Ekspremjeras apie 100 dienų naujos Vyriausybės. Pernelyg mažai įstatymo projektų

2021-03-12, 08:44
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
asociatyvi iliustracija asociatyvi iliustracija fot. Marian Paliuškevič

Ekspremjeras Saulius Skvernelis sako, kad jį poste pakeitusios Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės darbas per pirmąsias beveik 100 dienų tapo tiesiog tragedija. „Valstiečių“ frakcijai priklausančio politiko teigimu, abejonių kyla tiek dėl ministrų kabineto narių kompetencijos, tiek bendrai dėl esamos atmosferos Vyriausybėje. Be to, svarsto S. Skvernelis, dešiniųjų valdžios darbą ne juokais gali apsunkinti ne tik trapi dauguma Seime, bet ir Prezidentūra. Jo teigimu, tai, kaip šiuo metu konservatoriams ir prezidentui Gitanui Nausėdai sekasi spręsti atstovavimo Europos Vadovų Tarybai (EVT) klausimą labiau primena karą, o ne derybas. Tad, savo dar nesena santykių su prezidentu patirtimi dalijasi S. Skvernelis, Prezidentūra gali surasti instrumentų, kaip apsunkinti neįtikusiems valdantiesiems gyvenimą.

Visgi, teigė ekspremjeras, tolesniam valdančiųjų darbui daugiausiai įtakos turės pandemijos sukelta krizė. „Pandemijos valdymas jau dabar tapo sunkiai suvokiamas ir suprantamas, sprendimai chaotiški, prieštaringi ir dažnai būna nelogiški. Nematoma jokių naujų strategijų, kas buvo žadama ne tik valdant pandemiją, bet ir išeinant iš jos. Matome, kad kiekvieną dieną sklinda vis kitokia informacija“, – sakė S. Skvernelis.

„Vyriausybė dirba beveik šimtą dienų ir jei pažiūrėtume, kaip jai sekėsi su teisėkūra, ką ji pateikė pavasario sesijai – tai yra tragedija“, – teigė politikas. Ekspremjero manymu, dabartinė Vyriausybė pavasario sesiją pasitinka visiškai nepasiruošusi, mat, akcentuoja jis, Seimui pateikta pernelyg mažai įstatymo projektų.
Tuo tarpu ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė dėl opozicijos kritikos dėl neva prasto Vyriausybės pasiruošimo Seimo pavasario sesijai sureagavo vakar vykusiame parlamento posėdyje. Pasak jos, kritika dėl mažo įregistruotų projektų skaičiaus yra nepagrįsta, nes, jos teigimu, daug svarbiau kokybiškai pasiruošti reformoms nei užregistruoti daug įstatymų projektų.

Tačiau S. Skvernelio manymu, mažas pateiktų įstatymų projektų skaičius labiau rodo Vyriausybės narių kompetencijų lygį, o ne valinį sprendimą orientuotis į kokybę. Tai, akcentavo jis, ir yra vienas iš pagrindinių, per beveik 100 darbo dienų išryškėjusių iššūkių šiai Vyriausybei.  Kaip valdančiosios daugumos darbo trūkumą S. Skvernelis įvardino ir sprendimą pavasario Seimo sesijoje nekelti Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimo. Politikas tai regi kaip siekį išvengti valdantiesiems nebepatogių diskusijų. „Vertybiniai įstatymai, kuriuos atskiros partijos eidamos į rinkimus deklaravo, jų Seime nebėra arba jie atidėliojami, stengiantis išvengti diskusijos, kurios yra labai aštrios – taigi bijoma priimti sprendimus“, – teigė buvęs premjeras.

„Iššūkis yra ir tai, kad valdančioji dauguma yra maža. Jiems reikės ieškoti paramos kitur“, – sakė jis ir pažymėjo, kad jo supratimu valdančiosios daugumos pamatų tvirtumas paaiškės jau greitai – kai teks balsuoti dėl įstatymų Seime.

Ekspremjeras teigė iš patirties galįs pasakyti, kad trintis tarp valdančiųjų ir Prezidentūros sukėlęs atstovavimo EVT klausimas taps dar vienu rimtu išbandymu valdantiesiems. S. Skvernelio teigimu, kol kas, panašu, kad Vyriausybės ir Prezidentūros klausimo aiškinimasis labiau primena kovą dėl galios, o ne racionalų dialogą.

„Jeigu mes kalbėtume apie prezidento instituciją, tai jis turi pakankamai įrankių ir galių ne tik nepadėti, bet ir pakenkti valdantiesiems. Prisiminkime tą pačią Narkevičiaus istoriją. Tuomet su Prezidentūra nebuvo rastas sprendimas ir tada prezidentas tiesiog nepaskyrė Luko Savicko ekonomikos ir inovacijų ministru, ilgą laiką ministerija apskritai neturėjo vadovo. Taigi yra tam tikrų poveikio priemonių“, – teigė S. Skvernelis.

Kita vertus konfliktas su valdančiaisiais nuostolių gali atnešti ir prezidentui.„Prezidentas nori juk savo programą taip pat įgyvendinti, ypač kai tai susiję su gerovės valstybe ir ekonominiais sprendimais. Be Seimo nieko nebus. Tokiu atveju programa ir įstatymo projektai gali likti stalčiuje“, – sakė ekspremjeras. „Tokiame galių kare nebus laimėtojo“, – pridūrė.

Pagal  ELTA

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24