Į misiją Afganistane išlydėta nauja Lietuvos karių pamaina

2012-10-19, 06:22
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Spalio 18 d. Vilniuje, Valdovų rūmų kiemelyje, į tarptautinę misiją Afganistane išlydėti Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šešioliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-16) kariai.

„Jums teks nelengva užduotis – ne tik susidurti su atšiauriomis sąlygomis Afganistane žiemą, tačiau jūs taip pat turėsite ruoštis, kad 2013 metais Lietuva garbingai baigtų patikėtą užduotį ir perduotų atsakomybę už saugumą Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms“, - sakė R. Juknevičienė, pabrėžusi, kad Lietuvos karių darbas – ypatingai vertinamas sąjungininkų.

Kariams sėkmės linkėdamas laikinai Lietuvos kariuomenės vado pareigas einantis Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis teigė neabejojantis, kad jie susidoros su užduotimis bei dėkojo karių artimiesiems, prisidedantiems prie misijos.

Į Valdovų rūmų kiemelį karių išlydėti taip pat atvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų, kitų kariuomenės padalinių vadovybės atstovai, karių artimieji, draugai.

Jau lapkričio pradžioje į misiją išvykstančios PAG-16 pagrindą sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės (Vilnius) kariai, kita pamainos dalis sudaryta iš kitų kariuomenės dalinių karių – medikų, karo inžinierių, logistikos specialistų, kt.

PAG-16 pamaina buvo pradėta formuoti praėjusių metų rudenį, jos vadu paskirtas KASP 8-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Linas Kubilius. Per dvidešimt tarnybos krašto apsaugos sistemoje metų plk. ltn. L. Kubilius yra tarnavęs įvairiuose kariuomenės padaliniuose, dalyvavo tarptautinėje operacijoje Irake.

Misijai Afganistane išvykstančios pamainos kariai pradėjo ruoštis nuo šių metų pradžios. Dar per atranką tarptautinei misijai kariai turėjo atitikti fizinio pasirengimo, sveikatos ir specifinius kiekvienai pareigybei keliamus reikalavimus. Daugiau nei pusmetį vykusio pasirengimo metu kariai tobulino individualius ir kolektyvinius, kovinio šaudymo, kitus įgūdžius. Per baigiamąjį pasirengimo misijai etapą – vertinamąsias pratybas „PAG-16 iššūkis 2012“ Kazlų Rūdoje – PAG-16 kariai įrodė esantys pasirengę misijai Afganistane.

Kartu su PAG-16 į Afganistaną išvyksta ir Karinių patarėjų ir Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės, Afganistane tiesiogiai bendradarbiausiančios su Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų pareigūnais. Tarp išlydėtų karių – ir Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Vakarų regiono, kuriam priklauso Lietuvos vadovaujama PAG, vadavietėje tarnausiantis Lietuvos karininkas.

Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui, Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai. PAG civilinį elementą sudaro Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus.

PAG-16 – priešpaskutinė Lietuvos karių pamaina, tarnausianti Goro provincijoje. Vyriausybei priėmus sprendimą iki 2013 m. pabaigos išvesti iš Goro provincijos Lietuvos karius, šią misiją užbaigs pasirengimą taip pat jau pradėjusi septynioliktoji Lietuvos karių pamaina.

www.kam.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24