Lietuva ir toliau talkins Ukrainai siekiant narystės ES

2011-09-03, 15:52
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Volodimiru Lytvynu, kuris su vienos dienos darbo vizitu lankosi Vilniuje.

Lietuvos ir Ukrainos parlamentų pirmininkų dvišaliame susitikime kalbėta apie dvišalius valstybių santykius, Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) ryšių ir bendradarbiavimo stiprinimą.

I. Degutienė pažymėjo, kad Lietuva yra ir toliau bus aktyvi Ukrainos bičiulė Europos Sąjungoje ir pagal išgales talkins šiai šaliai suartėjimo su ES procesuose.

„Ukraina ne kartą yra deklaravusi, kad integracija į Europos Sąjungą yra didžiausias užsienio politikos prioritetas, nuo kurio nebus atsitraukta. Savo ruožtu patvirtinu, kad Lietuva remia Ukrainos ir Europos Sąjungos politinį ir ekonominį suartėjimą“, - sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkės ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovo susitikime buvo kalbėta ir apie kliūtis, kurios galėtų sulėtinti Ukrainos sugrįžimo į Europos tautų erdvę procesą.

„Šis suartėjimo procesas turi būti sklandus ir todėl būtina pasiekti, kad jam galinčios trukdyti kliūtys būtų panaikintos. Nebeturi likti abejonių ir neatsakytų klausimų apie procesus Ukrainos vidaus politikoje, valdžios santykius su opozicija. Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas mane patikino, kad demokratijos standartų atitikimas yra principas, kurio Ukraina laikosi siekdama pažangos santykiuose su Europos Sąjunga“, - po susitikimo sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė paragino Ukrainą siekti kuo greičiau pabaigti derybas dėl Ukrainos ir Europos Sąjungos laisvos prekybos sutarties.

„Pirmiausia Ukraina turėtų užbaigti derybas su Europos Sąjunga dėl laisvos prekybos sutarties. Toks žingsnis patvirtintų Ukrainos esminį apsisprendimą siekti gilesnės europinės integracijos ir taptų pirmąja ir pavyzdine laisvosios prekybos sutartimi, pasirašyta Rytų partnerystėje. Manau, kad ši sutartis galėtų padidinti ir Ukrainos tarptautinį autoritetą“, - sakė I. Degutienė.

Šiandien Seimo Pirmininkė ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas taip pat dalyvaus Vilniuje pastatyto paminklo ukrainiečių tautos poetui, dailininkui ir mąstytojui Tarasui Ševčenkai atidengimo ceremonijoje.

Seimo Pirmininkės sekretoriatas

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24