Vilniaus oro uoste atidaryta meno ir potyrių galerija

2019-12-04, 18:00
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Vilniaus oro uoste atidaryta meno ir potyrių galerija M. Jaugelavičiaus nuotr.

Šį trečiadienį Vilniaus oro uosto išvykimo salėje pristatyta nauja erdvė keleiviams – meno ir potyrių galerija AMRES ART. Susipažinti su ekspozicija keliautojai galės išvykimo zonoje, praėjus aviacinio saugumo patikrą, prie A2 laipinimo vartų. Tikimasi, kad laukiantieji savo skrydžio netruks atrasti pramogą ir pamėgti naują erdvę.

Apsilankyti meno ir potyrių galerijoje visi išvykstantys keleiviai galės nemokamai, informuojama pranešime spaudai. AMRES ART erdvėje pristatomas vaizdinių, kvapų ir tekstūrų pasaulis, pripildytas pojūčiais. Lankytojai turės galimybę ne tik žiūrėti į eksponuojamus kūrinius, bet juos paliesti, užuosti ir kitaip pajusti.

Pasak Vilniaus oro uosto vadovo Dainiaus Čiuplio, įvairios meno ekspozicijos pasaulio oro uostuose jau seniai yra praktikuojamos ir keleivių priimamos itin palankiai.

„Džiaugiuosi, jog mūsų oro vartai nuolat atsinaujina ir lankytojams siūlo naujų, interaktyvių pramogų, Tikiu, kad ši galerija bus puikus laiko praleidimo būdas ir skrydžių laukiančius keleivius nuteiks įkvepiančiai“, – teigia D. Čiuplys.

Jam antrina ir AMRES ART galerijos įkūrėja Rasa Baltė-Balčiūnienė, sakydama, jog šiai galerijai Vilniaus oro uostas yra labai tinkama erdvė.

„Smagu, kad sutapo mūsų vizija – sukurti pozityvų potyrį skrydžio laukiantiems keliautojams, padėti jiems atsiriboti nuo patiriamos įtampos ar skrydžio baimės, pasisemti šviesių emocijų. Mokslininkai teigia, kad meno kūriniai žmogų veikia skirtingai: vieni grąžina jam ramybę, kiti suteikia impulsą kurti, treti kursto jaudulį.

Šįkart oro uosto erdvėje pristatome ypatingą galeriją, kurioje lankytojai turės galimybę mėgautis tikrais potyriais bei kūriniais, kurie veikia kaip terapija. Čia ateinantys galės pasinerti į ramybės ir tikrumo oazę. Čia eksponuojami darbai, sukurti intuityviosios estetikos pleneruose. Juos kūrė veiklūs, sėkmingi žmonės energetiškai stipriose Lietuvos vietose, todėl kūriniai spinduliuoja gerą emociją – ilgiau į juos pažiūrėjus, galima „užsikrėsti“ pozityvia autorių nuotaika“, – pasakoja R. Baltė-Balčiūnienė.

Ekspoziciją lankantys turės galimybę pamatyti šilko batikos darbus „Asmenybės raštai“ – paveikslus, ištapytus Indonezijos meistrų, taikant senąją, UNESCO saugomą, batikos kūrimo technologiją. Čia taip pat eksponuojami akvarelės darbai „Džiugesio raštai“, skleidžiantys šešėlinį akvarelės žaismą, bei akrilo drobės „Lyderio genas“, perteikiančios šviesias emocijas ir išlietas spalvas. Be to, keleivių laukia interaktyvi tikrumo degustacija, kurioje dėmesys sutektas į kvapus ir lytėjimą.

AMRES ART galerija Vilniaus oro uosto išvykimo salėje lankytojams bus prieinama visą parą. Čia eksponuojamiems darbams netaikomas amžiaus cenzas, todėl ekspoziciją aplankyti kviečiami visų amžiaus grupių atstovai.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24