R. Tamašunienė: ieškoma sprendimų, kaip atsilyginti už pareigūnų darbą suvaldant krizę

2020-06-12, 11:53
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Rita Tamašunienė Rita Tamašunienė © l24 (M. Paszkowska)

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sutinka, kad koronaviruso krizės laikotarpiu pareigūnai turėjo tikrai didelį darbo krūvį, už kurį, anot jos, buvo atlyginta ir skirti 20 procentų priedai. Ministrė teigia, kad ir toliau yra ieškoma būdų, kaip motyvuoti pareigūnus. Tačiau, pasak ministrės, pareigūnų atlyginimų didinimui turėtų būti naudojamos valstybės, o ne Europos Sąjungos lėšos.

Seimo narys Kęstutis Glaveckas Vyriausybės valandoje vidaus reikalų ministrės klausė, ar nevertėtų papildomai atsidėkoti pareigūnams, ženkliai prisidėjusiems prie koronaviruso krizės suvaldymo, ir skirti jiems papildomų lėšų motyvacijai stiprinti.

„20 proc. atlyginimo padidinimas, kurį jūs numatėte, iš tikrųjų yra ženklus dalykas. Bet galbūt jiems, kaip ir gydytojams, vertėtų bent jau šiuo koronaviruso laikotarpiu ieškoti (papildomų lėšų – ELTA)“, – Vyriausybės valandoje Seime vidaus reikalų ministrės klausė K. Glaveckas.

Seimo narys ministrės taip pat teiravosi, ar ieškant lėšų pareigūnams būtų galima prašyti ir Europos Sąjungos subsidijų.

„Iš tiesų šiuo sudėtingu laikotarpiu pareigūnai turėjo didelį darbo krūvį ir dabar, kol yra ekstremali padėtis, paieškojus su Vyriausybe būtent už koronaviruso situacijoje padidėjusį darbo krūvį, viršvalandžius buvo sumokėta ir skirti 20 procentų priedai“, – teigė R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministrė taip pat priminė apie užregistruotas ir svarstomas užkrečiamųjų ligų kontrolės ir prevencijos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama kilus pandemijai ir išaugus pareigūnų poreikiui bei darbo krūviui numatyti galimybę padidinti darbo užmokestį.

„Šiuo metu su tarnybų vadovais, be abejo, sprendėme dėl dabartinio atlyginimo ir galimybės bent kiek kompensuoti už tą darbą ir indėlį, kurį įdeda kovodami su situacija. Kalbant apie ateitį, tai (siekiame – ELTA) sisteminio požiūrio, taip pat kalbame, rengiame tokį pažangos planą, kaip motyvuoti, kaip padaryti pareigūno profesiją patrauklesnę, vis dar numatant galimybę didinti darbo užmokestį“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Visgi R. Tamašunienė akcentuoja, kad Europos Sąjungos lėšas panaudoti pareigūnų atlyginimų kėlimui būtų neefektyvu, šių lėšų reikėtų skirti pareigūnų aprūpinimui apsaugos priemonėmis bei reikalinga įranga. Pasak ministrės, pareigūnų darbo užmokesčiu turėtų pasirūpinti šalies Vyriausybė.

„Kalbant apie Europos Sąjungos lėšas, galbūt aprūpinimui apsauginėmis priemonėmis, reikalinga įranga ir t.t. tie projektai būtų vertinami efektyviau negu kad subsidijų ar išmokų pavidalu. Man atrodo, Vyriausybė, mes, valstybė, turime pasirūpinti darbo užmokesčiu, o visų kitų priemonių mes, be abejo, galime ieškoti iš Europos Sąjungos lėšų“, – teigė ji.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24