagarba pagrindiniam šalies įstatymui ir Konstituciniam Teismui negali būti toleruojama. Jokiomis aplinkybėmis. Negali būti net kalbos apie Mindaugo Basčio dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje. Patį M. Bastį raginu trauktis iš Seimo savo noru. Nedelsiant“, - ragina S. Skvernelis.

Per Seime vykusį slaptą balsavimą už tai, kad M. Bastys būtų pašalintas iš Seimo, balsavo 72 parlamentarai, 21 buvo prieš, 24 Seimo nariai susilaikė, 11 balsalapių buvo sugadinta.

Opozicija dėl tokio balsavimo kaltina „valstiečius“, tačiau pastarieji atkerta neatmetantys galimybės, kad būtent opozicija tyčia nebalsavo už M. Basčio pašalinimą.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Politika Wed, 14 Mar 2018 09:15:29 +0200