Baltarusija LTV žurnalistę paskelbė „persona non grata“

2011-08-24, 16:23
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Baltarusijos pasieniečiai trečiadienį neįleido į šalį Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) žurnalistės Rūtos Lankininkaitės. Jie pareiškė, kad žurnalistė Baltarusijoje yra paskelbta nepageidaujamu asmeniu ir jai panaikinta viza. Reaguodama į šį įvykį Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) trečiadienio popietę pasiaiškinti išsikvietė Baltarusijos ambasadorių Vilniuje.

Kaip pasakoja R. Lankininkaitė, ji su operatoriumi vyko į Gardiną daryti reportažo apie tai, kokia ten padėtis, kaip gyvena žmonės. „Žinome, kada Baltarusijoje socialinė ir ekonominė padėtis tik blogėja.

Važiavome daryti tiesiog paprasto, gyvenimiško reportažo“, – pasakoja žurnalistė, turinti veikiančią metinę akreditaciją dirbti Baltarusijoje.
Atvažiavus prie pasienio operatoriui Jonui Griškoniui dokumentai buvo sutvarkyti be problemų, tačiau jų iškilo, kai imta tvarkyti pačios R. Lankininkaitės dokumentus.
„Klausimų iškilo dėl manęs, kai jie kompiuteryje pamatė, kad esu įtraukta į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Buvo iškviestas pasienio pats aukščiausias vadas, kuris pasakė, kad man anuliuojama viza, tačiau nepaaiškino motyvų, kodėl taip yra daroma“, – pasakoja žurnalistė ir priduria, kad pačios akreditacijos, kaip jai pavyko sužinoti, Minskas nėra panaikinęs.URM iškvietė ambasadorių pasiaiškinti


Tuo metu dėl neįleistos į Baltarusiją LRT žurnalistės į Užsienio reikalų ministeriją (URM) trečiadienio popietę yra iškviestas pasiaiškinti Baltarusijos ambasadorius Vilniuje Vladimiras Dražinas.
„Užsienio reikalų ministerija laukia ambasadoriaus. Jis [Vl. Dražinas] yra iškviestas“, – lrt.lt patvirtino URM Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Mindaugas Lašas.
URM atstovas pridūrė, kad po susitikimo su Baltarusijos ambasadoriumi Vilniuje bus pateikta išsamesnis komentaras dėl šio incidento.


R. Lankininkaitė: A. Lukašenka ruošiasi spalio 8-osios mitingui


R. Lankininkaitės nuomone, ji tapo nepageidaujamu asmeniu, nes per daug aktyviai pranešinėjo, kas vyksta, bendravo su opozicija, dalyvavo mitinguose, palaikė demokratijos procesus.
„Praėjusią savaitę sužinojau, kad Čekijos TV žurnalistui, kuris dirba Varšuvoje, bet turėjo akreditaciją dirbti ir Minske, Baltarusija neišdavė naujos akreditacijos. Sakyčiau, A. Lukašenkos režimas rengiasi spalio 8 d., kada vyks didysis opozicijos organizuojamas baltarusių susirinkimas, kur ketinama pareikšti nepasitikėjimą A. Lukašenka, nes padėtis – ir socialinė, ir ekonominė, ir visokia kitokia – tik blogėja“, – sako LTV žurnalistė.
R. Lankininkaitė pastebi, kad baltarusiai apie tai pradėjo kalbėti labai atvirai, neliko didelės baimės, kuri buvo prieš metus ar pusantrų: „Kai žmogui per kišenę kerta krizė, jis tada pradeda galvoti apie save, o ne apie režimą“.
Šešerius metus Baltarusijos įvykius nušviečianti LRT žurnalistė birželio pabaigoje Minske vos išvengė arešto. Tuomet per čia vykusį mitingą KGB pareigūnai ją ir televizijos operatorių stipriai apstumdė, nuplėšė nuo mikrofono LRT užrašą ir norėjo suimti.
Prieš 3 savaites Gardine, kada turėjo vykti paskutinis „tylusis“ mitingas, kuris taip ir neįvyko, KGB pareigūnai, anot R. Lankininkaitės, irgi ieškojo kabliukų – „vaikė, neleido filmuoti, aiškino, ką daryti, o ko ne“.


www.lrt.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24