Atskleidė, kokias knygas daugiausia skaito lietuviai

2019-05-07, 14:28
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Atskleidė, kokias knygas daugiausia skaito lietuviai pixabay.com nuotr.

Gegužės 7-ąją Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ir nors interneto eroje informacijos srautas, rodos, beribis, lietuviško prekybos tinklo duomenys rodo, kad knygų pirkėjų gretos – itin gausios. Kokios knygos šiemet sulaukė didžiausio pirkėjų susidomėjimo, atskleidžia prekybos tinklo atstovai.

Mėgstantys skaityti knygas jau įprato, kad patinkančių autorių kūrinius gali rasti ne tik knygynuose ar internete. Prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė pastebi, kad dalis klientų, užsukę į parduotuvę, pirmiausia stabteli prie lentynų su knygomis – tyrinėja naujienas, pavarto dėmesį patraukusius leidinius. Lietuviško prekybos tinklo parduotuvėse šiandien galima rinktis iš daugiau nei pustrečio tūkstančio skirtingų knygų – nuo Kakės Makės nuotykių iki Marselio Prusto „Prarasto laiko beieškant“.

Populiariausiųjų viršūnėje – lietuvių kilmės amerikietės kūriniai

Anot V. Drulienės, pamėgę vieną autorių pirkėjai dažnai ieško ir kitų jo kūrinių. „Rašytoja Rūta Šepetys skaitytojams atvėrė dramatišką pasakojimą knygoje „Tarp pilkų debesų“. Istorija pasirodė artima daugeliui žmonių, kurie panoro geriau susipažinti su R. Šepetys kūryba, todėl šiandien matome, jog į paklausiausių grožinės literatūros knygų dešimtuką taip pat patenka dar du šios lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos romanai – „Druska jūrai“ ir „Nelengvu keliu“, – sako V. Drulienė.

Per keturis šių metų mėnesius „Maximos“ klientai įsigijo daugiau nei 2,1 tūkst. romano „Tarp pilkų debesų“ egzempliorių, beveik 900 „Druska jūrai“ ir daugiau kaip 500 „Nelengvu keliu“ egzempliorių, rašoma pranešime spaudai.

Greta literatūros meistrų – nuoširdi Michelle Obama istorija

Skaitytojai itin vertina ir ieško garsių autorių tokių kaip Haruki Murakami, Jo Nesbo, Yuval Noah Harari, Laurent Gounelle ar Guillaume Musso kūrinius – pasaulinius grožinės literatūros bestselerius.

Šiemet klientai įsigijo daugiau nei 1,7 tūkst. buvusio JAV Prezidento žmonos Michelle Obama prisiminimų knygos „Mano istorija“ egzempliorių. Perkamiausių grožinės literatūros knygų sąraše po R. Šepetys „Tarp pilkų debesų“ ši knyga užima antrąją vietą.

V. Drulienė teigia, kad knygų mėgėjų dėmesį lietuviškame prekybos tinkle patraukia ir klasika – nemažai pirkėjų šiemet nusprendė pasimėgauti Erich Maria Remarque'o, Fiodoro Dostojevskio, George‘o Orwello ar Jaroslavo Hašeko kūryba.

Atveria duris į pažinimą

Knygų skaitymas lavina mąstymą ir vaizduotę, padeda atsipalaiduoti ir sužinoti naujų dalykų, taip pat stiprina šeimos santykius – juk labai dažnai tėvai skaito knygas vaikams dar nepažįstantiems raidžių. Ne veltui Linos Žutautės knygų „Netvarkos Nykštukas ir netikėtas svečias“ bei „Kakė Makė ir Supertėčio diena“ prekybos tinkle šiemet jau parduota daugiau nei 2 tūkst. egzempliorių.

O pati populiariausia vaikų literatūros skyriuje šiais metais – Cecile Jugla „Gyvūnų enciklopedija mažiesiems“ – klientai įsigijo pusketvirto tūkstančio šios knygos kopijų.

Nori pagerinti santykius šeimoje ir sveikatą

Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“ – vienas iš perkamiausių populiariosios literatūros sąrašo kūrinių. Šiemet „Maximos“ klientai įsigijo per 1,4 tūkst. šių knygų.

Populiariosios literatūros kategorijoje G. Chapman kūrinį pralenkė tik dvi knygos – Vaidos Kurpienės „Liekna visam gyvenimui: lengvas gidas, kaip sverti mažiau, gyventi ir jaustis geriau“ (parduota daugiau kaip 1,5 tūkst.) ir Alvydo Unikausko „Klauskite daktaro“ (parduota beveik 4 tūkst. knygų).

Per keturis šių metų mėnesius „Maximos“ klientai iš viso įsigijo beveik 217 tūkst. įvairių knygų – 28 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Prekybos tinklo duomenimis, labiausiai spaudos paklausa išauga gruodį, nes knyga – vertinga dovana.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24