A. Merkel siekia ketvirtos kadencijos, tikimasi jos pergalės

2017-09-24, 12:13
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
A. Merkel siekia ketvirtos kadencijos, tikimasi jos pergalės © Scanpix / Grigoriy Sisoev / Sputnik nuotr.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kaip prognozuojama, laimės sekmadienį vykstančius parlamento rinkimus ir liks poste ketvirtai kadencijai. Tačiau taip pat prognozuojama, kad į parlamentą pirmą kartą per 60 metų pateks ir radikaliausių kraštutinių dešiniųjų pažiūrų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD).

Per savo rinkimų kampaniją A. Merkel pabrėžė, kad per dvylika jos vadovavimo vyriausybei metu šalyje nedarbo lygis smuko iki rekordinių žemumų, ekonomika sparčiai auga, biudžetas yra subalansuotas, auga šalies tarptautinė svarba.

Tai leido jos konservatyviam blokui pirmauti apklausose prieš centro-kairės socialdemokratus, kuriems vadovauja Martinas Schulzas (Martinas Šulcas).

Anksčiau šią savaitę skelbti apklausų rezultatai parodė, kad daug rinkėjų vis dar nepasisprendę. Tarp jų buvo ir 62 metų knygų pardavėjas Bernhardas Sommerfeldas (Bernhardas Zomerfyldas). „Tikrai buvau neapsisprendęs. Nežinojau, už kurią partiją balsuoti. Buvo labai sunku“, – sakė vyras.

Vėsų ir dulksningą rytą Berlyne prie balsadėžių atėjo nedaug žmonių. Sekmadienį Berlyne taip pat vyksta ir kasmetinis maratonas, daugelis gatvių yra užtvertos.

Naujausios apklausos duomenimis už A.Merkel bloką balsuos 34-37 proc. rinkėjų, už socialdemokratus 21-22 proc., už AfD – 10-13 proc.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24